fbpx
sobota, 13 lipca 2024

Randkowanie może być bardzo stresujące… „Czy dobrze wypadnę? Polubi mnie czy nie? Czy ja go polubię? O czym rozmawiać? A może mu się nie spodobam?!” Zdenerwowanie i presja, by dobrze wypaść i wywrzeć na nim wrażenie, może przytłaczać! Pierwsza randka rzeczywiście jest ważna, to ona bowiem decyduje o tym, co dalej. Dlatego przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, dzięki którym randkowanie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze!

Pierwsze wrażenie: wygląd zewnętrzny

Zapewne już to wiesz, ale dla pewności powtórzymy: jeśli chcesz być z facetem dłużej, niż jedną, upojną noc, nie ubieraj się wyzywająco! Owszem, uwydatnij swoje atuty, ale pamiętaj, by zachować umiar. Wybierz raczej stonowane, pastelowe kolory lub pewniaka: klasyczną czerń.

Pewność siebie

Pewna siebie kobieta jest seksowna i pociągająca. Zamiast wstydliwie opuszczać głowę i nieśmiało odwracać od niego wzrok, zabłyśnij wszystkimi atutami jakie posiadasz! Bądź sobą (albo zachowuj się tak, jakbyś była sobą – tak, wiemy że to trudne!) Nie udawaj nikogo innego – tylko wtedy macie szanse dowiedzieć się, czy pasujecie do siebie! Jeśli mu się nie spodobasz lub okaże się, że nie jest ciebie wart, to chyba lepiej jest dowiedzieć się o tym już na tym etapie, prawda?

Uśmiech i poczucie humoru

Poczucie humoru to podstawa udanej randki! Wygłupiaj się, ŚMIEJ SIĘ Z SAMEJ SIEBIE – mężczyźni uwielbiają kobiety z dystansem. Uśmiechaj się, śmiej z jego żartów (o ile rzeczywiście cię śmieszą) Sama opowiedz coś żartobliwego, np. o czymś, co cię ostatnio spotkało. Facet otrzyma od ciebie dużą dawkę pozytywnej energii, polubi cię i będzie chciał częściej z tobą przebywać.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Najlepiej o czymś, co kochasz albo w czym jesteś dobra. Dobrym tematem do rozmowy jest opowiadanie o swoim życiu. Jeśli zapyta cię, co lubisz porabiać po pracy lub jakie masz hobby, zabłyśnij! Jak spędzasz wolny czas? Czy lubisz zwiedzać i robisz krótkie wypady poza miasto? A może lubisz spacery? A może wolisz czytać i jesteś prawdziwym molem książkowym? Kinomanką? Udzielasz się charytatywnie? Mów o swoich pasjach, pokaż mu, jak bardzo twoje życie jest pełne i intensywne.

Pierwsza randka to dialog, nie monolog, zadawaj mu więc pytania i okaż zainteresowanie jego życiem. A jeśli okaże się, że macie różne zdanie na jakiś temat – np. ty jesteś fanką kotów, a on zagorzałym wielbicielem psów – spróbuj zamienić to w żartobliwą debatę. Nie zmieniaj zdania pod jego wpływem.

Kobieta, która „ma wiele na głowie”, jest superatrakcyjna! Wysyła mężczyźnie sygnał, że jest niezależna. A to oznacza dla niego, że będzie mógł kontynuować swój styl życia po tym, jak już będziecie parą:)

Przestań być desperatką!

Za nic w świecie nie oznajmuj mu, że jest jedynym, który aktualnie się tobą interesuje, że jesteś samotna i długo byłaś singielką. Chcemy przecież, żeby ON myślał, że ma ogromne szczęście, że to właśnie jego wybrałaś!

Na pierwszej randce najlepiej jest po prostu być sobą. Nie patrz na niego maślanymi oczami, jakbyś już była w nim zakochana. To, co chcesz mu przekazać, to wrażenie, że prowadzisz spełnione, satysfakcjonujące życie, a jeśli on się w nim pojawi, będzie bonusem – bardzo miłym, ale jednak tylko BONUSEM.

Nie idź na całość!

Jeśli chcesz, aby facet myślał o tobie poważnie, nie idź z nim do łóżka po pierwszej randce! Jakkolwiek romantycznie wygląda to na filmach czy w twoich wyobrażeniach, życie nie jest tak łaskawe. Mężczyźni nie wybierają „łatwych” kobiet na partnerki życiowe. Poważnie myślący o tobie mężczyzna pragnie partnerki, którą będzie mógł przedstawić swojej mamie, a nie dziewczyny na jedną noc.

Pierwsza randka + seks = PORAŻKA!

Ogranicz alkohol

Wszystkie to znamy: stres związany z pierwszą randką powoduje, że ochoczo sięgamy po drinka. Jest to zupełnie zrozumiale. Nie dopuść jednak do tego, by na pierwszej randce drinki lały się strumieniami! Określ swój limit i  w żadnym wypadku nie przekraczaj go.

Co jeszcze wolno, a czego nie wolno na pierwszej randce?

  • Pierwsza randka rządzi się swoimi prawami: zakazane jest narzekanie, omawianie problemów takich jak trudne, nieszczęśliwe dzieciństwo, porażki życiowe, twój eks, jednym słowem – wszystko co w twoi życiu negatywne.
  • Nie używaj telefonu! Nie ma nic bardziej denerwującego od kobiety, która będąc na randce co chwile zerka na swój telefon lub co gorsze – korzysta z niego.
  • Jeśli widzisz jego drobne potknięcia, nie zwracaj na nie uwagi.
  • Bądź miła dla otoczenia, sprawiaj przyjazne wrażenie. Bądź uprzejma dla obsługi, kelnerów, barmanek itd. Problematyczne sytuacje zamień w żart, zamiast okazywania złości czy też krytykowania ludzi.

Zapłać za siebie rachunek

ZAOFERUJ, ŻE ZAPŁACISZ ZA SIEBIE RACHUNEK (złota zasada!) Jeśli mężczyzna zaoponuje – pozwól mu uregulować rachunek, ale nie zakładaj z góry, że jest to jego obowiązkiem!

A na zakończenie…

Powiedz, jak cudownie się bawiłaś – to przekaże sygnał, że chciałabyś kontynuować waszą znajomość.

Zadzwoni czy nie?

Nigdy nie dzwoń pierwsza. Zapamiętaj: jeżeli spodobałaś się mężczyźnie, będzie miał w nosie „regułę trzech dni” – od razu da ci znać, że cię lubi, więc nie będziesz musiała długo czekać. A więc nie dzwoń, niezależnie od tego, ile cię to kosztuje!

Poprzedni

Walentynkowy prezent ze snów z GLOV Sleeping Beauty

Następny

Czysta skóra w mig dzięki płynom micelarnym BasicLab Dermocosmetics

Zobacz również to: