fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Jeszcze nie doprowadziłyśmy do porządku włosów po zimie, a już za chwilę zaczyna się lato. To cudowna pora roku, kiedy możemy cieszyć się słońcem, ale to jednocześnie trudny czas dla naszych włosów. Właśnie latem często ulegają przesuszeniu, stają się łamliwe i zaczynają wypadać. Dlatego warto im poświęcić więcej uwagi i właściwie o nie zadbać, a odwdzięczą się nam pięknym wyglądem przez kilka kolejnych miesięcy.

Wydawać się może, ze lato to idealny czas dla naszego organizmu – spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, jemy więcej warzyw i owoców. Niestety, nasze włosy i skóra głowy narażone są wtedy na wiele negatywnych czynników – często zapominamy o czapce czy kapeluszu, a przecież nie smarujemy skóry głowy kremami z filtrami UV. Pod wpływem promieni słonecznych skóra głowy starzeje się szybciej, a włosy ulegają przesuszeniu, odwodnieniu i zniszczeniu.

Dodatkowo latem częściej korzystamy z kąpieli w basenie czy morzu, a woda chlorowana lub słona również negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów. Stają się one mniej elastyczne, zaczynają się rozdwajać i wypadać.

Dbanie o włosy latem nie jest trudne, wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Najlepiej w słoneczne dni nosić na dworze kapelusz, czapkę lub chustkę. Po wyjściu z basenu lub morza umyć nie tylko całe ciało, ale i włosy. Warto również sięgnąć po odpowiedni suplement diety wspomagający zdrowie włosów, skóry i paznokci oraz utrzymanie prawidłowej pigmentacji skóry i włosów, taki jak Biotesan Complex.

Biotesan Complex to wysokiej jakości suplement diety dla dorosłych charakteryzujący się dużą różnorodnością zastosowanych składników. Główną zaletą produktu jest obecność cynku i biotyny wspomagających zdrowie skóry i włosów, a dzięki dodatkowi selenu również paznokci. Ponadto suplement wspiera utrzymanie prawidłowej pigmentacji skóry i włosów, a także pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Biotesan Complex zawiera aż 5 mg biotyny. Dodatkowo w składzie znajduje się aż dziewięć składników wpływających pozytywnie na kondycję włosów, skóry i paznokci: pędy bambusa, l-metionina, l-cysteina, tiamina, witamina b12, witamina b6, cynk, miedź, selen. Kolejną zaletą jest wygodne dawkowanie – tylko jedna tabletka dziennie, a opakowanie, które jest w cenie około 20 złotych wystarcza na miesięczną kurację. Więcej informacji znajduje się na stronie sanopharm.pl

Poprzedni

Mowa roślin

Następny

FANTASY RESORT od Renee

Zobacz również to: