fbpx
czwartek, 28 marca 2024

Coraz popularniejsze stają się 30-dniowe wyzwania, mające na celu wprowadzenie do naszego życia określonych nawyków. 30-dniowe wyzwanie list to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zacząć pisać ręcznie albo częściej spisywać ważne dla siebie rzeczy.

Codziennie czeka na Ciebie jedna lista, którą możesz w dogodnym dla Ciebie czasie wykonać, dzięki czemu rozpiszesz rękę i zaczniesz prowadzić swój dziennik! A przede wszystkim – nabędziesz nowe, dobre nawyki!

Najlepszy sposób na dobre nawyki

30-dniowe wyzwanie polegające na pisaniu w dzienniku codziennej listy to doskonały sposób na utrwalanie dobrych nawyków i zadbanie o siebie.

Dzień 1. Lista ulubionych filmów – na początek coś prostego. Otwórz pustą stronę w zeszycie i zapisz 20 swoich ulubionych lub dobrze ocenianych przez Ciebie filmów.

Dzień 2. Lista niezbędników w torebce lub plecaku – taka lista to nie tylko świetna okazja, żeby przekonać się, co zawsze masz przy sobie, ale również sposób, żeby już nigdy niczego nie zapomnieć przed wyjściem.

Dzień 3. Lista wdzięczności – czas zadbać o siebie i zrobić listę osób lub rzeczy, za które jesteś wdzięczna w życiu i za które chciałabyś sobie lub innym podziękować.

Dzień 4. Lista rzeczy, których nie chcesz kupić – zupełna odwrotność listy zakupów. Zapisz wszystko to, czego nie chcesz kupować i dlaczego właśnie tych artykułów nigdy nie dodasz do swojego koszyka.

Dzień 5. Lista ulubionych przekąsek – ponownie coś lżejszego. Zapisz wszystko to, co lubisz zjeść, niezależnie od okazji czy twojego humoru.

Dzień 6. Lista niewypowiedzianych słów – jeśli masz kogoś, kto już odszedł z twojego życia, zapisz w punktach, co chciałabyś mu powiedzieć, a czego nie zdążyłaś przekazać osobiście i prosto w twarz.

Dzień 7. Lista marzeń i planów – spisz w końcu wszystko to, o czym, marzysz, nieważne jak nierealne teraz wydają Ci się te rzeczy.

Dzień 8. Lista oczekiwań wobec siebie – jeśli czujesz, że chcesz wprowadzić coś do swojego życia albo zmienić w sobie, spisz wszystko w punktach i zastanów się, od czego zacząć.

Dzień 9. Lista nowych nawyków – gdy już wprowadzisz do swojego życia pisanie dziennika na stałe, przyjdzie czas na wypracowanie nowych nawyków. Dobrze jest mieć listę tych, na których naprawdę nam zależy.

Dzień 10. Lista twoich umiejętności – zastanów się dokładnie, co umiesz na tyle dobrze, żeby przyznać, że się na tym znasz i spisz to wszystko w jednym miejscu, żeby zawsze widzieć, jak wiele już wiesz.

Dzień 11. Lista zbanowanych aplikacji – jeśli kiedykolwiek zawiodła Cię zainstalowana przez Ciebie aplikacja, koniecznie wpisz ją na listę, żeby nie zapomnieć, jak się nazywała i nie zainstalować jej przez przypadek ponownie.

Dzień 12. Lista ulubionych cytatów – mogą pochodzić z książki, filmów lub z twojego codziennego życia, ważne, tylko żeby faktycznie Ci się podobały i miały na Ciebie wpływ.

Dzień 13. Lista zapomnianych pamiątek – sięgnij na dno szafy i znajdź swoja stare pamiątki z najdziwniejszych miejsc w Polsce i na świecie, a później przygotuj dla nich specjalną listę.

Dzień 14. Lista najlepszych sklepów internetowych – najlepiej tych, które jeszcze Cię nie zawiodły oraz tych, które dopiero chcesz przetestować.

Dzień 15. Lista tego, co posiadasz – spróbuj wypisać 100 rzeczy, które należą tylko do Ciebie. Koszulki, swetry i dżinsy dla utrudnienia możesz policzyć jako jedną całość.

Dzień 16. Lista ulubionych zabawek z dzieciństwa – każdy miał lalkę albo samochodzik, bez którego nie mógł wyjść z domu. Przywołaj w pamięci te zabawki i zapisz je na swojej nostalgicznej liście.

Dzień 17. Lista prawdziwych przyjaciół – poświęć trochę miejsca w swoim dzienniku osobom, które zawsze mają dla Ciebie czas i chętnie porozmawiają z Tobą na każdy temat.

Dzień 18. Lista ulubionych profili na Instagramie – jeśli jesteś częstą bywalczynią na tym portalu społecznościowym, na pewno masz profile, które obserwujesz najchętniej.

Dzień 19. Lista książek do przeczytania – każdy z nas ma kilka pozycji, które polecali nam znajomi albo które sami z siebie chętnie byśmy przeczytali, ale kiedy przychodzi co do czego, zupełnie nie pamiętamy tytułu.

Dzień 20. Lista oszczędności – to dość nietypowa lista, którą będziesz musiała uzupełniać dłużej, niż jeden dzień, dla pomoże Ci się zorientować w tym, jak wiele oszczędzasz i co dzięki temu możesz kupić.

Dzień 21. Lista ulubionych przepisów – to mogą być dania, które tylko twoja mam potrafi porządnie ugotować albo przepisy odkryte na stronach internetowych dla pasjonatów zdrowego jedzenia.

Dzień 22. Lista słów w języku, którego nie znasz – jeśli znasz kilka pojedynczych słów w języku, którego nigdy się nie uczyłaś, spróbuj je wypisać bez korzystania ze słownika.

Dzień 23. Lista porzuconych hobby – wypisz wszystko to, co kiedyś zajmowało Ci długie godziny, a dziś nie możesz sobie przypomnieć podstawowych zagadnień z tej dziedziny.

Dzień 24. Lista ważnych wydarzeń – każdy z nas przeżył nie raz coś, co ukształtowało nas jako ludzi. Postaraj się wypisać te wydarzenia w kolejności chronologicznej, możesz je też dokładnie opisać.

Dzień 25. Lista ulubionych kosmetyków – możesz umieścić na niej kosmetyki kolorowe, ale też te przeznaczone do pielęgnacji lub perfumy i produkty do dbania o osobistą higienę.

Dzień 26. Lista zakupów na dłuższy okres – spisz nie te rzeczy, które zamierzasz kupić na najbliższych zakupach, ale te, które wiesz, że w najbliższym czasie będziesz musiała wymienić albo nabyć po raz pierwszy.

Dzień 27. Lista pomysłów – jeśli robisz zdjęcia na Instagrama, piszesz bloga albo wykonujesz różne projekty, spisz swoje pomysły na realizację każdego z tych tematów.

Dzień 28. Lista ciekawych wydarzeń – spisz najciekawsze koncerty internetowe, wielkie wyprzedaże w twoich ulubionych sklepach albo inne wydarzenia, które w ostatnim czasie Cię zainteresowały.

Dzień 29. Lista ulubionych artystów – poświęć trochę czasu i odszukaj wszystkie obrazy, rzeźby i fotografie, które wywarły na Tobie największe wrażenie i poświęć im osobną listę.

Dzień 30. Lista miejsc do odwiedzenia – niech wszystkie miejsca, które odwiedzasz w snach i marzeniach, pojawią się na tej ostatniej w tym wyzwaniu liście.

Poprzedni

Dieta Dukana. 4 fazy diety

Następny

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki?

Zobacz również to: