fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Jak wziąć życie w swoje ręce i ruszyć przed siebie bez lęków oraz obaw przed poniesieniem porażki? Czy przyszłość, której dla siebie pragniemy, da się zaprojektować i zrealizować zgodnie z naszymi planami? Dlaczego futurologia to nie wróżenie z kart, a naukowa metoda przewidywania jutra? Brian David Johnson – doradca największych międzynarodowych korporacji – przekonuje, że za pomocą analizy przeszłych wydarzeń i obserwacji współczesnych zjawisk jesteśmy w stanie nie tylko przewidzieć przyszłość, ale nawet ukształtować ją według naszych pragnień.

Książka „Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie” w księgarniach już od 13 kwietnia!

Nieustannie musimy podejmować ważne decyzje, nie znając ich konsekwencji w przyszłości. Niejednokrotnie stajemy przed trudnymi decyzjami – jaki kierunek studiów wybrać, którą ofertę pracy przyjąć, gdzie zamieszkać, czy to odpowiedni czas na duże inwestycje lub założenie rodziny – i wieloma innymi. Wydaje nam się, że nie mamy wpływu na to, co wydarzy się za pięć czy dziesięć lat. Nic bardziej mylnego! Brian David Johnson w swej książce „Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie” pokazuje, jak bazując na badaniach naukowych i analizie trendów uformować przyszłość naszych marzeń.

Nasze życie jest determinowane jedynie przez nas samych, a nasza przyszłość wcale nie jest z góry ustalona przez czynniki, na które nie mamy żadnego wpływu. Autor udowadnia, że mamy o wiele większą moc sprawczą niż nam się powszechnie wydaje. Przekładając swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie stratega instytucji rządowych, międzynarodowych korporacji i podmiotów gospodarczych na życie prywatne, uczy czytelników myśleć jak zawodowy futurolog.

Metoda kształtowania przyszłości Briana Davida Johnsona opiera się na trzech podstawowych krokach: zmianie narracji, networkingu i otaczaniu się ludźmi, na których możemy polegać, oraz tworzeniu planu działania, który systematycznie realizujemy.

„Przyszła ty. Jak skutecznie kształtować swoje życie” zawiera zestaw ćwiczeń do pracy nad sobą oraz porad, jak rozpoznać zewnętrzne i wewnętrzne bariery, przez które trwamy w stagnacji. Książka została wzbogacona o rozmowy ze specjalistami z różnorodnych dziedzin: historii, antropologii, socjologii czy nowych technologii. Autor diagnozuje i kreśli w niej rozwiązania problemów mniejszej i większej wagi. Motywuje do budowania przyszłości naszych marzeń poprzez maksymalne czerpanie z teraźniejszości.

Briana Davida Johnsona to doświadczony strateg i prognosta przyszłości, wykładowca na Arizona State University, autor licznych publikacji, które ukazały się w najważniejszych czasopismach o tematyce gospodarczej i finansowej, w tym m.in. w „Wall Street Journal”, a także ekspert Bloomberg TV, Fox News, PBS i Discovery Channel. Opatentował ponad 40 różnych wynalazków.

Poprzedni

Naturalnie na odporność. Pelavo multi 3+

Następny

HARIBO na Wielkanoc – okolicznościowe warianty w świątecznych kształtach. Odkryj je wszystkie!

Zobacz również to: