fbpx
niedziela, 19 maja 2024

Współczesne dzieciaki naprawdę toną w zabawkach. Wybór w sklepach jest bowiem olbrzymi, a ceny często zdumiewająco niskie. Niemal każdy rodzic może sobie pozwolić na rozpieszczanie swojej pociechy. Choć większość z powszechnie dostępnych zabawek dość szybko nudzi się maluchom, są wciąż takie, które pozostają z nimi na lata. Jedną z nich jest rowerek trójkołowy Smart Trike. Nie dość, że sprawia frajdę dzieciom, to jeszcze daje komfort rodzicom, którzy dzięki niemu urozmaicają codzienne spacery. Rowerek 8 w 1 jest doskonałym wyborem także dla tych, którzy cenią sobie nie tylko dobrą zabawę, ale również bezpieczeństwo. To jedyne rozwiązanie, które dostosowuje się do kolejnych etapów rozwoju dziecka. Co powinieneś o nim wiedzieć? 

Dlaczego rowerek trójkołowy to dobry wybór dla każdego dziecka?

Rowerek trójkołowy to dość powszechna na rynku zabawka. Istnieje wiele modeli – możesz zdecydować się na ten plastikowy, metalowy, posiadający dodatkowe elementy (np. daszek czy rączkę dla rodzica)… Naprawdę jest w czym wybierać i niewiele osób od razu wie, który będzie najlepszy. Zanim więc wybierzesz się do sklepu, warto wyposażyć się w szereg informacji, które znacząco ułatwią ostateczny wybór. Naszym zdaniem zawsze najlepszy okazuje się rowerek 8w1.

Najważniejsza różnica pomiędzy rowerkami trójkołowymi dostępnymi na rynku polega przede wszystkim na tym, w którym momencie dziecko może zacząć się nim poruszać i do jakiego wieku będzie z niego korzystało. Okazuje się, że większość z nich jest dedykowana dzieciom już siedzącym samodzielnie. Jednocześnie ich niewielkie wymiary powodują, że przestają być interesujące dla maluchów kilkunastomiesięcznych. Zwróć również uwagę, że o ile początkowo dziecko nie potrzebuje pedałów, to z biegiem czasu rowerek trójkołowy pozbawiony ich przestaje być dla niego ciekawy. Dlatego właśnie rowerek 8w1 jest jedynym modelem, który nie generuje takich problemów.

Okazuje się, że rowerek trójkołowy Smart Trike sprawdzi się dla zaledwie 6-miesięcznego malucha. Chociaż na tym etapie maleństwo jeszcze nie siedzi, to rodzic może wozić je jak w spacerówce z odchylanym oparciem. Wynika to z dobrego zrozumienia potrzeb młodych rodzin przez producenta. Oprócz możliwości właściwego ustawienia oparcia, rowerek 8w1 zapewnia mu na tym etapie odpowiednie wsparcie główki dzięki zagłówkowi. Jego oczy i delikatną skórę chroni natomiast specjalna budka z filtrem UV. Chociaż podróżowanie w tego rodzaju rowerku można zacząć tak wcześnie, warto podkreślić, że służy on również przedszkolakowi. Jak to możliwe?

Rowerek Smart Trike – jedyny, który rośnie razem z dzieckiem

Dotychczas żaden rowerek trójkołowy dostępny na rynku nie był w stanie sprostać zarówno potrzebom kilkumiesięcznego maleństwa, jak i początkującego przedszkola. Co takiego zrobili producenci tego modelu, że udało im się zrewolucjonizować wszystko, co do tej pory znaliśmy? Przede wszystkim spojrzeli na dziecko szerzej i przeanalizowali dokładnie jego potrzeby na każdym etapie rozwoju. W tym procesie wyróżnili 7 najważniejszych kroków, a na każdy z nich znaleźli odpowiednie rozwiązanie. Dzięki temu rowerek Smart Trike uwzględnia wszystko, co niezbędne, by zabawa była bezpieczna, a jednocześnie sprawiała dziecku przyjemność.

Przygoda z rowerkiem Smart Trike zaczyna się, jak wspominaliśmy, tuż po ukończeniu przez dziecko 6. miesiąca życia. Na tym etapie dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć, a pojazd służy jako wózek spacerowy. W momencie, gdy nabywa tej umiejętności, wszystko się zmienia. Stopniowo zaczyna bowiem interesować się coraz bardziej tym, co je otacza – nie chce mieć ciągłego kontaktu wzrokowego z rodzicem. Rowerek Smart Trike daje więc możliwość sprytnego odwrócenia siedziska tak, by mogło podziwiać to, co przed nim.

To oczywiście nie koniec zmian, które można wprowadzić w tym modelu. Rowerek Smart Trike daje znacznie więcej możliwości. Stopniowo rośnie bowiem samodzielność maluszka i producenci wzięli te powolne zmiany pod uwagę. Rowerek 8w1 pozwala ci na m.in. zmianę podnóżka niemowlęcego w wersję dla starszaków, a następnie zamontowanie pedałów. W odpowiednim momencie możesz również zdjąć budkę, podnieść wyżej oparcie i obniżyć poziom rączki dla rodzica. Pamiętaj jednak, by niczego nie przyspieszać – dziecko musi być bezpieczne i czuć, że dostaje właściwe wsparcie od rodziców. Warto także podkreślić, że niezależnie od etapu, na którym znajduje się dziecko, rowerek Smart Trike zawsze zapewnia bezpieczeństwo. Został bowiem wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i pałąk.

Rowerek Smart Trike ma także kilka dodatkowych zalet, które doceniają rodzice. Przede wszystkim bardzo łatwo się składa. Co więcej, nie zajmuje zbyt wiele miejsca, więc bez trudu zmieści się w bagażniku waszego samochodu. Możecie go mieć zawsze przy sobie, gdy planujecie podróże – zarówno te bliższe, jak i dalekie. To doskonałe rozwiązanie, by nigdy nie dać się nudzie!

Poprzedni

Foteliki obrotowe - czy rzeczywiście warto je wybrać?

Następny

Noworoczny „(re)START!” z BeGlossy

Zobacz również to: