fbpx
piątek, 21 czerwca 2024

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybrać, by cieszyć się ich zdrowiem i pięknem? Istnieją różne produkty do włosów, dostępne w aptekach, drogeriach, marketach, zarówno stacjonarnie, jak i online – do wyboru jest sporo. Jak nie pomylić się i wybrać najlepsze z nich?

Kosmetyki do pielęgnacji włosów: szampon, podstawa pielęgnacji

Najważniejsze kosmetyki do pielęgnacji włosów to szampony. Szampon jest używany przez osoby w różnym wieku, o różnych potrzebach, dlatego w zależności od przeznaczenia, każdy produkt będzie posiadał nieco inny skład.

Szampon może być dostosowany do włosów suchych, rozjaśnianych, farbowanych, przetłuszczających się oraz do skóry głowy. W swoim składzie zawiera składniki roślinne, owocowe i inne cenne substancje dla włosów.

Zawsze należy wybierać szampon dopasowany do rodzaju naszych włosów i naszych indywidualnych potrzeb, tylko wtedy bowiem możemy mieć pewność że będzie nam dobrze służył.

Szampon to najważniejszy preparat w pielęgnacji, służący do oczyszczenia. Usuwa zanieczyszczenia i odświeża skórę głowy,  dopiero po nim stosowane są pozostałe kosmetyki do włosów. Warto próbować różnych produktów z ulubionymi składnikami, zapachami, zmieniać je co jakiś czas.

Aby wybrać jak najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów, warto również zasięgnąć fachowej rady – włosami zajmuje się trycholog, posiada on specjalistyczną wiedzę o skórze głowy i jej chorobach. Fryzjer również może oczywiście pomóc, ale z poważnym schorzeniem lepiej wybrać się do tego pierwszego.

Odżywki – ze spłukiwaniem i bez

Dobrane do każdego rodzaju włosów, używane po szamponie. Na suche włosy nakładane są odżywki bez spłukiwania po umyciu. Mają postać sprayu, lekkiego kremu, nieobciążającego fryzury.

Na mokre włosy odżywki ze spłukiwaniem nakładane są na czas zalecany przez producenta. Sprawią, że włosy będą miękkie, lśniące. Bez ich nałożenia może nie być takiego efektu.

Każda kobieta chce ładnie wyglądać i mieć piękne, zdrowe włosy, a dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów są tutaj podstawą, dlatego warto regularnie używać odżywek do włosów.

Maski, serum, ampułki – intensywne działanie

Produkty te dostępne są w wielu sklepach, w wielu różnych pojemnościach. Kosmetyki te nakładane są na suche lub mokre włosy. Oferowane są maski do włosów mające kilka zastosowań. Bez spłukiwania, ze spłukiwaniem, na określony czas. Na same końcówki nakładane jest serum do włosów w niewielkiej ilości, do tego ampułki do włosów, oferowane w formie płynnej, na pozostałą część włosów.

Peeling skóry głowy – dobrze oczyści

Peeling do skóry głowy powinien być wykonywany od czasu do czasu, w zależności od potrzeb. Dostępny jest w wielu sklepach i zawiera cenne składniki roślinne i substancje aktywne. Przydatny do oczyszczenia skóry głowy. To ważne, żeby czuć świeżość, lepiej zadziała szampon, włosy będą lekkie. Warto wykonywać go raz w tygodniu.

Olejki do włosów- zabiegi zwane olejowaniem

Od czasu do czasu można je stosować. Na końcówki lub jak ktoś chce na całe włosy. Dostępne są olejki do włosów o różnych zapachach. Ich konsystencja pozwala na wygodne rozprowadzenie preparatu. Dzięki nim włosy są nawilżone, miękkie, ładnie się układają.

Jak widać, kosmetyki do pielęgnacji włosów to temat – rzeka. Wśród nich możemy spotkać szampony, odżywki, maski, serum, olejki. Genialnie sprawdzą się również naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów – ich działanie jest nie tylko skuteczne ale i błyskawicznie! Dostosowane do skóry głowy i włosów specyfiki te pomogą utrzymać zdrowe włosy, dzięki czemu będą się one ładnie prezentować na co dzień i nie tylko!

Poprzedni

SEN NA POGODNE DNI

Następny

Jak dbać o swoje ciało? Holistyczna pielęgnacja

Zobacz również to: