fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Zabiegi kosmetyczne, które powinna znać każda dbająca o urodę kobieta po 40 roku życia, pomogą zachować piękny, młodzieńczy wygląd przez długie lata. Zastanawiasz się nad poprawkami kosmetycznymi? Jakie są najmniej inwazyjne zabiegi, które poprawią Twój wizerunek w dojrzałym wieku?

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet po czterdziestce

Po 40 roku życia, większość z nas zaczyna się martwić o wiele bardziej niż wcześniej o zmarszczki wokół oczu, podgardle, zwiotczenie skóry… I uwierz mi, nie ma w tym nic złego. To naturalne, że chcemy wyglądać piękniej. Utrata elastyczności, kolagenu i zmniejszenie objętości skóry to elementy, które stają się coraz bardziej widoczne, a to może wpływać na naszą pewność siebie.

Po czwartej dekadzie życia dieta i ćwiczenia mogą nie działać już tak dobrze, jak kiedyś. To właśnie wtedy szukamy zmian, które przyspieszą metabolizm lub uciekamy się do technik kształtowania sylwetki, aby ułatwić sobie życie.
Zmiany hormonalne, macierzyństwo, a nawet życie z większymi zobowiązaniami zawodowymi to czynniki, które się sumują, wraz ze zmianami biologicznymi, które pojawiają się wraz z nadejściem 40, 50 i więcej lat.

Na szczęście medycyna i kosmetologia dają nam możliwości nieinwazyjnej chirurgii kosmetycznej oraz zabiegi kosmetyczne, które w ciągu jednej lub kilku sesji pozwalają osiągnąć niesamowite zmiany. Poznaj 5 rodzajów bardzo skutecznych zabiegów kosmetycznych po 40 roku życia, które stały się dziś bardzo pożądanymi procedurami.

Makijaż ust

Poprawa nawilżenia, podkreślenie lub powiększenie ust to najczęściej wybierane zabiegi kosmetyczne na całym świecie. Na przykład, zastrzyki z kwasu hialuronowego pomagają zwiększyć nawilżenie i objętość ust, zapewniając rezultaty już po pierwszej sesji. Ponieważ jest bezpieczny, łatwy do wstrzyknięcia i bezbolesny dla większości, czyni go to jednym z najbardziej poszukiwanych w medycynie estetycznej.

Kwas hialuronowy i botoks

Nie tylko usta korzystają z dobrodziejstw kwasu hialuronowego. W wielu innych częściach twarzy bardzo skuteczne są zastrzyki zawierające również induktory kolagenu i botoks. Zastrzyki po 40 roku życia cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ uzupełniają naturalne składniki, które z wiekiem ulegają utracie.

Kwas hialuronowy jest cząsteczką, która wiąże wodę w tkankach i jest kluczem do stymulacji fibroblastów w skórze. Są one potrzebne do produkcji naturalnego kolagenu, który powoduje, że skóra staje się gładsza i bardziej puszysta. Efekt przeciwzmarszczkowy może być więc natychmiastowy. Już od pierwszego ukłucia widać mniej zmarszczek. Należy tylko pamiętać, że wyniki nie są wieczne. Za 6 miesięcy lub rok trzeba będzie wrócić do specjalisty na zastrzyki z kwasu hialuronowego.

Jeśli chodzi o botoks w połączeniu z kwasem hialuronowym, to zabieg ten pomaga zlikwidować zmarszczki statyczne lub głębokie.

Podczas gdy kwas hialuronowy wypełnia bruzdy lub zmarszczki spowodowane zwiotczeniem i opadnięciem mięśni twarzy, botoks tymczasowo paraliżuje mięsień, który jest przyczyną zmarszczki. To sprawia, że jest to bardzo popularny koktajl w dojrzałym wieku. Jednak po kilku miesiącach konieczny jest powrót do kliniki, ponieważ traci on swoje działanie.

Ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi wstrzykiwania botoksu w twarz, skonsultować się z dobrym specjalistą, który sprawdzi, co jest przyczyną powstawania zmarszczki, która tak bardzo nam przeszkadza i jak ją prawidłowo leczyć.

Radiofrekwencja

Radiofrekwencja jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi kosmetycznych pozwalających uzyskać młody wygląd skóry w ciągu kilku sesji bez uciekania się do zastrzyków. Polega ona na zastosowaniu fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości. Generują one kontrolowane ogrzewanie w różnych warstwach skóry właściwej, w wyniku czego skóra będzie wyglądać lepiej już po pierwszej sesji.

Jak to działa?

1. Fale te pomagają w tworzeniu nowego kolagenu.
2. Stymuluje drenaż limfatyczny.
3. Aktywuje krążenie w skórze i tkance podskórnej.
4. Wspomaga dynamikę fibroblastów.

Wszystko to prowadzi do tego, że skóra powiek, policzków i innych obszarów twarzy wygląda na bardziej napiętą i odmłodzoną.

zabiegi kosmetyczne wyspa kobiet

Terapie na cienie pod oczami i na powiekach

Aby zmniejszyć cienie pod oczami i podnieść powieki, polecane są zabiegi kosmetyczne celowane dla kobiet po 40 roku życia. Często stosuje się wypełniacze z żelem z osocza bogatopłytkowego lub kwasem hialuronowym. Aby zlikwidować ciemne obwódki pod oczami, dermatolodzy mogą stosować lasery i inne metody, które również poprawiają teksturę i leczą zmarszczki.

Jeśli problemem są opadające powieki, inną opcją jest termomechanika. Polega to na zastosowaniu wysokich, frakcjonowanych temperatur w kilku sesjach w celu aktywacji produkcji kolagenu i nadania skórze gładkiego wyglądu.

Kolejnym środkiem są reabsorbowalne nici tensorowe – wykonane z kwasu polimlekowego – które podnoszą brwi. Są one zakładane jak szwy, w ciągu zaledwie 30 minut i wymagają jedynie znieczulenia miejscowego.

Lifting twarzy bez użycia skalpela

Specjalistyczny sprzęt do mikroogniskowanych ultradźwięków może odmłodzić głębokie warstwy skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Technika ta nazywana jest niechirurgicznym liftingiem twarzy i działa w inny sposób niż laser, radiofrekwencja czy inne rodzaje retuszu.

Jak to działa?

Poprzez emisję energii, głębokie warstwy skóry są penetrowane do 4,5 mm. Tkanka jest podgrzewana do temperatury 60-70 stopni, co aktywuje naturalne tworzenie kolagenu. Każda sesja na twarzy i szyi może trwać od godziny do 90 minut, natomiast na dekolcie dermatolog może poświęcić około pół godziny. Nie ma bólu ani dyskomfortu, ale skóra będzie lekko zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, ale zniknie to po kilku godzinach.

Poprzedni

TAKIEGO RODEO JESZCZE NIE BYŁO: WRANGLER ROZPOCZYNA OBCHODY 75. ROCZNICY ISTNIENIA

Następny

Słodkie święto miłości! Czekoladowe przyjemności na Walentynki od Terravity

Zobacz również to: