fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Zima rzadko bywa dla naszej skóry łaskawa – częste zmiany temperatury oraz ograniczony dostęp do słońca sprawiają, że nasza skóra szybko traci letni blask, a mróz wysusza i powoduje pękanie naskórka. O tej porze roku warto zadbać o szczególne jej nawilżenie i pielęgnację, by uniknąć czerwoności, pieczenia czy kłucia. Jak najlepiej się tym zająć?

Przede wszystkim powinnyśmy zadbać o regularność pielęgnacji. Nawet najlepiej dobrany krem pielęgnujący nie da nam żadnych efektów, jeśli będzie stosowany od czasu do czasu. Dobrze upewnić się, że nasze kosmetyki są naturalne i mają dobre składy. Dla części z nas ważne także będzie, by produkty były etycznego pochodzenia – o co łatwiej przy naturalnych kremach. Internet zapewniający łatwiejszy dostęp do nowszych, stawiających na jakość i innowację marek, ułatwia ten wybór.

Niechciana akupunktura – sposoby na przesuszenie

Uczucie kłucia na skórze to codzienny towarzysz zimowych dni. Szczególnie nieprzyjemny jest ten efekt dla cery suchej, która pozbawiona jest naturalnej warstwy ochronnej. W takich przypadkach polecamy używać kosmetyków przeznaczonych właśnie do skóry suchej, takich jak Alkemie Needles no More. Pozwolą one nie tylko zabezpieczyć się od nieprzyjemnych skutków niskich temperatur, ale także nadadzą miłego uczucia nawilżenia. W przypadku innych typów cer także należy stosować dopasowane kosmetyki, lekko natłuszczające i apteczne dla cery wrażliwej bądź delikatnie nawilżających dla skóry mieszanej. O każdej porze roku, ale zimą w szczególności, nie zapominaj również o regularnym stosowaniu masek – czy to domowych, czy profesjonalnych, jak na przykład te z dodatkiem miodu bądź z płatków owsianych.

Nie zapominaj o ochronie

Pomimo krótszego dnia, nie należy zapominać o odpowiedniej ochronie przed słońcem – szczególnie że śnieg wyjątkowo łatwo odbija promienie słoneczne i nawet w mroźny dzień możemy się opalić. Dla osób, które rzadziej spędzają czas na dworze wystarczy krem z filtrem SPF 15, choć dla aktywnych, a już szczególnie dla tych udających się w góry na narty optymalnym filtrem będzie ten z numerem SPF 30. Jeśli nie chcesz rezygnować z opalonej cery, a nie jesteś fanką zimowych sportów ekstremalnych wybierz balsam taki jak krem brązujący Hello Sunshine dostępny na https://alkemie.com/product-pol-33-Hello-Sunshine-50-ml.html.

Odżywcza pielęgnacja skóry zimą to podstawa, która nie musi być ani trudna, ani czasochłonna. Warto regularnie stosować kremy i filtry, by wiosnę powitać zdrową cerą i dobrym samopoczuciem.

Poprzedni

Prezenty, które doceni każdy mężczyzna

Następny

Sztuka tworzenia wspomnień

Zobacz również to: