fbpx
sobota, 18 maja 2024

Mitem jest założenie, że tylko piękne kobiety pociągają mężczyzn: kobieta, która ma powodzenie, wcale nie musi być zjawiskowo piękna! Mężczyźni mocniej reagują na odpowiednie techniki uwodzenia, niż na zewnętrzny wygląd kobiety.

W zasadzie bywa tak, że osoby bardzo atrakcyjne często są nieufnie odbierane. I to właśnie dlatego wybieramy partnerów o poziomie atrakcyjności zbliżonym do naszego własnego. Mowa ciała kobiety jest dużo silniejszym afrodyzjakiem niźli jej fizyczne atrybuty.

Techniki uwodzenia: pięć kroków do zdobycia jego uwagi

1. Skuteczne nawiązanie kontaktu wzrokowego z mężczyzną

Wielu mężczyzn sądzi, że to oni robią ten pierwszy krok. Tymczasem jest zupełnie na odwrót! To kobiety przygrywają do tańca, a mężczyźni tańczą tak, jak im zagrają. To kobiety dyktują warunki, przy pomocy sygnałów ze strony swojego ciała, dając w ten sposób „zielone światło” mężczyznom.

Kobieta, która pragnie zwrócić uwagę interesującego ją mężczyzny, powinna pochwycić jego spojrzenie oraz utrzymać kontakt przez ok. 3-4 sekundy zanim odwróci wzrok,. Manewr ten należy powtórzyć do trzech razy – tyle bowiem potrzeba, aby przeciętny mężczyzna zdał sobie sprawę, co się dzieje i zaczął zwracać uwagę na kobietę.

2. Uśmiech

Kolejnym krokiem a jednocześnie kolejną techniką uwodzenia, jest uśmiech: w trakcie spoglądania w stronę mężczyzny, kobieta powinna kilka razy lekko się uśmiechnąć. Taki szybki, przelotny uśmiech to potężny sygnał dla mężczyzny, zielone światło zachęcające go do działania.

3. Jak sprowokować mężczyznę do podejścia i nawiązania rozmowy?

Jeśli kobieta siedzi, powinna:

 • wyprostować plecy, nieznacznie eksponując biust
 • skrzyżować nogi, prezentując je z jak najlepszej strony

Jeśli kobieta stoi:

 • powinna przenieść ciężar ciała na jedną nogę, uwypuklając biodro
 • przechylić lekko głowę w bok, tak, aby odsłonić szyję

Inne techniki mowy ciała:

 • kilkusekundowe bawienie się włosami, odgarnianie włosów
 • zwilżanie warg językiem
 • bawienie się biżuterią: pierścionkiem, bransoletką, naszyjnikiem

Mowa ciała mężczyzny, który jest zainteresowany kobietą: przyjmuje wyprostowaną postawę ciała, prostuje plecy, wciąga brzuch, poprawia ubranie i włosy, może również włożyć kciuki palców za pasek spodni.

4. Rozmowa

Jeśli trzy pierwsze techniki zostały prawidłowo wykonane, mężczyzna podchodzi do kobiety, aby nawiązać rozmowę.  O tym, jak rozmawiać z nieznajomym mężczyzną, aby jeszcze mocniej rozbudzić jego zainteresowanie, przeczytasz w naszych innych artykułach.

5. Nawiązanie kontaktu fizycznego

W trakcie rozmowy kobieta powinna szukać okazji, aby nawiązać z mężczyzną kontakt fizyczny: poprzez np. przyjazny uścisk dłoni na powitanie, przelotne muskanie dłonią, niby przez przypadek lub w przyjacielskim geście albo pod jakimś pretekstem. Dotyk tworzy intymność i pogłębia pojawiającą się bliskość.

Zalotna mowa ciała kobiet

W pierwszych chwilach znajomości z mężczyzną wiele kobiet ma trudności z podtrzymaniem męskiej uwagi. Najczęstszym powodem są wysyłane przez nie sprzeczne sygnały. W konsekwencji mężczyźni czują się zdezorientowani i nie podejmują próby nawiązania flirtu. Dlatego właśnie warto poznać najskuteczniejsze i jednoznaczne techniki uwodzenia za pomocą mowy ciała:

 • Odchylanie głowy do tyłu, odgarnianie włosów

To subtelny lecz jednoznaczny sygnał dla mężczyzny świadczący o tym, że kobieta jest nim zainteresowana (Niektóre kobiety flirtując z mężczyzną nieświadomie odsłaniają swoje pachy, uwalniając w ten sposób w jego kierunku feromony!)

 • Zwilżanie językiem ust

Usta kobiety to prawdziwe seksualne zaproszenie dla mężczyzny. Kobiece usta nieodparcie kojarzą się mężczyznom z seksem i stanowią silny bodziec erotyczny.

 • Dotykanie własnego ciała

Techniki uwodzenia, które odzwierciedlają nasze ukryte pragnienia działają bardzo skutecznie. Dlatego dotykanie własnego ciała przez kobietę: np. gładzenie swojej szyi, pocieranie kciukiem o ramię itd. – stanowi dla mężczyzny cichą obietnicę, że kiedyś będzie mógł ją sam tak dotykać.

 • Zabawa podłużnym przedmiotem: papierosem, wiszącym kolczykiem, nóżką kieliszka itd.

Jest to podświadomy sygnał świadczący o tym, co dzieje się w umyśle kobiety. (Kiedy kobieta zastosuje tą technikę, mężczyzna może spróbować „posiąść ją: w symboliczny sposób: np. bawiąc się jakimś jej osobistym przedmiotem ( zapalniczką, kluczykami od samochodu itd.) Takie techniki uwodzenia, polegające na wizualizacji miłosnej sceny, są wyjątkowo skuteczne!

 • Ukradkowo rzucane spojrzenia znad uniesionego ramienia

Bardzo skuteczna, podbarwiona podtekstem erotycznym technika (uniesione ramię przypomina mężczyźnie krągły kształt kobiecych piersi): kobieta zerka znad swojego ramienia w kierunku mężczyzny, przez kilka sekund podtrzymuje jego spojrzenie po czym odwraca wzrok. Techniki uwodzenia za pomocą spojrzenia należą do najbardziej skutecznych!

 • Kołysanie biodrami, uwypuklenie biodra poprzez przychylenie miednicy

Najlepsze techniki uwodzenia polegają na intensywnym bombardowaniu wszystkich zmysłów. A najbardziej oddziałującą na męskie zmysły jest figura kobiety w typie klepsydry. Jest to poniekąd uwarunkowane biologicznie: są to idealne proporcje dla celów reprodukcyjnych i świadczą o zdolności kobiety do rodzenia dzieci. A zatem nie waga ciała, tylko właściwe proporcje mają znaczenie! Kobieta może podkreślić te proporcje odpowiednim strojem, a także odpowiednim ułożeniem ciała: poprzez przeniesienie ciężaru ciała na jedną nogę, dzięki czemu następuje uwypuklenie biodra.

 • Eksponowanie torebki

Położenie torebki w zasięgu wzroku lub ręki mężczyzny to sygnał świadczący o zainteresowaniu, a trzymanie jej w ukryciu wskazuje na dystans uczuciowy.

 • Zabawa obuwiem

Kołysanie butem zawieszonym na czubkach palców, a także wsuwanie i wysuwanie stopy z obuwia to mocno erotyczny sygnał, symbolizujący stosunek seksualny. Technika ta mocno porusza mężczyzn, którzy często sami nie są świadomi tego, co na nich wywarło takie wrażenie.

 • Splatanie nóg, powolne ich krzyżowanie i prostowanie

Techniki uwodzenia obejmujące splatania nóg, naprzemienne krzyżowanie ich i prostowanie, wyjątkowo intensywnie oddziałują na męskie zmysły.

Techniki uwodzenia stosowane przez mężczyzn

W zasadzie to kobiety prowadzą miłosną mowę ciała, a mężczyźni przez większość czasu jedynie reagują na przekazywane im sygnały.

Męskie sygnały zalotne koncentrują się na demonstracji władzy, statusu społecznego i finansowego. W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni nie posiadają bogatego repertuaru gestów zalotnych: kobiety są w tym znacznie lepsze. Mało tego, najpopularniejsze zalotne gesty mężczyzny koncentrują się wokół jego.. krocza!

Gdy mężczyzna znajdzie się w obecności atrakcyjnej dla niego kobiety, zaczyna nieświadomie poprawiać swój wygląd, np. poprzez wciągnięcie brzucha, poprawienie koszuli, czy zegarka. Inne wysyłane przez mężczyznę sygnały świadczące o jego „trybie podrywu”: stanięcie w rozkroku, skierowanie stóp i/lub całego ciała w stronę kobiety, spoglądanie w jej kierunku i „przechwytywanie” jej spojrzeń. Jednakże najbardziej jednoznacznym gestem mężczyzny wskazującym na zainteresowanie kobietą jest gest wsunięcia kciuków za pasek spodni: pozycja, która uwidacznia zarys krocza!

„Poprawianie” genitaliów to jedna z najbardziej prymitywnych form męskiej demonstracji seksualnej. Można to łatwo zaobserwować: mężczyźni przebywający w męskim gronie co jakiś czas bezwiednie sięgają w kierunku swojego krocza i w ten sposób nieświadomie potwierdzają swoją męskość wobec kolegów. A jeśli czynią to w obecności kobiety to nieświadomie wykorzystują swoje męskie techniki uwodzenia!

Ciekawostka dla mężczyzn: jeśli pragniesz sprawdzić, której kobiecie się podobasz, włóż garnitur ale nieco przekrzyw krawat, a na ramieniu połóż kawałek nitki – kobieta, która postrzega Cię jako atrakcyjnego, nie oprze się pokusie strzepnięcia nitki i wyprostowania krawata.

 

Na podstawie „Mowa ciała” – Allan i Barbara Pease

 

Poprzedni

Letnio z Medicine

Następny

Skuteczne afirmacje. Jak stosować afirmacje?

Zobacz również to: