fbpx
sobota, 22 czerwca 2024

Kocha, nie kocha… pamiętacie tę wróżbę z dzieciństwa? Wystarczyło zerwać kilka płatków i wszystko było jasne:) Niestety, kilkanaście lat później to już nie jest takie proste. Co sprawia, że tak trudno jest przejrzeć JEGO uczucia? Jak przekonać się, czy on jest zakochany?

Czy on jest zakochany?

Wiele z nas ma określone oczekiwania dotyczące tego jak powinna wyglądać Prawdziwa Miłość. Niestety, zdecydowana większość tych oczekiwań zupełnie nie przystaje do rzeczywistości! Romantyczna wizja miłości, promowana w mediach, komediach romantycznych i książkach, kreuje fałszywy obraz, który wchłaniamy i na jego podstawie budujemy własne wyobrażenia. W rezultacie nie potrafimy rozpoznać tego, co naprawdę się liczy, co jest wartościowe i ważne.

Facet może ci mówić, że cię kocha i jednocześnie niczego do ciebie nie czuć, może również cię  kochać, ale nie być gotowym, by wyznać ci swoje uczucia. A więc w jaki sposób poznać, czy on jest zakochany i czy traktuje cię poważnie? Możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że on cię kocha, jeśli:

… patrzy na Ciebie jak na milion dolarów

Patrzy tak, jakby nie dowierzał, że ktoś tak wyjątkowy jak ty, w ogóle istnieje. Może nawet powiedzieć ci wprost, że nie wierzy, że spotkał kogoś takiego jak ty.

To spojrzenie nie jest w żadnym wypadku nacechowane pożądaniem – raczej łagodnym, wewnętrznym ciepłem. I jest zarezerwowane wyłącznie dla ciebie.

…chce ofiarować Ci wszystko, co posiada.

Prawdziwa miłość to dawanie. Kiedy on jest zakochany, pragnie ofiarować ci to, co najlepsze i nie chodzi tu tylko o materialne rzeczy – chodzi o czas, uwagę, wsparcie.

Miłość to nie tylko uczucie, to przede wszystkim działanie!

…jesteś jego priorytetem.

Kiedy mężczyzna kocha, jego ukochana staje się najważniejszą osobą w jego życiu, i spędzanie z nią czasu traktuje jako priorytet. A jeśli rzeczywiście jest zajęty, zrobi wszystko, aby nie miała żadnych wątpliwości, że to ona jest numerem jeden.

…chce uczestniczyć w Twoim życiu.

Nie musisz zastanawiać się, czy on jest zakochany, jeśli chce poznać twoją rodzinę. Jeśli chce się zaprzyjaźnić z twoimi znajomymi i wywrzeć na nich dobre wrażenie. Jednocześnie chce, abyś i ty poznała jego przyjaciół i rodzinę. Pragnie również poznać wszystkie twoje zainteresowania i dzielić niektóre z nich.

… dostrzega w Tobie więcej, niż inni.

Dostrzega szczegóły, których inni nie widzą – a może nawet i ty sama! Zauważa, jak się czujesz w obecności pewnych osób i jak inni czują się przy tobie, dostrzega twoje emocje – całą ich gamę. Zwraca uwagę na wszystko, co ciebie dotyczy.

Zauważa nie tylko twoje silne, ale również i słabe strony i akceptuje cię taką, jaka jesteś.

Jednocześnie jest wobec ciebie absolutnie szczery i jeśli popełniłaś jakiś błąd – np. źle potraktowałaś koleżankę, ma odwagę powiedzieć ci to, nawet jeśli będzie to dla ciebie nieprzyjemne!

…Twoje szczęście jest dla niego tak samo ważne, jak własne.

Jeśli facet wie, że czegoś nie lubisz, a mimo to robi to dalej, z pewnością nie traktuje cię poważnie i nie jest dobrym materiałem na partnera.

… tęskni za Tobą, gdy długo się nie widzicie.

Rozłąka doskonale ujawnia prawdziwe uczucia mężczyzny. Facet może obsypywać cię różami, wyznawać ci miłość, wyśpiewywać serenady pod twoim oknem, ale jego prawdziwe intencje widać dopiero wtedy, gdy jesteście osobno.  Czy tęskni za tobą, starając się utrzymać regularny kontakt, opowiada co ciekawego go dziś spotkało, pyta, co wydarzyło się u ciebie?

A może przez kilka dni milczy a potem nagle pojawia się, podając błahe usprawiedliwienia? (Jeśli tak jest, nie łudź się – on nie traktuje cię poważnie!)

A zatem będziesz wiedzieć, czy on jest zakochany, jeśli nie pozwoli na to, byś zadręczała się domysłami. Przeciwnie, poinformuje Cię o swoich planach – i to nie dlatego, że musi, lecz dlatego, że chce.

… wspiera Cię w trudnych chwilach.

Łatwo jest kochać, gdy wszystko układa się piękne i gładko. A co jeśli spotyka cię coś przykrego, albo gdy masz jakiś problem? Jak on reaguje? Czy jest gotowy być przy tobie, bez względu na okoliczności, bez względu na dyskomfort, jaki ta sytuacja może wywoływać?

Miłość to skupienie uwagi na drugiej osobie. Kiedy mężczyzna kocha, wspieranie i bycie przy ukochanej wtedy, gdy go potrzebuje, jest dla niego sprawą najwyższej wagi.

Podsumowując…

Osiem oznak, które odpowiedzą Ci czy on jest zakochany:

  1. Sposób, w jaki na ciebie patrzy.
  2. Chce ci wszystko dać.
  3. Traktuje cię jako priorytet.
  4. Chce abyś uczestniczyła w jego życiu.
  5. Przejrzał cię na wskroś.
  6. Twoje szczęście jest tak samo istotne, jak jego własne.
  7. Tęskni za tobą, gdy jesteście w rozłące.
  8. Wspiera cię w trudnych chwilach.
Poprzedni

Patrycja Pepe z nową kolekcją z okazji sześćdziesiątych urodzin Barbie

Następny

Czy warto stosować probiotyki w czasie ciąży?

Zobacz również to: