fbpx
czwartek, 25 kwietnia 2024

Wrażliwa skóra lubi delikatne kosmetyki – i mamy tu na myśli nie tylko ich skład, ale również sposób aplikacji. Dobrze na przykład, jeżeli nie trzeba ich zbyt mocno wcierać. Formuła mgiełki jest więc dla suchej, wrażliwej i łatwo ulegającej podrażnieniom cery wręcz wymarzona. Tym bardziej, jeżeli kryje w sobie bogactwo odpowiednio spreparowanych składników mineralnych. Jak na przykład te zawarte w Mgiełce z krzemem organicznym i kwasem hialuronowym polskiej innowacyjno-rozwojowej marki Invex Remedies z linii Organic Silica, które dzięki zaawansowanej technologii monojonowej docierają dokładnie tam, gdzie powinny. W serii znajdziemy również kremy na dzień i na noc.

Mgiełka odświeża, odżywia, ujędrnia oraz wspomaga utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry, zapewniając ochronę przed nadmierną utratą wilgoci. Produkt działa kojąco, przyspiesza regenerację skóry ulegającej podrażnieniom m.in. po zabiegach dermatologicznych, ekspozycji na światło słoneczne i po oparzeniach.
Mgiełka polecana do pielęgnacji skóry suchej, a także trądzikowej oraz łuszczycowej. Łagodzi podrażnienia i uczucie ściągnięcia skóry, zapewniając jej natychmiastowe ukojenie.

Kosmetyk ma lekką, nietłustą konsystencję ułatwiającą szybkie wchłanianie.

Krzem organiczny i bor są podstawowymi składnikami aktywnymi linii Organic Silica o właściwościach regeneracyjnych, łagodzących i nawilżających. Minerały te odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach odbudowy kolagenu i produkcji elastyny. Krzem jest budulcem tkanek miękkich, błon śluzowych. Odpowiada za elastyczność i młodość komórek. Substancje aktywne zawarte w linii Organic Silica wspomagają wiązanie wody w naskórku i usuwanie substancji toksycznych z komórek, stymulując ich odnowę.

Dla kogo?

Skóra sucha, wrażliwa, wymagająca nawilżenia i regeneracji.

Sposób użycia:

Rozpylamy na oczyszczoną skórę. Pozostawiamy do wchłonięcia. Można stosować bezpośrednio na makijaż. Mgiełkę można również stosować na włosy. Nie stosujemy u dzieci poniżej 3 roku życia. Można stosować jako preparat kojący po ekspozycji słonecznej. Zalecane jest codzienne stosowanie kosmetyku.

Produkt testowany dermatologicznie. Jego skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Główne składniki aktywne:

  • Krzem organiczny, kwas hialuronowy, pantenol, alantoina.
  • Monojony krzemu organicznego stymulują syntezę kolagenu, wykazują silne właściwości regenerujące, nawilżające, kojące. Zapewniają skórze elastyczność, zapobiegają jej wiotczeniu i innym objawom starzenia oraz powstawaniu cellulitu.
  • Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania i zatrzymywania wody w skórze. Wygładza zmarszczki, poprawia jej elastyczność.
  • Pantenol i alantoina koją i łagodzą.

Zaawansowana technologia monojonowa opracowana w laboratoriach Invex Remedies polega na rozbijaniu struktur minerałów takich jak złoto, srebro, krzem do pojedynczych jonów (monojonów). Pozyskiwane tak cząstki minerałów są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki.

Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo (stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii) zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku. Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka.

Pierwiastki złota, srebra, krzemu i inne stosowane w preparatach Invex Remedies w formie monojonów są zabezpieczone przed tworzeniem się tzw. klastrów, czyli skupisk cząsteczek, które utrudniają przenikanie pierwiastków przez błony komórkowe i wywołanie zamierzonego efektu.

Opatentowana przez Invex Remedies technologia monojonowa zapewnia niezwykle małym cząsteczkom najczystszych minerałów, znajdujących się w kosmetykach, przenikanie do najgłębszych warstw skóry, zapewniając jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym. Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie.

Pojemność: 100 ml i 200 ml

Ceny (odpowiednio) – ok. 54 zł i 71 zł

www.invexremedies.pl

Szeroka gama kosmetyków z linii Organic Silica daje możliwość dopasowania optymalnej pielęgnacji do indywidualnych potrzeb. Opracowane linie kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji domowej można dostosować do potrzeb każdej skóry, biorąc pod uwagę jej wiek, typ lub problem. Składniki aktywne zawarte w starannie opracowanych recepturach wszystkich linii są kompatybilne i odznaczają się synergią, pozwalając na łączenie kosmetyków w sposób indywidualny. Produkty powstały na bazie ultra- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przy wykorzystaniu opatentowanej technologii monojonowej. Kosmetyki są przebadane dermatologicznie, a ich skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Poprzedni

Smaki lata – owocowa pielęgnacja skóry i włosów

Następny

Sukienki na wesele z pierwszych stron gazet modowych

Zobacz również to: