fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Czy wakacje mogą mieć negatywne skutki uboczne? Tak. Po pierwsze zawsze kończą się za szybko budząc w nas melancholię i żal za latem. Po drugie silne promieniowanie słoneczne może poważnie zaszkodzić naszej skórze. Na tęsknotę za sezonem urlopowym nie znamy remedium. Za to na ten drugi problem mamy profesjonalną odpowiedź.

Jak skutecznie ochronić skórę?

Nasza skóra potrzebuje słońca. To fakt. Niestety bardzo łatwo tę przyjemność przedawkować. Rezultaty przesadnego wystawiania się na słońce to nie tylko poparzenia i dyskomfort przez kilka dni po opalaniu, ale, także trudne do zlikwidowania przebarwienia, wiotkość i zmarszczki oraz poważne choroby, w tym nowotwory skóry. Jeśli zauważymy, że promieniowanie nam zaszkodziło warto działać natychmiast i wprowadzić świadomą pielęgnację twarzy. Taką, która ukoi dolegliwości, zminimalizuje dyskomfort i pozwoli skórze się zregenerować.

jak skutecznie ochronić skórę wyspa kobiet

UKOJENIE

Bez względu na to czy skóra jest tylko lekko zaczerwieniona czy piecze i jest ściągnięta – woda termalna do twarzy to idealna pierwsza pomoc. Używaj jej tak często jak potrzebujesz. Pozostaw na 1-3 minuty i osusz skórę chusteczką. Ważne: przed użyciem Wody Termalnej Avène nie wstrząsaj pojemnikiem!

Dlaczego woda termalna Avène?

Po pierwsze jest bakteriologicznie czysta. Pozyskuje się ją bezpośrednio u źródła, w bloku sterylnym, w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Po drugie doskonale pielęgnuje skórę wrażliwą i delikatną, sprawia, że odzyskuje ona uczucie komfortu i odświeżenia. Po trzecie ma badania kliniczne potwierdzające jej kojące i łagodzące podrażnienia właściwości. Sekretem jest jej unikalny skład, czyli niska zawartość minerałów (nie powoduje wysuszenia) w połączeniu z bogactwem krzemianów i mikroelementów oraz neutralne pH 7,5 i aktywna, unikalna mikroflora Mikroflora Aqua Dolomiae.

NAWILŻENIE

Kolejny krok to nawilżanie i odbudowa bariery ochronnej skóry. Podrażniona słońcem skóra jest ekstremalnie wymagająca. Potrzebuje kosmetyku, który będzie sterylny, minimalistyczny w swoim składzie i maksymalnie kompatybilny ze skórą, aby dodatkowo nie zaburzać jej równowagi.

Dlaczego krem Hydrance Aqua-Żel Eau Thermale Avène?

To najlepszy krem do twarzy dla skóry wymagającej większego komfortu. Zawiera on opatentowany kompleks składników CohedermTM, który intensywnie nawilża i wzmacnia skórę (poprawa spójności komórkowej), przywracając jej naturalne nawilżenie i barierę ochronną. Daje on efekt wodnego rezerwuaru, który działa na napięcie skóry spowodowane odwodnieniem. Dzięki temu zapewnia długotrwałe uczucie ukojenia. Wielozadaniowość Hydrance Aqua-Żelu sprawia, że może być stosowany na kilka sposobów: rano – w formie pielęgnacji nawilżającej na dzień; wieczorem – jako maseczkę na noc, która zapewni świeży wygląd skóry o poranku; na okolice oczu – by odświeżyć, nawilżyć i zmniejszyć przekrwienie skóry pod oczami.

jak skutecznie ochronić skórę wyspa kobietOCHRONA

Uszkodzona słońcem skóra bardziej niż zwykle potrzebuje ochrony. Kiedy jest przesuszona traci swoje naturalne właściwości obronne. Codziennie nakładaj na nią krem do twarzy z ochroną przeciwsłoneczną SPF50+. Najlepiej, aby zabezpieczał skórę także przed stresem oksydacyjnym.

Dlaczego Eau Thermale Avène krem SPF 50+?

Formuła kremu, zawiera kompleks fotoochronny Sunsitive® (opatentowany system filtrów + połączenie dwóch uzupełniających się antyoksydantów – Thialidine i Pre-tokoferyl + Woda termalna Avène), dzięki czemu doskonale zabezpiecza skórę przez promieniowaniem UV. Konsystencja z krzemionką nowej generacji zapewnia przyjemność stosowania, szybko się wchłaniając, bez pozostawienia wrażenia lepkości. Jest przeznaczony do ochrony przeciwsłonecznej zwłaszcza dla osób o skórze suchej i bardzo suchej, o bardzo jasnej karnacji, łatwo ulegających oparzeniom słonecznym.

Więcej informacji o kosmetykach marki Eau Thermale Avène: https://www.eau-thermale-avene.pl/

Poprzedni

Francuski sposób na piękno bez wysiłku. Piękny makijaż to podstawa!

Następny

Snowflake

Zobacz również to: