fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

Przepis na wiecznie młodą, promienną skórę? Umiejętne stosowanie retinolu w zabiegach gabinetowych i w domowej pielęgnacji. Tylko tyle i aż tyle.

Ta pochodna witaminy A wzmacnia i wygładza naskórek a na głębszych poziomach skóry stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz hamuje procesy prowadzące do powstawania przebarwień. Retinol to złoty standard w odmładzaniu. A jeśli kuracja z retinolem to Mediderma.

To marka, która o tym składniku wie wszystko. 25 lat temu grupa dermatologów, na czele z ikonicznym dermatologiem i chirurgiem – doktorem Gabrielem Serrano, który jest również założycielem Laboratorium Sesderma – stworzyła markę Mediderma. Jej sercem są produkty użytku profesjonalnego – przede wszystkim peelingi chemiczne, ale także preparaty wypełniające oraz urządzenia do mikronakłuwania. Jako jedna z pierwszych firm, Mediderma wprowadziła też na rynek dermokosmetyki z kwasami owocowymi oraz przełomowymi dla kosmetologii liposomami, które pozwalają składnikom aktywnym docierać do najgłębszych warstw skóry. Jednym z gwiazdorskich składników, na których bazuje Mediderma jest pochodna witaminy A – czyli retinol.

Silny, lecz delikatny

Mediderma zasłynęła dzięki innowacyjnej koncepcji peelingów retinolowych połączonych z witaminą C. Retinol to składnik, który ma najlepiej udowodnione klinicznie wszechstronne, dobroczynne działanie na skórę. Zakres jego działania jest niezwykły: od profilaktyki przeciwstarzeniowej, poprzez leczenie trądziku, usuwanie przebarwień aż po cofanie istniejących już oznak starzenia się.

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja w dotychczasowym podejściu do zabiegów z tym składnikiem. W nowoczesnej odsłonie Medidermy – skóra po peelingu retinolowym nie złuszcza się gwałtownie i nie jest podrażniona. Retinol zamknięty jest w liposomach, dzięki czemu działa głębiej, uwalnia się wolniej i jest mniej drażniący.

Mediderma opracowała aż trzy różne opcje nanopeelingów z retinolem, w tym 3 RETISES CT Yellow Peel będący kombinacją trzech typów retinolu „zapakowanego” w nanoliposomy i witaminy C. W jego formule znalazł się również niacynamid, kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej oraz cynk. „3 RETISES CT YELLOW PEEL jest przełomem w zakresie rozjaśniania przebarwień i melasmy przy okazji stymulując także mocno naturalne procesy odnowy skóry. Usuwa blizny potrądzikowe, wyrównuje koloryt skóry, wygładza, pojędrnia, uelastycznia, spłyca zmarszczki”. – Elżbieta Skalska Global Business Director Mediderma.

Dzięki pobudzaniu czynników wzrostu przez 4-6 miesięcy podczas serii peelingów Mediderma, zauważyć można też pogrubienie naskórka. Skóra jest jednolita, rozjaśniona i pełna blasku. To prawdziwa retirewolucja!

Manewry domowe

Zabiegi gabinetowe z retinolem dają spektakularne efekty warto jednak również wprowadzić ten składnik do codziennej rutyny. Dzięki temu pracujemy na piękno skóry i znacząco spowalniamy jej starzenie się. Retinol jest bardzo niestabilną cząsteczką, szkodzi jej zarówno światło jak i powietrze.

Umieszczenie cretinolu w nanoliposomach stabilizuje składnik, ale także sprawia, że jest on łagodniejszy dla skóry. Z takiej postaci retinolu słynie marka Mediderma.

Aby w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości retinolowej pielęgnacji dobrze jest poznać kilka zasad, dzięki którym codzienne dbanie o siebie będzie przyjemne i efektywne. W zależności od wrażliwości i poziomu tolerancji skóry – Mediderma przygotowała zestawy kosmetyków do domowej retinizacji. Tak, aby było pięknie, ale bezpiecznie. Te domowe kuracje są zaplanowane na 6 miesięcy i polegają na pulsacyjnym wprowadzaniu retinoidów”. – mówi Anna Kwaśnik Head of Marketing Mediderma.

Retinol dla początkujących PROTOKÓŁ 1

Zestaw 4 kosmetyków, których używamy codziennie przez 6 miesięcy. Koncepcja tej pielęgnacji opiera się na maksymalnym nawilżeniu i wzmocnieniu bariery ochronnej skóry przy jednoczesnym wprowadzaniu produktu z retinolem.

Gwiazdą kuracji są produkty MEDIDERMA SENSE – AGE zawierające system 3A (czyli połączenie retinolu, retinaldehydu i palmitynianu retinylu w niskich stężeniach w formie liposomowanej) oraz produkt z czystym retinolem w stężeniu 0,25%. Przez pierwsze 2 miesiące stosujemy rano MEDIDERMA HYLANYSES HA ADVANCE HYDRATION NAWILŻAJĄCY KREM ŻEL DO TWARZY a wieczorem MEDIDERMA SENS-AGE ULTRA CORRECTOR 3A RENEWER KREM Z SYSTEMEM 3-RETINOL (retinal, retinol, retinyl).

W 3 i 4 miesiącu wprowadzamy na dzień dodatkowo otulające skórę, MEDIDERMA SENS-AGE ULTRA CORRECTOR 3A CONCENTRATE SERUM LIPOSOMOWE Z SYSTEMEM 3-RETINOL, a kolejne dwa miesiące to czas na intensywniejszą regenerację nocną, czyli krem MEDIDERMA SENS-AGE INTENSIVE-A REPAIR NIGHT KREM DO TWARZY Z 0,25% RETINOLEM. Ten gęsty, silnie naprawczy krem to prawdziwa kuracja młodości, ale aby przejść przez nią łagodnie – stosujemy go 2-3 razy w tygodniu. Badania potwierdzają, że takie używanie produktów z retinolem daje doskonałe rezultaty.

Retinol dla zaawansowanych PROTOKÓŁ 2

To wyższy poziom wtajemniczenia rozpoczynający każdy dzień od tej samej rutyny, czyli MEDIDERMA HYLANSES HA ADVANCE HYDRATION NAWILŻAJĄCY KREM ŻEL DO TWARZY a następnie wysokiego filtra MEDIDERMA SUNYSES PROTECT & REPAIR FOTOPROTEKTOR SPF 50.

Stosowanie filtrów jest niezbędne nie tylko podczas kuracji retinolowych, ale także codziennie. Badania wykazują, że promieniowanie UV działa degradująco na kolagen w naszej skórze, ale regularna fotoprotekcja może powstrzymać te zniszczenia. Nocna kuracja rozpoczyna się od kremu MEDIDERMA SENS-AGE MEDIDERMA SENS-AGE INTENSIVE-A REPAIR NIGHT KREM DO TWARZY Z 0,25% RETINOLEM i stopniowo zwiększa nawet do 1%.

Takie kontrolowane zwiększanie dawki tej najbardziej aktywnej substancji odmładzającej (nazywanej Złotym Graalem dermatologii i kosmetologii) sprawi, że nasza domowa retinizacja będzie bezpieczna a przy tym pozwoli na uzyskanie trwałych efektów redukcji niedoskonałości i objawów starzenia skóry.

 

Poprzedni

Endometrioza: Gdy cierpienie staje się codziennością - jak rozpoznać, leczyć i radzić sobie z tą chorobą

Następny

Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi

Zobacz również to: