fbpx
niedziela, 19 maja 2024

Czy istnieją skuteczne afrodyzjaki? Jak najbardziej! To naturalne, ziołowe, znane od stuleci środki wzmacniające libido u kobiet oraz potencję u mężczyzn. Choć działanie niektórych afrodyzjaków pozostaje dziś kwestią sporną, ich popularność wcale nie maleje. Czy warto zatem w nie inwestować? Jak wybrać te najlepsze?

„Seksowna” dieta

Według naukowców niektóre substancje chemiczne zawarte w pożywieniu i w niektórych przyprawach faktycznie mogą wywierać pewien wpływ na poziom naszego libido, a tym samym stanowić skuteczne afrodyzjaki. Aby więc zapewnić sobie doskonałą kondycję intymną warto zaopatrzyć swoją kuchnię w takie produkty jak lukrecja (zapach czarnej lukrecji ma wzmagać przepływ krwi do penisa o 13%!), gałka muszkatołowa, kardamon, imbir, bazylia.

Prawidłowa, zróżnicowana dieta należy zatem do najłatwiej dostępnych afrodyzjaków! Jeśli pragniemy jednak bardziej wzbogacić swoje menu o produkty posądzane o typowo erotyczne działanie, mamy do wyboru szereg przeróżnych produktów. Jak wybrać najlepszy?

Skuteczne afrodyzjaki

Wiele suplementów diety opatrzonych etykietką „afrodyzjak” i mających za zadanie stymulować poziom libido, to po prostu zwykłe preparaty witaminowe. Ich przyjmowanie nie przyniesie nam żadnej szkody, ale i też raczej nie przyniesie pożądanych korzyści. Wybierając skuteczne afrodyzjaki warto zatem zwrócić uwagę na obecność takich składników, które rzeczywiście mogą w jakiś sposób stymulować poziom naszej sprawności seksualnej – należą do nich przede wszystkim: L-Arginina, żeń szeń, yohimbe, epimedium.

Jak działają feromony?

Omawiając temat afrodyzjaków nie sposób nie wspomnieć o feromonach – słynnych, bezwonnych, lotnych związkach, determinujących wiele naszych zachowań poza działaniem umysłu świadomego. Jak wygląda ich działanie w praktyce? Feromony to substancje, które skutecznie wspomagają zaplanowane działania. Nie oznacza to jednak, iż dzięki nim namówimy na randkę osobę, która nie jest nami zainteresowana – gdy dana osoba jest zamknięta na wszelką komunikację, zastosowanie feromonów nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jednakże, gdy jest przeciwnie, wówczas feromony działają poniekąd jak lotny afrodyzjak, znacznie zwiększając nasze szanse na sukces!

Poprzedni

Mini-nawyki na dzień dobry i dobranoc. Utrzymaj z marką Luksja dobry nastrój podczas jesiennej aury

Następny

Królowa wśród sałat – Roszponka od marki Eisberg

Zobacz również to: