fbpx
niedziela, 3 marca 2024

Jak urozmaicić seks? Nie oszukujmy się, nawet jeśli teraz czujesz się w łóżku jak Afrodyta, to ten miesiąc miodowy nie będzie trwał wiecznie. Również tym parom, między którymi mimo długiego stażu wciąż iskrzy, zdarzają się okresy, w których przestają czerpać przyjemność ze współżycia. Idąc za opinią ekspertów, istnieje kilka prostych sposobów na to, by uczynić życie intymne bardziej pikantnym i satysfakcjonującym.

1. Dokonuj małych zmian

Jeśli z tego artykułu miałabyś sobie wziąć do serca tylko jedną radę, to zapamiętaj, iż małe zmiany tworzą wielkie rezultaty!

Wielu ludzi uważa, że „podkręcenie temperatury w łóżku” oznacza wprowadzenie w alkowy ekstremalnych rozwiązań – rodem z książki o przystojnym Grayu. Nie tędy droga!

Oto kilka superprostych pomysłów, które pozwolą Wam urozmaicić seks:

– uprawiajcie seks o innej porze dnia niż zwykle

– przenieście się w miejsca, w których jeszcze nie mieliście okazji przetestować swoich możliwości – na schody, blat kuchenny, czy łazienkę.

– użyjcie poduszek – seks nawet w standardowej pozycji może okazać się lepszy uprawiany pod innym kątem nachylenia!

– niech wasze zbliżenia trwają krócej lub dłużej niż zwykle – skorzystajcie z chwili wolnego czasu na „szybki numerek”, bądź spędźcie wspólnie w sypialni całe popołudnie.

2. Jak urozmaicić seks? Uruchom zmysły!

Pamiętaj, że oboje macie po pięć zmysłów. Jak ogromną stratą byłoby opieranie rozkoszy jedynie na dotyku!

Wzrok jest tym zmysłem, który daje największe możliwości. Bądźcie w kontakcie wzrokowym podczas intymnych sytuacji. Obserwujcie swoje reakcje na konkretne pieszczoty. Zapal świece, abyście mogli się widzieć. Używając świeć bądź olejków eterycznych, wprowadzicie erotyczny, intymny nastrój, który będzie dostarczał przyjemnych bodźców zapachowych.

Bawcie się słuchem – włączcie muzykę i spróbujcie dopasować swoje tempo do jej dźwięków. Nie krępuj się przeklinać, czy krzyczeć, jeśli macie na to ochotę – doprowadzisz tym i jego i siebie do prawdziwego szaleństwa!

Aby przywrócić przyjemność z seksu, zaproście do zabawy swoje kubki smakowe – sprawdź, jak smakują różne części ciała twojego partnera. Spędzajcie czas na głębokich i niespiesznych pocałunkach.

Pamiętaj, z włączenie zmysłów może być równie skuteczne, co ich wyłączenie – spróbuj zbliżenia z zawiązanymi wstążką oczami i daj się ponieść wyobraźni!

3. Wprowadź zakazy

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na to aby urozmaicić seks i wprowadzić więcej szczęścia do swojej sypialni, jest zaprzestanie, oczywiście tylko przez pewien czas, jakichś utartych, stale powtarzających się w łóżku zachowań. Zbyt często uprawiacie seks w pozycji misjonarskiej? Ustal regułę, że przez miesiąc nie wchodzi ona w grę.

A może przez tydzień nie pozwolicie sobie na nic więcej tylko na głębokie pocałunki? Nie ma znaczenia, że wprowadzenie zasad nie jest długotrwałe – fakt, że coś jest zakazane, jest jednym z najsilniejszych afrodyzjaków!

Istnieje jeszcze jedna niepisana zasada znana już u zarania dziejów: aby wieczór z partnerem był udany, cały dzień należy o nim (o tym wieczorze i związanym z nim przyjemnościach) intensywnie myśleć!

Poprzedni

Jak dobrać krem do twarzy na noc według cery i wieku?

Następny

Mag

Zobacz również to: