fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Wiele dzieci doświadcza dłuższych okresów cierpienia, na przykład niepokoju, złości czy smutku. Ból dziecka oznacza także strapienie rodzica. Jakie działania podjąć w momencie, kiedy nasze dziecko sobie nie radzi?

Na to pytanie, w swojej książce, starają się odpowiedzieć dwie psycholożki kliniczne oraz kobieta zajmująca się pozyskiwaniem funduszy na cele charytatywne. Roz Shafran, Ursula Saunders oraz Alice Welham łącząc wspólne doświadczenie zawodowe i osobiste, starają się pomóc rodzicom w trudnych, czasem wręcz przerażających chwilach.

„Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi” na półkach księgarń od 19 kwietnia!

Bycie rodzicem dziecka, które cierpi, to niewiarygodnie trudne, i wyczerpujące zadanie. Problemy pociechy niewątpliwie odbijają się na rodzicach, istnieje zależność między nastrojem i zachowaniem rodzica, a nastrojem i zachowaniem dziecka. Dlatego autorki skupiają się nie tylko na tym, jakie techniki i strategie zastosować, aby pomóc swojemu dziecku w trudnych momentach, ale także w jaki sposób zadbać również o siebie, aby nasza kondycja psychiczna pozytywnie wpływała na nasze możliwości pomagania dzieciom.

„Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi” to bardzo praktyczny, pełen ćwiczeń, sugestii, rad i strategii poradnik. Wszystkie objaśnione są w prosty i przystępny sposób. Książka jest połączeniem badań psychologicznych z konkretnymi doświadczeniami zwykłych ludzi.

Bez względu na to, z jakich powodów dziecko sobie nie radzi, książka będzie odpowiednim narzędziem do zauważenia problemu, zrozumienia go i podjęcia odpowiednich kroków, aby zawalczyć o zdrowie psychiczne swojego dziecka. Autorki pozostawiają także miejsce na własne notatki i przemyślenia, zachęcając do zgłębiania niektórych zagadnień.

Roz Shafran – jest profesorką psychologii translacyjnej w University College London Great Ormond Street Institute of Child Health. Jest psycholożką kliniczną z bogatym doświadczeniem klinicznym i badawczym w dziedzinie teorii poznawczo-behawioralnej oraz w leczeniu zaburzeń psychologicznych w różnych grupach wiekowych. Jest współautorką trzech poradników psychologicznych i jednej pracy zbiorowej, między innymi „Overcoming perfectionism”, „The CBT handbook” oraz „The complete CBT guide for Anxiety”; napisała ponad 250 recenzowanych publikacji. Ma troje dzieci.

Ursula Saunders – zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na cele charytatywne. Wcześniej pracowała w stacji Radio 4 jako researcherka i producentka. Ma dwoje dzieci.

Alice Welham – jest psycholożką kliniczną i wykładowczynią na University of Leicester. Ma rozległe zainteresowania w zakresie psychologii i jej zastosowań klinicznych, opublikowała wiele badań z tej dziedziny. Ma dwoje dzieci.

Poprzedni

ZRETINIZUJ SIĘ Z MARKĄ MEDIDERMA. Powszechna retinizacja

Następny

Stacja pośrednia

Zobacz również to: