fbpx
sobota, 9 grudnia 2023

Ten mikroelement przeważnie kojarzy się z remedium na dość powszechną i nieprzyjemną dolegliwość, jaką są skurcze. Tymczasem jest to ważny dla organizmu składnik, również ze względu na szereg innych aspektów. Sprawdź czym skutkuje jego niedobór i jak właściwie go suplementować.

Objawy

Objawami niedoboru tego składnika wpływa w dużej mierze na układ nerwowy. Kiedy go brakuje możesz zatem odczuwać między innymi: ogólne zmęczenie, rozdrażnienie, bezsenność i problemy z pamięcią.

Ponadto w wyniku niedoboru magnezu możesz cierpieć na depresję, stany lękowe albo częste nerwobóle, niezwiązane z sytuacjami stresowymi. W dodatku silne, migrenowe bóle głowy również mogą wynikać z niedoboru tego pierwiastka.

Oprócz układu nerwowego ważny w tym kontekście jest także układ kostny, w tym – zęby. Dokładnie tak, przy niedoborach można także mieć problemy z próchnicą!

Warto zatem suplementować systematycznie łatwo przyswajalny naturalny magnez, w postaci tabletek, oleju, proszku itp. Na przykład magnezowy proszek z bananem – nie tylko dostarcza cennego składnika, ale także z proszku z bananem przygotujesz pyszny napój. Mikroelementy i suplementy w płynie są znacznie łatwiej i szybciej przyswajalne niż te w tabletkach albo kapsułkach. To równie naturalne chociażby dlatego, że ludzki organizm w większości składa się z wody i znacznie lepiej wchłania substancje rozprowadzone w wodzie.

Magnez

Oprócz formy ważne jest także, aby mikroelementy były dostarczane z naturalnych źródeł, nie zaś jako syntetyczne tabletki, proszki, ale właśnie naturalne suplementy. Skutki niedoborów łączą się bezpośrednio ze wspomnianymi już objawami. Warto zatem nie tylko odwiedzać regularnie dentystę, ale także uzupełniać ten pierwiastek, którego braki dotyczą wysokiego odsetka współczesnego społeczeństwa.

Stres, duże ilości kawy oraz inne używki na co dzień sprawiają, że szybciej wydalamy magnez z organizmu. Można to szybko zauważyć, kiedy czujemy się osłabieni, rozdrażnieni, niewyspani a serce znienacka kołacze. Ponadto właśnie wspomniane na początku bolesne i uciążliwe skurcze, drżenie powiek oraz emocjonalne rozchwianie są oznakami braku tego ważnego pierwiastka.

Ponadto zawsze można pod tym kątem wykonać stosowne badania krwi. Kiedy wiesz już właściwie jakie są objawy niedoboru magnezu, wiesz także po jakie konkretnie suplementy sięgnąć.

Kiedy do lekarza?

Oczywiście suplementowanie bez konsultacji z lekarzem w niewielkich ilościach nie powinno przynieść niepożądanych skutków. Jednak nadmiar niektórych składników może być również szkodliwy. Jeżeli zatem suplementacja niewielkich dawek nie przynosi oczekiwanych rezultatów warto skonsultować się i wykonać zlecone badania, a następnie – dobrać dawkę odpowiednią.

Naturalny magnez w różnych postaciach kupisz na ecoshop.com.pl. Najważniejsze jednak, aby dobrać optymalne proporcje i właściwy preparat. Apteki pełne są chemicznie wytwarzanych suplementów. Postaw na naturalne składniki aktywne zawarte w suplementach naturalnych!

Poprzedni

Lustro naszych smutków

Następny

PODEJRZANA

Zobacz również to: