fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Jak założyć firmę i odnieść sukces? Istnieje wiele błędów, które popełniają menedżerowie rozpoczynający działalność gospodarczą. Podczas gdy niektóre z nich mogą być uważane za dobre praktyki, inne mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Przyjrzyjmy się najczęstszym błędom popełnianym przez menedżerów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę.

Jak założyć firmę: Postaw na kwalifikacje!

Rozpoczynając działalność gospodarczą, ludzie często starają się zaoszczędzić na kosztach i uniknąć rekrutacji najlepszych ludzi. Jednak większość przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces, powie Ci, że jednym z kluczowych czynników sukcesu jest przyciągnięcie najlepszych ludzi. Nie tylko dzielą się swoją wiedzą, ale także kierują biznes na właściwe tory. Pozwala to na szybki postęp i bycie w czołówce w pewnych dziedzinach bez straty czasu.

Jedyną wadą jest koszt, jaki mogą reprezentować, którym nie tylko trzeba będzie dobrze zarządzać, ale także przyciągnąć ich do początkującej firmy. Rozwiązaniem problemu braku przepływu gotówki jest często pozyskanie funduszy, posiadanie niezbędnej bazy kapitałowej lub włączenie ich do kapitału jako partnera.

Chęć zrobienia wszystkiego samemu

Kiedy zakładamy firmę, często staramy się wszystko zoptymalizować i zrobić sami. Jednak niektóre czynności są droższe do wykonania samodzielnie niż zlecenie ich zewnętrznemu profesjonaliście.

Korzystanie z usług freelancerów lub usługodawców czasami pozwala na obniżenie kosztów, ponieważ wykonują oni tę samą usługę dla wielu osób, co pozwala im na osiągnięcie korzyści skali, które następnie przenoszą na Ciebie.

Oprócz powodów związanych z kosztami, czy to ludzkimi czy finansowymi, może to być po prostu kwestia poziomu jakości, który chcesz mieć lub dać swoim klientom. Nie wiesz, jak zrobić wszystko idealnie, a niektóre obszary są dla Ciebie zupełnie obce. Myślenie, że będziesz w stanie ogarnąć wszystko tak jak profesjonaliści w każdym sektorze jest często utopią i często lepiej jest skoncentrować się na swoim know-how i sprzedaży usług niż na działalności dodatkowej.

Marnowanie czasu na szukanie usługodawców

Niektórzy przedsiębiorcy tracą czas na szukanie usługodawców wśród swoich przyjaciół i rodziny. Jeśli chcesz wiedzieć, jak założyć firmę, pamiętaj, że rekomendacja nie jest niczym złym, ale przede wszystkich szukaj ich na profesjonalnych platformach, aby zaspokoić swoje potrzeby lub swój brak zasobów.

Platformy te pozwalają na znalezienie ekspertów, oddelegowanie niektórych zadań, które są zbyt czasochłonne lub do których nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, a także na zaoszczędzenie czasu podczas poszukiwań. Oferowane usługi sięgają od projektowania logo, poprzez dostosowanie strony internetowej, aż po produkcję filmów wideo.

Ceny są dostosowane do wszystkich budżetów i zależą od każdego eksperta i Twojego projektu.

Sprzedaż „po taniości”

Istnieje niezliczona liczba firm, które upadły, ponieważ niekoniecznie myślały w kategoriach marży. Sprzedawać tanio oznacza często sprzedawać dużo, aby osiągnąć rentowność.

Myśląc, że wszystko, co musisz zrobić, to dać zniżkę i produkt będzie sprzedawać jak świeże bułeczki nie jest prawdą. O ile w niektórych branżach może to być dobry pomysł, o tyle w większości należy pamiętać, że niska lub niska cena oznacza brak jakości.

To nie dlatego, że zdecydowałeś się zrobić żadnej marży na chwilę, aby przyciągnąć pierwszych klientów, że będą one naprawdę przyjść lub że będą one pozostać po.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektórzy przyjdą tylko po to, aby zaoszczędzić pieniądze i mogą być złymi klientami w zakresie płatności. Dlatego też mogą oni wnieść wiele skarg, nie będąc przy tym szczególnie dochodowymi.

Oczekiwanie produktu doskonałego

Jak założyć firmę? Zrezygnuj z perfekcjonizmu! Żaden produkt nie jest doskonały, może z wyjątkiem tych starych. Dzisiaj klienci zawsze chcą więcej, a proces jest często procesem ciągłego doskonalenia.

Niektórzy przedsiębiorcy nigdy nie są zadowoleni ze swojego produktu i nigdy go nie wypuszczają, ponieważ, spójrzmy prawdzie w oczy, zawsze jest coś do poprawienia. Testowanie produktu w konfrontacji z rynkiem ma wiele zalet, takich jak kierowanie go we właściwym kierunku, uzyskiwanie informacji zwrotnych od klientów oraz określanie priorytetów rozwoju. Może też służyć po prostu sprawdzeniu apetytu na Twój produkt lub tego, że potrzeba naprawdę istnieje.

Należy również zauważyć, że dobry produkt to przede wszystkim taki, który się sprzedaje, a także można sprawdzić, czy strategia handlowa jest skuteczna.

Myślenie o wszystkim w kategoriach sprintu

Bez względu na to, ile razy to powtarzasz, wiele osób uważa, że przedsiębiorczość to przede wszystkim szybkość. Chociaż nie jest to całkowicie błędne, to przede wszystkim jest to kwestia utrzymania kursu. Wielu ludzi naciągnęło linę zbyt mocno, aż pękła. Istnieje wiele przykładów wypalenia zawodowego.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że prognozy, które się tworzy, często okazują się bardziej skomplikowane do osiągnięcia niż w teorii. Dlatego trzeba być dobrze przygotowanym, aby móc utrzymać się przez długi czas, szczególnie w zakresie przepływu środków pieniężnych.

Przedsiębiorczość jest często porównywana do maratonu, a nie do sprintu, i nie bez powodu. Zanim zaczniesz, weź pod uwagę, że droga do sukcesu może być nieskończona i zaplanuj odpowiednio.

 Fatalny współpracownik

Często ludzie myślą, że naturalne jest skojarzenie z przyjacielem lub kimś dobrze znanym. Pamiętaj tylko, że partnerstwo to nie tylko umiejętności i że twój partner to prawdziwy życiowy partner, z którym prawdopodobnie spędzisz więcej czasu niż z rodziną.

To, że dobrze się z kimś dogadujesz na poziomie osobistym, nie oznacza, że tak samo będzie na poziomie zawodowym. Twój partner lub partnerzy są często twoją pierwszą linią wsparcia i dobrą praktyką jest sprawdzenie, czy wszystkie elementy niezbędne do dobrego partnerstwa są obecne, zanim się z kimś zwiążesz. Słabe partnerstwo jest jedną z najczęstszych przyczyn niepowodzenia biznesu.

Nie myślenie o ewentualnym najgorszym scenariuszu

W przedsiębiorczości mogą zdarzyć się wszystkie sytuacje, łącznie ze śmiercią partnera. Dlatego ważne jest, aby rozważyć wszystkie możliwe scenariusze i przedyskutować z partnerem wszystko, co może się wydarzyć oraz osiągnąć porozumienie, najlepiej na piśmie, aby uniknąć impasu. Jeśli pewne okoliczności wydają Ci się nie do pomyślenia, pamiętaj, że wszystko może się zdarzyć.

Zastanów się również nad swoimi danymi osobowymi, zanim zaczniesz, abyś nie miał problemów, jeśli Ci się nie uda. Nic nigdy nie dzieje się tak, jak wygląda na papierze, więc równie dobrze możesz się do tego przyzwyczaić.

Istnieje oczywiście wiele innych błędów, których należy unikać na początku działalności, więc warto wiedzieć, jak ich uniknąć. Prawdopodobnie nie będziesz pierwszym, który się z nimi zetknął.

Poprzedni

Postanowienia noworoczne. Jak je zrealizować?

Następny

CES: Jabra wprowadza nowe sportowe słuchawki bezprzewodowe TrueWireless Jabra Elite 4 Active

Zobacz również to: