fbpx
sobota, 18 maja 2024

Jeśli stosowane przez ciebie do tej pory metody poprawiające kondycję włosów zawiodły, dobrze trafiłaś! Specjalnie dla ciebie sprawdziliśmy, które triki są skuteczne i faktycznie poprawiają wygląd zniszczonych, kręconych lub falowanych włosów. Poznaj proste sposoby na piękne włosy!

ZAMIAST RĘCZNIKA – STARY, ZNOSZONY PODKOSZULEK

Po umyciu włosów trzymaj je z daleka od frottowych ręczników! Ręcznik bowiem to główny winowajca puszących się, matowych i trudnych do ułożenia włosów. Chcesz mieć piękne włosy? Sięgnij po… niepotrzebny, czysty T-shirt: owiń nim głowę pozwalając wchłonąć się wilgoci. Efekt powinien przejść twoje oczekiwania: twoje loki staną się błyszczące, gładkie i zdyscyplinowane!

EFEKT „BEACHY WAVES”

Marzy ci się spektakularny efekt „beachy waves”, tak uwielbiany przez holywoodzkie aktorki i supermodelki? Nie ma sprawy – wystarczy użyć… zwykłych papierowych ręczników kuchennych:) Delikatne ugniatanie  wilgotnych włosów papierowymi ręcznikami – zamiast tarcia ich ręcznikiem lub traktowania gorącym powietrzem suszarki – sprawi, że twoje fale staną się bardziej zdefiniowane i sprężyste.

To również doskonały sposób na poranną reaktywację włosów: wystarczy lekko spryskać je wodą, ugniatać przez kilka minut ręcznikami i pozostawić do wyschnięcia.

PS. właścicielki falowanych włosów mówią suszarkom stanowcze NIE!

WYRAŹNY I MOCNY SKRĘT

Jeśli jesteś posiadaczka stale puszących się włosów – bez względu na pogodę czy użyte produkty – następnym razem idąc pod prysznic zabierz ze sobą kosmetyki stylizujące włosy. Zastosowanie ich OD RAZU po umyciu, na wciąż lekko ociekające wodą włosy, sprawi, że twoje loki nareszcie będą takie o jakich marzyłaś: mocno zdefiniowane, zdyscyplinowane i sprężyste – po prostu, piękne włosy!

Poprzedni

Jak wzmocnić włosy i przyspieszyć ich porost?

Następny

Pielęgnacja ubranek dla noworodka – podstawowe zasady

Zobacz również to: