fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, najczęściej nie może doczekać się spotkania ze swoim dzieckiem. Najchętniej od razu odliczałyby dni do porodu. Ale właśnie – skąd szybko się dowiedzieć, kiedy nastąpi poród. Okazuje się, że można łatwo, w dosłownie kilka minut obliczyć termin porodu. Wystarczy do tego prosty, dostępny w Internecie kalkulator ciąży.

Kalkulator ciąży, inaczej nazywany jest także kalkulator terminu porodu. Podając kilka prostych, dobrze znanych danych, możemy w kilka sekund, z ogromną dozą prawdopodobieństwa dowiedzieć się wiele o ciąży i terminu porodu.

Co więcej możesz to zrobić nawet nie wiedząc dokładnie, który to tydzień ciąży. Kalkulator pokaże Ci przewidywany termin porodu.

Najważniejszą informacją jest podanie daty ostatniej miesiączki. W kalkulatorze zaczynamy od podania dnia rozpoczęcia ostatniej miesiączki. Jeśli miesiączki są regularne, wynik kalkulatora będzie jeszcze bardziej prawdopodobny.

Kobiety, które nie miały regularnych cykli miesiączkowych także mogą oczywiście korzystać z kalkulatora porodu. Po podaniu dnia, miesiąca oraz roku, kiedy przypadał pierwszy dzień miesiączki, kalkulator podaje wiele danych.

Z kalkulatorem możesz obliczyć termin porodu

Na podstawie daty ostatniej miesiączki, kalkulator oblicza, kiedy mógł nastąpić początek ciąży. Wiadomo oczywiście, że odmomentu zapłodnienia. Na podstawie danych dotyczących miesiączki, kalkulator oblicza możliwe daty zapłodnienia. Dlatego tak ważna w kalkulatorze jest ostatnia miesiączka.

Pozwala określić, kiedy kobieta miała dni płodne i określić nieco wieku ciąży. Na podstawie daty zapłodnienia można obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś oraz jaki jest na tą chwilę wiek dziecka.

Kalkulator przedstawia także szacowaną datę zakończenia pierwszego oraz drugiego trymestru ciąży. W przypadku kobiet w ciąży, trymestry są ważne jeśli chodzi o przebieg ciąży. Czasem kobiety mają problem z określeniem granic pierwszego i drugiego trymestru.

Tutaj kalkulator pokazuje dokładne daty.

Następną i oczywiście najważniejszą rzeczą jest szacowany termin porodu. Kalkulator ciąży określa przewidywany dzień, kiedy powinno dojść do porodu dziecka. Ułatwia on także obliczanie dni do porodu – które również są podane.

To bardzo ważne dla kobiet, które właśnie dowiedziały się, że są w ciąży i chcą dowiedzieć się jak długo mogą już w niej być i kiedy prawdopodobnie przywitają swoje dziecko na świecie. W miarę rozwoju ciąży, każdy dzień jest na wagę złota.

Pamiętaj o dacie ostatniej miesiączki

Użycie kalkulatora może pomóc zaspokoić pierwszą ciekawość kobiety i chęć poznania swojego stanu zdrowia.
Należy pamiętać o najważniejszym, czyli właśnie dacie ostatniej miesiączki.

W przypadku kalkulatora ciąży, jest to najważniejsza rzecz, by móc z sporym prawdopodobieństwem określić wszystkie pozostałe dane.

W sprawie ciąży i terminu porodu należy iść do lekarza

Kalkulator ciąży to bardzo przydatne narzędzie dla kobiet. Najczęściej o samej ciąży dowiadują się w domu, wykonując jeden, bądź więcej testów ciążowych w aptece.

Dwie kreski  na teście oznaczają ciążę. Dla wielu kobiet to szczęśliwy moment, kiedy dowiadują się, że niedługo zostaną mamami. Sam test nie mówi jednak, jak bardzo niedługo. Warto zaznaczyć, że niektóre kobiety pierwsze objawy ciąży czują już w jej pierwszych dniach, więc bardzo wcześnie się o tym dowiadują.

Te, które zrobią test dopiero po kilku tygodniach  – znacznie później. Dzięki kalkulatorowi można jednak szybko to mniej więcej określić i oszacować datę porodu. Najważniejsze jest podanie pierwszego dnia ostatniej miesiączki i jesteśmy w stanie mniej więcej określić wiek ciąży.

Należy jednak pamiętać, że od podania dokładnej daty porodu jest lekarz ginekolog. Po sprawdzeniu danych w kalkulatorze ciąży, należy umówić się na wizytę do lekarza.

To właśnie lekarz na podstawie badania usg, często także badania krwi, nie tylko potwierdza prawdziwość testu i danych kalkulatora, ale podaje dokładną datę porodu. Obliczanie wieku ciąży to bardzo ważna kwestia i nie można jej ograniczać jedynie do kalkulatora.

Lekarz podczas badania usg sprawdza dokładnie wielkość dziecka, wysokość dnia macicy i dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustalenie terminu porodu. W pierwszej kolejności można skorzystać z kalkulatora, następnie aby potwierdzić, że jesteś w ciąży i dowiedzieć się jak najwięcej o planowanym terminie porodu, należy udać się do lekarza.

Badanie usg to najważniejsza kwestia od momentu zapłodnienia komórki jajowej, aż do zaawansowanej ciąży. Dzięki niemu lekarz sprawdza wielkość dziecka każdego tygodnia ciąży, jest w stanie wszystko kontrolować.
Także wszystkie zagrożenia związane na przykład z porodem przedwczesnym, czy w przypadku zagrożenia poronieniem.

Kalkulatory ciąży są szczególnie przydatne, kiedy chcemy oszacować datę przyjścia dziecka na świat, czyli datę rozwiązania ciąży.

Data porodu to bardzo ważny dzień dla każdej kobiety. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki może pomóc ją oszacować, ale najważniejsza jest konsultacja z lekarzem ginekologiem. Kalkulator porodu może pomóc w obliczeniu dnia zapłodnienia, czy wieku ciążowego, ale nie zastąpi wizyty u specjalisty.

Poprzedni

Kto zapłacze nad twoim grobem

Następny

Iga Krefft – Ofelia kolejną ambasadorką inicjatywy Czujesz Klimat? Rossmanna.

Zobacz również to: