fbpx
sobota, 2 grudnia 2023

„Zastrzyk” witalności w kosmetykach betaCAROTENE

betaCAROTENE wyspa kobiet

Ocalić życie

Ocalić życie

Matnia

matnia wyspa kobiet

SIŁA MIŁOŚCI

Siła miłości wyspa kobiet

Wstęga Möbiusa

Wstęga Möbiusa

Czas na ruch

POMADA DO BRWI W PŁYNIE INGRID COSMETICS

POMADA DO BRWI W PŁYNIE Wyspa Kobiet

Nowe mascary od INGRID COSMETICS

Ingrid Cosmetics Wyspa Kobiet

Czy wiesz, że nieleczone nadciśnienie tętnicze prowadzi do chorób układu krążenia, zawału i udaru? To także najczęstsza przyczyna zgonów na świecie… Rocznie z powodu tej choroby umiera przedwcześnie 10 milionów ludzi, a połowa z nich nawet nie wie, że cierpi na zbyt wysokie ciśnienie. Dlatego każdy, dokładnie każdy, powinien regularnie je mierzyć. To pozwoli zapobiegać wielu zdrowotnym problemom. Ważne, żeby używać do pomiaru odpowiedniego ciśnieniomierza.

Zgodnie ze standardami zaleca się kontrolowanie ciśnienia jeden lub dwa razy w tygodniu. Pomiar należy odnotować w specjalnym dzienniczku – bo taki notes to świetne źródło informacji dla personelu medycznego! Co istotne, na około tydzień przed wizytą u lekarza należy zwiększyć częstotliwość pomiarów, tak aby wykonywać je codziennie: dwukrotnie rano i dwukrotnie wieczorem przed przyjęciem leków.

Jak mierzyć prawidłowo ciśnienie?

Gdy chcemy dostać miarodajny wynik pomiaru, powinniśmy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Dzięki nim lekarz będzie pewny, że dostarczone dane są wiarygodne. Oto one:

1. Pomiar następuje przynajmniej godzinę po posiłku

Warto zachować co najmniej godzinę odstępu pomiędzy posiłkiem – nawet kawą czy herbatą – a mierzeniem ciśnienia. Po treningu sportowym czy po prostu aktywności fizycznej nawet kilka godzin. A 30 minut po wypaleniu papierosa. Niezachowanie takich pauz zwykle zafałszowuje wynik pomiaru.

2. Przed mierzeniem: 5 minut odpoczynku

Ciśnienie należy mierzyć w cichym pomieszczeniu, przy neutralnej temperaturze, w wygodnej pozycji. Plecy powinny być wsparte o oparcie krzesła, a nogi koniecznie nieskrzyżowane. W trakcie pomiaru nie powinno się również prowadzić rozmowy.

3. Prawidłowe założenie mankietu to podstawa

Mankiet ciśnieniomierza należy umieścić 2 cm od zgięcia ręki, zaś rurka powinna być umieszczona na tętnicy, na wysokości serca. Ręka musi być stabilnie podparta. Położenie ramienia poniżej poziomu serca może zawyżać wartości ciśnienia, a uniesienie – zaniżać. W obu przypadkach wahania sięgają nawet 10 mm Hg.

4. Systematyczne pomiary ciśnienia kluczem do sukcesu

Ciśnienie powinno się mierzyć na tym samym ramieniu i o tej samej porze dnia. Wartości pomiaru będą inne o różnych porach dnia. Najlepiej mierzyć ciśnienie na ręce niedominującej, czyli osoby praworęczne – na lewej, a leworęczne – na prawej.

5. Wygodne ubranie – to nie tylko komfort, to konieczność

Obcisłe ubranie, uciskające ramię może wpływać na wynik pomiaru ciśnienia. Mankiet należy najlepiej założyć bezpośrednio na nieokrytą rękę.

6. Ważna średnia z 3 pomiarów

Rekomenduje się wykonać kolejno 3 pomiary ciśnienia. Średnia z ich wartości jest najbardziej miarodajna i tę wartość powinno się brać pod uwagę. Dobry ciśnieniomierz sam poda tę wartość po trzykrotnym mierzeniu.

Klucz do sukcesu: dobry ciśnieniomierz

Regularne mierzenie ciśnienia jest szalenie ważne, jednak dla właściwych pomiarów fundamentalne znaczenie ma wybór odpowiedniego ciśnieniomierza. Jeśli stosowany sfigmomanometr (tak również nazywamy to urządzenie) jest niedokładny, to nawet szczegółowe przestrzeganie właściwej techniki pomiaru nie będzie miało, niestety, znaczenia dla uzyskania właściwego wyniku.

Jaki ciśnieniomierz zatem warto wybrać?

Dla użytkowników pragnących pełnej kontroli nad procesem pomiaru i pewności precyzyjnego pomiaru rekomenduje się ciśnieniomierz PIC CARDIOAfib, którego wyróżnia technologia PIC Pulse Detector. Jego innowacyjność polega na wykrywaniu występowania zaburzeń pracy serca, w tym:

– migotania przedsionków (AF, AFib),
– przedwczesnych skurczów przedsionkowych
– skurczów komorowych (PC).

Zaburzenia rytmu mogą być objawem chorób serca i wymagają konsultacji medycznej, ponieważ wczesna diagnoza może okazać się niezwykle ważna dla efektywności leczenia!

Detektor PIC PULSE wykrywa zaburzenia rytmu (ARR), które pojawiają się podczas regularnych kontroli ciśnienia tętniczego, jednak nie zastępuje diagnozy postawionej na podstawie badania EKG wykonanego przez lekarza – wykrywa jednak wcześniej pewne zaburzenia rytmu pracy serca.

Co ważne, technologia PIC PULSE Detector nie wymaga dodatkowych umiejętności i działań ze strony użytkownika ani nie wydłuża czasu pomiaru.

Co jeszcze warto wiedzieć o ciśnieniomierzu PIC CARDIOAfib?

Ten nowoczesny sprzęt dodatkowo:

• posiada wskaźnik nieregularnego bicia serca
• wskazuje średnią z ostatnich 3 pomiarów ciśnienia krwi
• ma pamięć 60 pomiarów dla 2 użytkowników
• odczytuje ciśnienie z dokładnością do ± 3 mmHg, a tętno ±5%
• zapamiętuje datę i godzinę każdego pomiaru
• przypomina o tym, by mierzyć ciśnienie w pozycji nieruchomej
• ma profilowany i regulowany mankiet M-L (24-40 cm)
• posiada czujnik prawidłowego założenia mankietu (wykrywa zbyt luźny mankiet).
• Posiada wskaźnik skali WHO*
• Posiada wskaźnik skali ESH**

Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni ciśnieniomierz to sprzęt, jaki powinien znajdować się w każdym domu. Czy już podjęliście decyzję, który produkt warto naprawdę wybrać?

* Ciśnieniomierze CARDIO LINE są wyposażone we wskaźnik poziomu ciśnienia krwi według skali WHO. Na koniec pomiaru urządzenie wskazuje, do którego z 6 segmentów został zakwalifikowany wynik (ciśnienie optymalne, ciśnienie normalne, ciśnienie podwyższone, nadciśnienie umiarkowane, nadciśnienie średnie, znaczne nadciśnienie).

**Walidacja kliniczna ESH to ustandaryzowany proces mający na celu poświadczenie precyzji i niezawodności ciśnieniomierza. Ciśnieniomierz CARDIOAfib posiada walidację zgodną z międzynarodowym protokołem ESH.

 

Poprzedni

Znajdź swoją golden hour z GOLDENBOX No.47

Następny

Dorota & Aroma Home Czysta przyjemność. Zestaw kosmetyków do pielęgnacji domu o zapachu innym niż wszystkie

Zobacz również to: