Jak przygotować wyprawkę dla maleństwa? Zobacz nasz krótki poradnik


Jak przygotować wyprawkę

Narodziny dziecka stanowią przełomowe wydarzenie w życiu każdej rodziny. Dają ogrom szczęścia i radości zarówno rodzicom, jak też dumnym dziadkom, ciociom i wujkom. Dobrze, aby świeżo upieczeni rodzice byli przygotowani na pojawienie się potomka zarówno od strony emocjonalnej, jak też materialnej. Zobacz, jakie akcesoria i ubranka będą przydatne dla pociechy w pierwszych dniach jej życia.

Organizujemy wyprawkę dla maluszka. Czego nie może w niej zabraknąć?

W sklepach można przebierać w akcesoriach, ubrankach i zabawkach dla dzieci. Wielu polskich producentów, ale też hurtownia odzieży dziecięcej, dysponują wysokiej jakości produktami renomowanych, sprawdzonych marek.

W pierwszych dniach życia maluszkowi nie będzie potrzeba zbyt wiele rzeczy, choć na pewno warto zaopatrzyć się w kilka zestawów ubranek. Oczywiście nie można zapominać o pieluszkach, czy to jednorazowych, czy tych wielorazowego użytku wykonanych z tetry.

Najbardziej praktyczne dla niemowlaka tuż po jego przyjściu na świat okazuje się bawełniane body. Aby uchronić dziecko przed wychłodzeniem, dobrym pomysłem jest wzięcie do szpitala także cienkiej czapeczki, funkcjonalnego rożka i kocyka. Do przydatnych elementów odzieży podczas pierwszych dni życia maluszka należą również rękawiczki niedrapki, które uchronią go przed przypadkowym zadrapaniem w okolicy wrażliwej skóry twarzy.

Hurtownia odzieży outlet dysponuje szerokim asortymentem, w którym młodzi rodzice z pewnością znajdą coś dla swojej pociechy – zarówno młodszej, jak i tej nieco starszej. Z pełną ofertą hurtowni można zapoznać się, wchodząc na stronę https://weldoro.com/.

Akcesoria i gadżety, które ułatwią spokojny sen

Po powrocie ze szpitala świeżo upieczeni rodzice muszą nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Większość czynności będzie odtąd skupiać się na spełnianiu potrzeb maleństwa. Początkowo aktywność dziecka będzie ograniczać się do jedzenia i snu.

W problemach z zasypianiem, na przykład w okresie pojawienia się bolesnych kolek czy ząbkowania, warto sięgnąć po interaktywne zabawki ułatwiające wyciszenie maluszka, na przykład szumiącego misia czy karuzelę z uspokajającą melodyjką. W pierwszych miesiącach bardzo przydatny może okazać się również laktator. Zarówno ten ręczny, jak i elektryczny pozwoli mamie odciągnąć mleko i poradzić sobie z okresami nawału pokarmu.

W codziennym funkcjonowaniu przy niemowlaku sprawdza się także sterylizator i podgrzewacz. Sprzęty te ułatwiają utrzymanie smoczków i butelek w czystości oraz zapewniają optymalną temperaturę pokarmu, zwłaszcza tego podawanego w środku nocy.

 

 

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Porady dla niego: pierwsza randka. Gdzie ją zaprosić?
Następny OLŚNIEWAJĄCA FRYZURA NA MAŁE I WIĘKSZE OKAZJE? OTWÓRZ SEZON LETNICH IMPREZ Z BABYLISS PARIS