fbpx
sobota, 2 grudnia 2023

Na pierwszy rzut oka twoje fantazje seksualne mogą wyglądać bardzo pospolicie – na „planie” jesteś ty, pewien seksowny nieznajomy, hamak i plaża… co tu roztrząsać? Jak się jednak okazuje, za każdą wyimaginowaną wizją erotyczną mogą kryć się nie zawsze seksualne, za to głęboko zakorzenione, nieuświadamiane pragnienia.

Fantazje seksualne

Według naukowców wszystkie nasze fantazje seksualne podążają w jednym z czterech kierunków: dominacja, uległość, ekshibicjonizm, podglądactwo. Zidentyfikowanie własnych preferencji może przynieść wiele korzyści i to w każdej dziedzinie naszego życia!

DOMINACJA – GDY LUBISZ PRZEJMOWAĆ KONTROLĘ

Czasem, gdy widzę fajnego faceta w supermarkecie, wyobrażam sobie, że wciągam go do przebieralni na szybki i ostry numerek, a potem rozstajemy się, jak gdyby nic się nie stało.

Fantazje seksualne o zabarwieniu dominacji oznaczają, że pragniesz czysto fizycznego seksu, wolnego od jakichkolwiek emocjonalnych kontekstów. To, czego potrzebujesz, to mniej romantyzmu, a więcej działania. A więc zacznij działać – zainicjuj sama kilka ekscytujących sytuacji, np. wracając z partnerem od znajomych zatrzymajcie się w jakimś zacisznym miejscu i zaskocz partnera śmiałymi pieszczotami oralnymi. Kochaj się wszędzie, byle nie „znowu w tym samym łóżku i znowu w tej samej sypialni”.

Jeśli uwolnisz tłumioną seksualność i pozwolisz sobie na odrobinę wyuzdania i szaleństwa, seks przestanie być nudny i ponownie zapłonie dawnym ogniem i nieokiełznaną namiętnością, za którą tak bardzo tęsknisz!

PODPORZĄDKOWANIE – GDY PRAGNIESZ ZNIEWOLENIA

Często fantazjuję, że jestem zmuszana do seksu.”

Fantazje seksualne o zniewoleniu mogą mieć źródło w zahamowaniach seksualnych a w szczególności:

  • niepewność co do własnych umiejętności seksualnych
  • kompleksy, przekonanie o własnej nieatrakcyjności
  • nieumiejętność wyrażania potrzeb seksualnych.

Fantazjowanie o byciu przymuszanym do seksu zwalnia cię z wszelkiej odpowiedzialności za jego przebieg – wszystko dzieje się „samo”, poza twoją wolą, ktoś inny podejmuje za ciebie wszelkie decyzje. Fantazje seksualne o gwałcie oznaczają, że podświadomie mówisz sobie: to nie są MOJE potrzeby, to nie JA! Dopóki nie zaakceptujesz swojej seksualności, nigdy nie będziesz potrafiła w pełni cieszyć się seksem! Zamiast swobodnie wyrażać własne potrzeby i realizować swoje pragnienia, zawsze będziesz czuła się wyuzdana, zła, grzeszna, a twoje fantazje obsesyjnie będą krążyć wokół tematu zniewolenia.

Czego potrzebujesz? Nocy skoncentrowanej tylko na tobie. Umów się z partnerem – jedna noc dla ciebie, druga dla niego. W miarę wzrostu pewności siebie i akceptacji własnego ciała, staniesz się mniej skupiona na własnych „niedoskonałościach” a bardziej na doznawaniu przyjemności. Nauczysz się otwarcie wyrażać swoje pragnienia seksualne, bez poczucia winy i wstydu. Możesz w tym celu zakupić piękną, odważną BIELIZNĘ lub zestaw do intymnej ZABAWY WE DWOJE.

Od czasu do czasu zaaranżujcie również podniecającą zabawę w zniewolenie, która pozwoli wam na częściową realizację twoich fantazji.

EKSHIBICJONIZM – GDY LUBISZ, JAK PATRZĄ

“Leżę naga na plaży i otacza mnie grupa obserwujących mnie mężczyzn…”

Fantazje seksualne o byciu obserwowaną, podziwianą i egzotyczne umiejscowienie fantazji może sugerować, że podświadomie pragniesz uwolnienia – prawdopodobnie twój związek, praca lub rodzina hamują cię, ograniczają, tłamszą.

Rada dla ciebie: podejmuj nowe wyzwania – naucz się żeglować, nurkować, spać pod gwiazdami. Zburz otaczający cię komfort i poczucie bezpieczeństwa, zmierz się ze swoimi lękami.

Jeśli masz taką możliwość wybierz się samotnie w podróż, do miejsca, w którym będziesz mogła być w pełni sobą. Odważne stawianie czoła niekomfortowym sytuacjom i pokonywanie własnych ograniczeń pomogą ci zmienić twój styl życia i sposoby zachowania – zarówno w sypialni, jak i poza nią – oraz przyniosą upragnione wyzwolenie.

PODGLĄDACTWO – GDY LUBISZ PATRZEĆ

„Lubię wyobrażać sobie inną kobietę uprawiającą seks z jej partnerem..”

Fantazje seksualne o podglądaniu świadczą o tym, poza naturalną ciekawością „jak to robią inni”, że możesz mieć zaniżone poczucie własnej wartości, u ich źródeł może być również marna samoocena i zazdrość. Część ciebie pragnie być inna, taka, jak twoja przyjaciółka, lub inna podziwiana kobieta.

Czego potrzebujesz? Spróbuj bardziej skupić się na swoich zaletach. Zamiast koncentrowania się na tym, co mają, lub czego nie mają, inni, spróbuj raczej sama rozwinąć w sobie tak podziwiane w nich wartości. Jako, że w twoich fantazjach projektujesz na inne osoby wiele własnych pragnień seksualnych, otwarcie porozmawiaj o nich ze swoim partnerem i spróbujcie wspólnie urzeczywistnić twoje wyobrażenia.

Poprzedni

Fantastyczne opowieści wigilijne

Następny

Na czym polega tantra?

Zobacz również to: