fbpx
piątek, 1 grudnia 2023

Dobre nawyki to klucz do bogactwa. Według statystyk 20% ludzi zarabia tyle, co pozostałe 80%. Statystyka ta nie wzięła się znikąd. Jak pokazały badania wiedza, specjalistyczne umiejętności czy też miejsce twojego urodzenia, nie decydują o tym czy zostaniesz bogaty, czy też biedny.

DOBRE NAWYKI

Co takiego oddziela ludzi bogatych od biednych? Odpowiedz na to pytanie, można szukać w nawykach, jakie bogaci ludzie w sobie wykształcili, a z czasem przekształcili je w dzienną rutynę.

Najbogatsi wykonują te nawyki intuicyjnie, nawet nie zwracając uwagi, że robią coś nadzwyczajnego. Dla nich te nawyki stały się codziennością, która prowadzi ich do coraz większego sukcesu.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że te dobre nawyki to rzeczy bardzo proste, których każdy może się nauczyć bez większego problemu, jednak musi w to włożyć sporo pracy, aby opanować nawyk do perfekcji.

Jeżeli już jesteś bogaty i odnosisz sukces w tym co robisz, możliwe, że wykształciłeś te nawyki instynktownie, nawet o tym nie wiedząc. Czas więc abyś starał się je pielęgnować i poprawiać, aby osiągnąć w nich prawdziwe mistrzostwo.

Tak więc przyjrzyjmy się teraz nawykom bogatych ludzi, które ty możesz opanować, aby poprawić swoje życie.

CZYTANIE I UCZENIE SIĘ

Bogaci ludzi bardzo dużo czytają. Ale nie robią tego dla zabawy. Wręcz przeciwnie, dla nich czytanie to niekończąca się edukacja.

Aż 85% bogatych ludzi czyta co najmniej dwie książki miesięcznie, aby podnieść swój poziom edukacji, poprawić swoje umiejętności lub nabyć nowe. Tylko 12% ludzi bogatych czyta książki dla samej rozrywki.

Już dzisiaj możesz wykształcić w sobie nawyk czytania, aby wstąpić na drogę bogacenia się. Wystarczy poświęcić na to 30 min dziennie. Codziennie.

WSTAWANIE SKORO ŚWIT

Wstawanie wcześnie rano to dobre nawyki, które są stosunkowo łatwe do opanowania. Dzięki temu zyskujesz w skali tygodnia kilka godzin więcej na wykonywanie dodatkowych obowiązków, uczenie się czy też trening fizyczny, a twoje samopoczucie znacząco się poprawi.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś spać mniej niż inni, ponieważ uzyskasz odwrotny efekt. Będziesz przez cały dzień zmęczony i mniej produktywny, a twoja koncentracja i skupienie na temacie znacząco spadnie.

Twoje ciało potrzebuje 6 – 7 godzin nieprzerwanego snu, aby w pełni naładować baterie. Dzięki temu zaczniesz dzień z pozytywną energią, która przełoży się na większą produktywność. Dobre nawyki to regularny, odpowiedniej jakości, zdrowy sen!

CODZIENNE ĆWICZENIA

Tak samo jak codzienna edukacja jest ważna dla twojego umysłu, tak też codzienne ćwiczenia sprawiają, że twoje ciało nabiera znacznie lepszej kondycji, a twoje samopoczucie się poprawia.

Wystarczy już 30 min dziennie, aby twój organizm wydzielał serotoninę, czyli hormon szczęścia, który poprawia twoje samopoczucie. Dzięki temu zaczynasz dzień z dużo większą dawką pozytywnej energii i większą ilością chęci do działania.

Jednymi z najprostszych ćwiczeń, jakie najczęściej uprawiają bogaci ludzie, jest bieganie. Oprócz tego możesz też pograć w tenisa, pójść na siłownie lub na basen. Ważne, abyś to robił regularnie.

PLANOWANIE WYDATKÓW

Bogaci ludzie są bardzo dobrzy w planowaniu swoich wydatków. Dokładnie planują, ile mogą wydać na bieżące potrzeby, ile na jedzenie czy przyjemności. Nie wydają nigdy więcej, niż zarabiają. W końcu bogactwo to umiejętność utrzymania pieniędzy przy sobie.

Każdy ma założoną poduszkę finansową, która pozwoli mu przetrwać trudne chwile gdyby jego firma zbankrutowała, a on znalazłby się bez pracy. Bogaci również odkładają, co tylko mogą na fundusze emerytalne.

PLANOWANIE DNIA

Każdy z nas ma dokładnie 24 godziny w ciągu dnia jednak to, na jakie aktywności zostaną one przeznaczone, odróżnia bogatych od biednych. Biedni najczęściej planują, co mają zrobić w ciągu tygodnia czy też miesiąca i na tym się kończy.

Bogaci idą o krok dalej. Zapisują dokładnie, co chcą osiągnąć każdego dnia i dokładnie trzymają się swojego planu.

Dzięki takiemu postępowaniu doskonale wiedzą, na jakim etapie są w życiu, ile już osiągnęli i ile jeszcze im brakuje do dotarcia do celu.

Ta umiejętność daje im również poczucie kontroli nad własnym życiem. Dzięki temu nie zdają się na przypadek, a są w stanie zaplanować wszystko wcześniej i być przygotowanym na różnego rodzaju niepowodzenia.

ODPOWIEDNI STRÓJ

Bogaci ludzie doskonale zdają sobie sprawę z potęgi pierwszego wrażenia. Dlatego zawsze też ubierają się jak najlepiej.

Posiadanie zmysłu do eleganckiego ubierania się jest ważnym elementem w życiu. Jeżeli ubierasz się niechlujnie, nikt nie będzie traktował cię na poważnie. Należy też ubierać się zgodnie z sytuacją, w jaką znajdziemy się w danym dniu.

Jeżeli jesteś bankierem ubieranie się, jak gwiazda rocka nie przyniesie ci nic dobrego. Bogaci ludzie bardzo często planują to jak się ubiorą zgodnie ze swoim planem tygodnia i są przygotowaniu dużo wcześniej niż biedni ludzie.

Osoby potrafiące opanować te nawyki do perfekcji mogą być pewni, że odniosą w życiu sukces. Jednak nie daj się zwieść ich prostocie. Każdy z tych nawyków wymaga wielkiego samozaparcia aby odpowiednio działał. Tak więc nie czekaj dłużej, jeżeli chcesz odnieść sukces zacznij działać i sięgnij po dobre nawyki!

Poprzedni

Prawdziwe tygrysy

Następny

Leżąc na kozetce

Zobacz również to: