fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Zima nie jest sprzyjającą porą roku dla włosów. Dlatego właśnie w tym okresie powinnyśmy szczególnie zadbać o kondycję naszych loków. Pielęgnacja włosów w zimie opiera się głównie na naturalnych, skutecznych sposobach.

Zimą nasz organizm otrzymuje mniej składników odżywczych niż latem. Braki te natychmiast odbijają się na naszej urodzie. Blada cera, niesfornie puszące się i matowe włosy to zimowy standard. Dlatego właśnie pielęgnacja włosów w zimie powinna zacząć się „od wewnątrz”.

W trosce o naszą urodę powinnyśmy wzbogacić posiłki o produkty bogate w NNKT, a także witaminy z grupy B oraz cynk. Podstawą diety powinny stanowić warzywa i owoce.

Dobrze wiemy, jak trudno jest w dzisiejszych czasach zadbać o właściwie zbilansowaną dietę. Zadanie tym trudniejsze z powodu panującej na zewnątrz aury.

Niestety, wieczny pośpiech i mnóstwo obowiązków często uniemożliwiają nam prowadzenie zdrowego trybu życia. W tym przypadku warto sięgnąć po suplementy diety, bogate w składniki szczególnie korzystne dla wyglądu włosów, cery i paznokci. Wśród nich możemy wymienić biotynę, skrzyp polny, witaminy z grupy B.

Wcierka do włosów z czarnej rzepy

Prawdziwym skarbem dla włosów jest czarna rzepa. Możemy stosować ją zarówno wewnętrznie, spożywając w posiłkach, jak i zewnętrznie, w postaci wcierki.

Czarną rzepę ścieramy na tarce, następnie mocno wyciskamy. Uzyskany sok wcieramy w skórę głowy na około godzinę przed myciem włosów, owijając je ręcznikiem. Wcierka, stosowana regularnie, doskonale stymuluje wzrost włosów i widocznie je wzmacnia.

Niestety, ma bardzo nieprzyjemny zapach, co może zniechęcać do jej stosowania. Uwaga! Przed zastosowaniem kuracji należy ją przetestować na małym fragmencie skóry.

Oleje w służbie pięknych włosów

Oleje roślinne są prawdziwym dobrodziejstwem dla naszej urody. I dlatego właśnie pielęgnacja włosów w zimie powinna opierać się głównie w oparciu o stosowanie naturalnych olejów roślinnych.

Do wyboru mamy mnóstwo olejków, a każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami. Dziś polecamy dwa oleje: kokosowy i żurawinowy.

  • olej kokosowy – posiada przyjemny, lekko kokosowy zapach. Polecany do stosowania zarówno na końcówki, jak i na całą długość włosów. Przywraca włosom sprężystość i blask. Pomaga ujarzmić niesforne włosy, likwiduje puszenie się.
  • olej żurawinowy – doskonały olej do pielęgnacji włosów. Wyjątkowy skład oleju, bogaty w kwasy NNKT, witaminy, fitosterole oraz fosfolipidy sprawia, że olej wzmacnia włosy i stymuluje ich porost. Jak stosować olej żurawinowy? Delikatnie wcieramy odrobinę oleju w skórę głowy. Pozostawiamy na włosach na około 30 minut, a następnie spłukujemy i myjemy włosy szamponem.

 

Poprzedni

ESPRIT - Wiosna 2019. The Joy of Nature

Następny

CURAPROX AWANGARDE Limitowana edycja CS 5460 ultra soft

Zobacz również to: