fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Zioła, pośród wielu swoich właściwości, znajdują również zastosowanie jako naturalne środki uspokajające. Dzięki zawartości ogromnej ilości substancji aktywnych biologicznie, które pobudzają siły obronne organizmu, zioła uspokajające wywierają dobroczynny wpływ na układ nerwowy człowieka.

Ziołolecznictwo opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu. Zioła uspokajające nie działają tak szybko i spektakularnie jak leki chemiczne, mają jednak tę zaletę, że pozbawione są dokuczliwych skutków ubocznych. Nie powodują uzależnienia, ale znacząco obniżają napięcie nerwowe i pozwalają lepiej znosić stres dnia codziennego.

Podane poniżej mieszanki ziołowe składają się z ziół o działaniu uspokajającym, przeciwskurczowym i nasennym. To doskonałe naturalne środki uspokajające! Polecane są szczególnie przy bezsenności, nadmiernym pobudzeniu i nerwowości. Świetnie sprawdzą się również w zaburzeniach okresu dojrzewania, przy menopauzie czy w zespole napięcia przedmiesiączkowego.

1. HERBATKA ŁAGODNIE USPOKAJAJĄCA

Korzeń waleriany, melisa, lawenda, dziurawiec i mięta.

2. ZIOŁA USPOKAJAJĄCE I REGULUJĄCE CIŚNIENIE

Korzeń waleriany, korzeń arcydzięgla, ziele melisy, rumianek, jemioła oraz szyszki chmielu.

Sposób przygotowania: 2 łyżki wybranej mieszanki ziołowej zalewamy 2 szklankami wrzątku, następnie odstawiamy na godzinę. Odcedzamy i pijemy 2-3 razy dziennie.

Przypominamy, że przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji ziołowej należy skonsultować się z lekarzem!

 

Poprzedni

Lee Dla Niej na Wiosnę-Lato 2019

Następny

GOLDENBOX No.9

Zobacz również to: