fbpx
czwartek, 18 lipca 2024

Jak prawidłowo myć twarz, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry? Okazuje się, że technika oczyszczania twarzy ma ogromne znaczenie.

Jak prawidłowo myć twarz? Ustaw odpowiednią temperaturę!

Mówi się, że gorąca woda otwiera pory, a zimna je zamyka. Jednak podobnie jak wiele innych powszechnych przekonań, jest to nonsens. Dermatolodzy wiedzą, że pory to nie drzwi. Umyj twarz letnią wodą, ponieważ gorąca woda zmywa naturalne oleje ze skóry. A od przesuszonej skóry, do zmarszczek, jest już niedaleko!

Masaż

Jak prawidłowo myć twarz? Ustal właściwą częstotliwość! Specjaliści zalecają mycie twarzy dwa razy dziennie. W trakcie mycia, pocieraj twarz przez minutę, od czoła w dół, aby pozbyć się z powierzchni skóry wszelkich zanieczyszczeń i bakterii.

Ten rodzaj masażu skóry wywołuje również wzrost produkcji kolagenu, głównego składnika wiązań łączących w organizmie, który wzmocni Twoją skórę i sprawi, że twarz nabierze blasku.

Przywrócenie równowagi

Jak prawidłowo myć twarz? Pamiętaj o tonizowaniu skóry!

Skóra naturalnie „lubi” kwasowość, ale ponieważ mydła, którymi się myjesz, w większości mają odczyn zasadowy,  pH twojej skóry może się nieco wahać. Aby przywrócić skórze równowagę, należy stosować łagodny bezalkoholowy tonik do twarzy zawierający np. kwasy AHA.

Dobry kosmetyk przywraca skórze właściwe, lekko kwaśne pH, działa nawilżająco, łagodząco i ochronnie, dzięki czemu przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Ćwiczenia dla twarzy

57 mięśnie twarzy i szyi również potrzebują treningu. Oto, co pomoże Ci pozbyć się zmarszczek w kącikach oczu: wciśnij palce między brwi i w zewnętrzne kąciki oczu. Spójrz w górę, a następnie zmruż oczy. Powtórz sześć razy. To będzie najłatwiejszy trening w Twoim życiu.

Poprzedni

Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą

Następny

Prawda o objawach, przyczynach i leczeniu migreny

Zobacz również to: