fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Sposób, w jaki rozpoczynasz swój dzień naprawdę ma znaczenie! Nadaje ton reszcie dnia, kształtując nastrój, wpływając na koncentrację i produktywność.

W książce „Przebudzenie. Jak wznieść się ponad życiowe zawirowania dzień po dniu” psycholożka Kate Oliver oraz terapeuta Toby Oliver dzielą się swoim innowacyjnym podejściem do kształtowania poranków: metodą „SHINE”. Unikatowy sposób na budowanie pozytywnych, długotrwałych nawyków zmienił życie wielu osób.

Polska premiera książki już 25 stycznia!

Dzwoni budzik, otwierasz oczy i… znowu nakrywasz się kołdrą? Odwlekasz moment wstania z łóżka, w końcu niechętnie sięgasz po kubek z kawą. Myślisz o wszystkich niepowodzeniach, jakie mogą Cię dzisiaj spotkać. Czy można zacząć dzień w inny sposób? Jak sprawić, żeby nawet prozaiczne ścielenie łóżka przestało być przykrym obowiązkiem?

Rodzeństwo, Kate oraz Toby Oliverowie w książce „Przebudzenie” przekonują, że można rozpocząć dzień z radością i dzielą się unikatową, opracowaną przez siebie metodą, którą nazwali „SHINE” (z ang. lśnij, promieniej). Technika „SHINE” pomaga dobrze zacząć dzień, co ma kluczowe znaczenie dla jakości życia, stanu ducha i poczucia szczęścia. „SHINE” nie tylko sprawdziło się w życiu ich pacjentów, ale co najważniejsze – skuteczność tej techniki została dowiedziona naukowo.

Kate Oliver od prawie 30 lat pracuje jako dyplomowana psycholożka i coachka. Prowadzi własną firmę konsultingową KO Consulting Ltd. Pracowała z tysiącami liderów w wielu wiodących brytyjskich i światowych organizacjach, pomagając im w rozwoju zarówno ich samych, jak i ich zespołów. Jest także specjalistką do spraw efektywnych rozmów kwalifikacyjnych, wspiera bezrobotne kobiety w powrocie do pracy. W wolnym czasie uwielbia ćwiczyć pilates i jogę oraz śpiewa w kilku chórach. Mieszka w Londynie i Hove ze swoim synem Nathanem, swoim partnerem Nickiem i jego córką Lolą.

Toby Oliver jest nauczycielem dru jogi, jogi śmiechu oraz medytacji tradycyjnej. Jest zarejestrowanym terapeutą (psychoterapia, CBT, NLP i hipnoterapia) oraz trenerem warsztatów Heal Your Life®. Pracuje z grupami w szpitalach, hospicjach, organizacjach charytatywnych i korporacyjnych, a także wspiera klientów indywidualnych. Specjalizuje się w pomaganiu dorosłym i młodzieży w lepszym radzeniu sobie z lękiem, poważną lub ograniczającą życie chorobą oraz uporaniem się z żalem lub stratą. Mieszka w Sheffield ze swoim mężem Matthew i jamnikiem szorstkowłosym Lenniem.

Poprzedni

Zimowy lunchbox z Helio

Następny

French press – jak działa zaparzacz tłokowy?

Zobacz również to: