4 składniki, które musi mieć dobry krem na zmarszczki


dobry krem na zmarszczki wyspa kobiet

Każdy kosmetyk, zarówno dobry krem na zmarszczki, jak i ten o fatalnym składzie, promowany jest jako „jedyny w swoim rodzaju” i „wyjątkowo skuteczny”. Nie ulegajmy jednak sile reklamy. Jeśli nasz krem przeciwzmarszczkowy faktycznie ma działać, muszą się w nim znaleźć odpowiednie substancje. Jakie składniki mogą sprawić, że krem na zmarszczki w istocie pomoże nam w walce o zachowanie na dłużej młodego wyglądu?

Koenzym Q10 i jego rola w walce o młodość

By chronić skórę przed zbyt szybkim procesem starzenia się, warto w porę sięgnąć po krem z dodatkiem koenzymu Q10. Ten związek ma ogromny wpływ na proces regeneracji komórek oraz na jędrność naszej skóry. Jest to jednocześnie silny przeciwutleniacz, dzięki któremu skóra lepiej radzi sobie ze skutkami promieniowania UV.

Bezcenny retinol

Dla tych osób, które chcą wybrać dobry krem na zmarszczki, ważnym składnikiem staje się retinol. Dzięki niemu krem do twarzy pomoże nam w walce ze zmarszczkami, a jednocześnie ułatwi nam walkę z przebarwieniami skóry – kolejnym problemem, który pojawia się z wiekiem.

Niezwykła moc kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to kolejna substancja, której warto szukać w kremach na zmarszczki. Kwas ten odpowiada m. in. za odpowiednie nawilżenie skóry, pomaga też chronić skórę przed zbyt szybką utratą jędrności. Dobry krem na zmarszczki zawierający dodatek tego kwasu, pomoże nam w ochronie skóry przed przesuszeniem, a jednocześnie sprawi, że zmarszczki staną się mniej widoczne.

Witamina C w walce o młodą skórę

Kojarzona głównie z układem odpornościowy, witamina C odgrywa też bardzo ważną rolę w kosmetyce. Kosmetyki z jej dodatkiem mogą zapewnić naszej skórze skuteczną ochronę przed działalnością wolnych rodników, mogą też skutecznie pobudzać produkcję kolagenu. Witamina ta może sprawić, że zmarszczki staną się mniej widoczne, a nasza skóra zacznie zachwycać młodym i zdrowym wyglądem. Moc kremów z dodatkiem witaminy C z pewnością docenią też te osoby, które szukają skutecznych środków na walkę z przebarwieniami.

Dobry krem na zmarszczki, czyli jaki?

Dobry krem na zmarszczki to przede wszystkim ten kosmetyk, w którym znajdują się najważniejsze dla zdrowia naszej skóry substancje. Eliksiry młodości, takie jak retinol, koenzym Q10 czy witamina C, to ważne składniki kremów przeciwzmarszczkowych, których z pewnością warto szukać na liście składników poszczególnych kosmetyków.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Studentka
Następny Olejek herbaciany. 5 najlepszych zastosowań