fbpx
sobota, 18 maja 2024

Piękny ślub i życie w szczęściu, aż po grób – to skryte marzenie większości z nas. Jako, że decyzja o zawarciu małżeństwa jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu, zanim zdecydujemy się na ten krok powinnyśmy zadać sobie kilka niezwykle ważnych pytań.

Związek małżeński może bowiem nie tylko być źródłem ogromnego szczęścia i spełnienia, ale i samotności, cierpienia i smutku.

Zanim weźmiesz ślub

Dlaczego chcę wyjść za mąż? – to najważniejsze pytanie, na które powinnaś sobie odpowiedzieć. Odpowiedź tylko z pozoru wydaje się być oczywista: kochacie się przecież, czyż nie? Jednakże spoglądając na statystyki rozwodów, sama miłość nie wystarczy.

Większość ludzi bierze ślub właśnie z tego powodu. Miłość nie jest zatem gwarancją szczęśliwego życia po odejściu od ołtarza.

To, co bardziej się liczy, to wasza kompatybilność i gotowość do podjęcia zobowiązania. Małżeństwo to nie tylko piękny ślub, wspaniała ceremonia i dni wypełnione szczęściem i radością. To przede wszystkim zobowiązanie.

W początkowych okresie trwania związku wszyscy mamy tendencje do pokazywania się partnerowi z jak najlepszej strony. To jednak powoduje, że nie jesteśmy w pełni sobą.

Dopiero trudne, stresujące momenty stwarzają możliwość, aby naprawdę poznać drugą osobę – ciężko bowiem w takich chwilach kontrolować swoje reakcje i zachowania.

Jeśli planujesz ślub, ale jednocześnie pragniesz zapewnić swojemu małżeństwu solidne podstawy i zdrowy start, warto przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na dokładne poznanie partnera, nie tylko w pełnych szczęścia chwilach, ale i w obliczu wyzwań codzienności.

Warto również zwalczyć w sobie pokusę kreowania się na kogoś innego, niż jesteśmy. Zamiast tego należy spróbować być w pełni sobą.

Rozmowa z partnerem

ślub wyspa kobiet

Zanim weźmiesz ślub pomocna może być szczera rozmowa z partnerem, dzięki której oboje jasno określicie swoje oczekiwania względem małżeństwa i ustalicie swoje priorytety.

Poniżej podpowiadamy kilka ważnych kwestii, które koniecznie należy omówić ze swoim partnerem:

1.Dzieci

Czy oboje pragniecie dzieci? Jeśli tak, w jakim duchu planujecie je wychowywać?

2. Finanse

Jak wiadomo, problemy finansowe to jedna z najczęstszych przyczyn rozwodów.

Dla przetrwania związku pewne zabezpieczenie finansowe jest konieczne: gdy nie wystarcza pieniędzy na nieopłacenie rachunków i zaspokojenie podstawowych potrzeb, błyskawicznie powstają konflikty, które są w stanie zrujnować każde uczucie.

3. Kariera zawodowa

Czy kariera zawodowa nie stoi na przeszkodzie małżeństwu? Aby związek miał szansę rozwoju, potrzebny jest wspólnie spędzany czas.

4. Rodzina i przyjaciele

Jakie są wasze relacje z rodziną i przyjaciółmi? Czy bardzo jesteście z nimi związani? Jeśli tak, czy druga strona akceptuje tą zażyłość?

5. Osobista przestrzeń

Ile potrzebujecie czasu tylko dla siebie, a ile zamierzacie spędzać go wspólnie?

6. Seks

Czy macie podobny temperament seksualny, czy też bardzo różnicie się pod tym względem?

7. Zainteresowania, hobby, przyzwyczajenie, dziwactwa

Czy akceptujecie nawzajem swoje przyzwyczajenia, hobby, zainteresowania, dziwactwa i czy jesteście gotowi żyć z nimi do końca życia?

8. Małżeństwo

Jak widzicie swoje małżeństwo i siebie samych za 5, 10 i 20 lat.

W naszych marzeniach pytania te nie są potrzebne, jest jak w bajce Disneya – po prostu zakochujemy się, bierzemy ślub i żyjemy długo i szczęśliwie… W realnym świecie czekają na nas jednak wyzwania i lepiej się na nie zawczasu dobrze przygotować.

ślub wyspa kobiet

Poprzedni

Eau Thermale Avène ZESTAWY ŚWIĄTECZNE

Następny

Limitowana oferta HARIBO na Boże Narodzenie podziel się radością w święta!

Zobacz również to: