fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Na czym polega Tantra? Czas się jej nie ima, moda na nią wydaje się nie mijać. Na czym polega jej wyjątkowość? Tantryczne praktyki seksualne służą udoskonaleniu aktu miłości, wzbogacając je o nowe, intensywne doznania nie tylko na poziomie fizycznym, ale i (przede wszystkim!) duchowym.

Czym jest Tantra?

Seks tantryczny wywiera uzdrawiający wpływ na jakość relacji partnerskich. Kochankowie mają szansę osiągnąć głębokie, duchowe porozumienie – rozkosz znacznie przekraczająca „zwyczajną” rozkosz fizyczną – orgazm duchowy. To zespolenie zupełnie odmienia codzienne życie z partnerem – odsłania prawdziwe „JA”, przynosi radość i poczucie spełnienia.

Kilka założeń tantrycznej sztuki miłości

Tantra to nie jakiś karkołomny, kilkunastominutowy numerek. Tu nie ma także miejsca na wyliczankę typu, 20 min. – gra wstępna, 15 min. – stosunek, orgazm – 1 minuta.

Tantra to stopniowe, nieśpieszne odkrywanie swoich najintymniejszych tajemnic, to rozkwitanie w blasku spojrzenia drugiego człowieka. Czas nie ma tu żadnego znaczenia.

W tantrycznym akcie miłości nie oddajemy się fantazjom na temat gorącego Latynosa bądź seksownej blondynki – jesteśmy w pełni TU I TERAZ, z tą właśnie osobą.

Nasze zachodnie spojrzenie zakłada, że seks ma swój początek i koniec: gra wstępna, orgazm i that’s it.

Tymczasem w Tantrze granice te są zatarte – zarówno kobieta, jak i mężczyzna, doznają wielokrotnych orgazmów, rozkosz trwająca bez końca. Męski orgazm tantryczny to seria wielokrotnych orgazmów, bez wytrysku nasienia (według Tantry, mężczyzna może – i powinien, kontrolować punkt kulminacyjny)

Tantra to miłosne rytuały, nieustanny taniec zmysłów. Ubiór, zapach, otoczenie – wszystko się liczy, wszystko ma swoje znaczenie.

Tantra dla laika

Tantryczna filozofia miłości zakłada obecność czakramów – energetycznych centrów człowieka. Brak wiedzy i praktyki w tym obszarze lub odrzucenie powyższych założeń uniemożliwia prawdziwe poznanie Tantry. W Internecie aż roi się od różnego rodzaju „tantrycznych poradników miłości” i „tantrycznych szkół kochania”. Większość z nich jednakże pomija znaczenie czakramów w Tantrze, lub jedynie zdawkowo o nich napomina – a przecież to stąd wywodzi się duchowy wymiar Tantry.

Kilka słów o czakramach

Istnieje siedem czakr rozmieszczonych wzdłuż kręgosłupa aż do głowy, które jak anteny, odbierają i przetwarzają całą energię wchodzącą do pola energetycznego człowieka.

Czakry przetwarzają i rozprowadzają energię wchodzącą do nich przez kanały – wibracje ten energii przekształcane są we wrażenia zrozumiałe dla umysłu: emocje i odczucia fizyczne.
Każda czakra jest kanałem dla określonego zakresu energii wnikającej do pola energetycznego. Czakry działają również jako przetworniki, są narządami przetwarzającymi energię.

Wszystkie ośrodki energetyczne człowieka muszą być otwarte i zrównoważone, by mógł on doświadczać jedni, bezwarunkowej radości. Tantryczna sztuka miłości naucza jak czerpać energię poprzez centra energetyczne w trakcie miłosnego zbliżenia, co nie tylko odmienia i potęguje doznania seksualne, ale i poprawia jakość życia.

Każdy człowiek może nauczyć się pracować z energią – nie potrzebne są do tego żadne nadnaturalne umiejętności. Niezbędna jest jednak solidna porcja wiedzy – i praktyki. Jeśli jesteś zainteresowana/ny zgłębianiem tajników tantrycznej sztuki miłości, zacznij od zapoznania się z takimi pojęciami, jak aura człowieka, czakramy, jin, jang i in.

Poprzedni

Fantazje seksualne. 4 sposoby na ich urzeczywistnienie

Następny

100 lat radości! Marka HARIBO obchodzi 100-lecie istnienia

Zobacz również to: