fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Każdy, kto zostaje rodzicem, pragnie dla swojego maleństwa jak najlepiej. Od początku dba o jego prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale także umysłowy. Wraz z nabyciem odpowiednich zdolności psycho-fizycznych, dziecko ma coraz większe potrzeby, również jeśli chodzi o zabawę. Z każdym dniem maluch staje się coraz bardziej ciekawy otaczającego go świata. Co więcej, naśladują zachowania dorosłych, chcą wszystkiego dotknąć i spróbować. Dlatego też warto zakupić odpowiednie zabawki edukacyjne, które będą w stanie zaspokoić ciekawość malucha, a przy okazji rozwinąć wiele przydatnych umiejętności.

Poza tym, wspólna zabawa z pociechą przy użyciu zabawek edukacyjnych to znakomity sposób na wartościowe zagospodarowanie czasu nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Niektóre zabawki pomagają nabyć potrzebnych w przyszłości odruchów i zachowań, dlatego warto zainwestować w interesujące i dobrej jakości zabawki.

Rozwój zdolności manualnych i rozpoznawanie kształtów

Tego typu zabawki wprowadzają naukę rozpoznawania różnych kształtów i kolorów. Świetnym narzędziem do tego będą wszelkiego rodzaju klocki, układanki oraz puzzle. Na niektórych z nich są również narysowane litery i cyfry, co pozwoli dziecku się z nimi oswoić. Poza tym są różnokolorowe, co z całą pewnością na dłużej przykują uwagę malucha. Dzięki tego typu układankom, dziecko rozwija swoją wyobraźnię oraz kreatywność tworząc najróżniejsze kombinacje z dostępnych elementów.

Rozwój kreatywności

Na rozwój kreatywności oprócz klocków i układanek świetnie wypływają zabawki muzyczne, czyli wszelkie instrumenty dla dzieci w odpowiednim wieku: elektroniczne gitary, cymbałki, pianinka czy mikrofony. Oprócz tego dobre są także wszelkiego rodzaju kolorowanki, które pozwalają dziecku poznać kolory i tworzyć swoje pierwsze dzieła sztuki. Zabawkami, które rozwijają kreatywność oraz rozbudzają ciekawość świata są także wszelkiego rodzaju zestawy małego naukowca pozwalające dziecku na odkrywanie nowych, niesamowitych rzeczy i do tej pory nieznanych mu rzeczy.

Nauka liczenia, pisania, czytania

Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie i pisanie pobudza wyobraźnię, nie tylko małych istotek, ale także dorosłych ludzi. Dlatego też książki i zeszyty zawsze dobrze wpływają na rozwój dziecka. Najlepsze do poznania przez dziecko cyfr oraz literek będą wszelkiego rodzaju tablice edukacyjne, zeszyty ze wzorami liter oraz klocki z napisami. Przez wspólną zabawę z rodzicem maluch pozna w ten sposób kształty liter i cyfr oraz nauczy się je rozpoznawać. Powoli zacznie także układać proste słowa, a potem i całe zdania.

Zabawki uczące pewnych zachowań

Na rynku dostępne są też zabawki, które pomogą dziecku uczyć się odpowiednich zachowań. Taką zabawą może być sklep, zabawki w postaci przyborów do gotowania czy do pracy w ogrodzie, narzędzia do majsterkowania czy np. zestaw małego strażaka. W ten sposób dziecko pozna niektóre dorosłe czynności i zawody, które potem przydadzą się mu życiu. Kto wie, może przez taką zabawę zda sobie sprawę, że w przyszłości chce być np. lekarzem czy policjantem. Można wybrać któryś zestaw dopasowując go do zainteresowań dziecka.

Zabawki sportowe

Sport to zdrowie, a każda aktywność fizyczna jest pożądana. Już od najmłodszych lat warto zaszczepić w dziecku chęć do uprawiania sportów. Granie w koszykówkę czy nawet golfa rozwijają koordynację ruchową dziecka. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu grając np. w piłkę nożną to nie tylko świetna i zdrowa zabawa, ale także zacieśnia więzi rodzinne.

Poprzedni

Naturalne sposoby na bezsenność

Następny

Trendy na rynku zdrowej żywności

Zobacz również to: