fbpx
wtorek, 23 kwietnia 2024

Kiedy kupujesz fotelik samochodowy dla dziecka, skupiasz się przede wszystkim na nim – twoim potomku. To właśnie maluch ma być bezpieczny, a podróż powinna być dla niego komfortowa. Co jednak powiedziałbyś na rozwiązanie, które będzie wygodne również dla ciebie? Takie są właśnie foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem. To naprawdę praktyczne rozwiązanie dla ciebie i twojego dziecka. 

Fotelik RWF obrotowy – na czym polega jego fenomen?

Każdy, kto choć raz montował dziecięcy fotelik w samochodzie wie, że wymaga to wielkich pokładów cierpliwości. Rodzic, zwłaszcza jeśli jest wyższy, musi sporo się nagimnastykować. Fotelik samochodowy obrotowy powstał po to, by ten problem zniknął na zawsze.

Funkcjonalność, jaką jest obrotowe siedzisko, wciąż na polskim rynku jest nowością. Coraz więcej producentów jednak łączy tradycyjny fotelik samochodowy z podstawą, która pozwala na zmianę kąta jego ustawienia. Najnowsze modele nie ograniczają się już tylko do 90 stopni. Nowoczesne foteliki obrotowe dają czasem także możliwość pełnego obrotu.

Najważniejsze jest jednak to, że są to foteliki do jazdy tyłem, w które łatwo włożyć dziecko w poprawny sposób. Nie ma tu znaczenia ani wzrost rodzica, ani to, jak szerokie są drzwi do samochodu. Dzięki temu maluszek podróżuje bezpiecznie. Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem znacząco ułatwiają także prawidłowe zapięcie pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa.

To wciąż nie koniec prawdziwych udogodnień. Liczy się bowiem również sam system montażu. Fotelik samochodowy z ISOfix sprawia, że nawet najmniej doświadczony wujek poradzi sobie z jego wpięciem do złączy ISOfix w samochodzie. W połączeniu z możliwością obrotu o 90, 180 czy 360 stopni, powstaje najbardziej przyjazne użytkownikowi rozwiązanie na rynku produktów dla dzieci.

fotelik obrotowy

Obrotowy fotelik samochodowy – co warto wiedzieć?

Aby jednoznacznie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto wybrać fotelik samochodowy obrotowy, warto podsumować wszystkie jego zalety i omówić praktyczne funkcje. Co jest najważniejsze?

Nade wszystko liczy się łatwe zapinanie pasów. Fotelik obrotowy pozwala rodzicom zapomnieć o przeciskaniu się między fotelami i niewygodnych pozycjach, które niejednokrotnie w ogóle trudno jest przyjąć. Wystarczy, że obrotowy fotelik odwrócą w stronę otwartych drzwi i bez trudu mogą włożyć do niego dziecko. Mają dzięki temu pełny dostęp do pasów bezpieczeństwa i zyskują pewność, że zapięli je właściwie. To natomiast sprawia, że mogą podróżować spokojnie.

Rodzice nie muszą też martwić się, bo fotelik obrotowy sam się nie obróci w czasie jazdy. To naprawdę problem, o którym myślą, zastanawiając się nad jego zakupem. Producenci zadbali o bezpieczeństwo w czasie podróży – foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem posiadają odpowiednie zabezpieczenia. Nie obrócą się zatem nie tylko w czasie jazdy, ale nawet w czasie kolizji. To właśnie dzięki tej funkcjonalności bez trudu przechodzą pozytywnie testy zderzeniowe.

To, czym wyróżnia się na tle innych fotelik RWF obrotowy, to intuicyjna obsługa. Fotelik iZi Twist i-Size to nie tylko łatwy dostęp do dziecka dzięki możliwości odwrócenia siedziska. To także wizualne i dźwiękowe sygnały świadczące o prawidłowej instalacji. Co więcej, ten fotelik obrotowy umożliwia regulację pochylenia nawet wtedy, gdy dziecko już jest w środku. Warto wiedzieć, że rodzice jednocześnie regulują w nim zagłówek i uprząż. To wszystko sprawia, że korzystanie z niego jest prawdziwą przyjemnością. Dziecko natomiast podróżuje wygodnie i bezpiecznie.

Poprzedni

Milczenie

Następny

Rowerek trójkołowy Smart Trike - najlepszy prezent dla dziecka

Zobacz również to: