fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Dobrze zadbane – zdobią i zapewniają nam zastrzyk pewności siebie, z kolei puszące się i nieopanowane sprawiają, że nie chcemy wyjść z domu bez czapki. Nasze włosy są naszą wizytówką. Podpowiadamy, jak zadbać o ich piękny wygląd.

Na zewnątrz

W codziennej pielęgnacji kluczową rolę odgrywają odpowiednie preparaty. Dotychczas bardzo popularne były szampony wielofunkcyjne, pieniące się i zawierające tzw. sylikony. Zapewniają one połysk i gładkość uczesania, a hasła na opakowaniach obiecują jednoczesne odżywianie, wzmacnianie, zwiększenie objętości, jak i poprawę koloru. W większości sytuacji są one skuteczne, ale… tylko tuż po umyciu. Z biegiem czasu substancje „pielęgnujące” nadbudowują się na łusce włosa, tworząc ciężko zmywalny filtr, ograniczając tym samym możliwość wchłaniania substancji odżywczych – czego rezultatem stają się włosy przeciążone, matowe i potrzebujące mycia codziennie.

Kiedy wybierzemy kosmetyki o prostszym składzie i zaczniemy korzystać z delikatnych produktów myjących, szybko zdamy sobie sprawię, że głowę możemy myć raz na trzy, cztery dni, a ich ogólna kondycja ulegnie poprawie. Włączając do regularnej pielęgnacji naturalne odżywki, maski i oleje sprawimy, że nasze włosy odżyją i będą wyglądać spektakularnie!

Od środka

Integralną częścią codziennej pielęgnacji jest też odpowiednia dieta. Pamiętajmy, że jakiekolwiek niedobory witamin i minerałów najszybciej widać właśnie po pogarszającej się kondycji włosów i paznokci. Aby tego uniknąć najlepiej przyjrzeć się naszemu jadłospisowi i rozważyć jego suplementację. Bohaterami w tej sytuacja są głównie witaminy z grupy B, witamina A, miedź, cynk i krzem. Skóra głowy z kolei potrzebuje witaminy C, którą znajdziemy w ciemnozielonych warzywach (szpinak, brokuły, brukselka, sałata) i kolorowych (papryce, pomidorach i marchwi), w fasoli i strączkach, orzechach i nasionach, a także w białym mięsie i jajach.

Suplementacja

Jeżeli mimo starań nasze włosy nadal nie wyglądają tak, jak tego oczekiwaliśmy warto skorzystać z kuracji, która pomoże nam w pełni odżywić zmęczoną tkankę i pozwolić nam na całkowity restart. Jednym ze skuteczniejszych suplementów dostępnym na Polskim rynku jest Keratin Hair Complex firmy DuoLife. Kuracja bazująca w 100% na naturalnych składnikach, w ciągu kilku tygodni pomoże pobudzić wzrost włosów, jak i sprawi, że zaczną rosnąć nam nowe mieszki, tzw. Baby Hair. Z drugiej strony unikalna kompozycja została dobrana tak, aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu, optymalizując proces ich odbudowy.

Bomba witaminowa zawarta w codziennej dawce suplementu odżywi każdą cebulkę, a łodygi staną się silniejsze, dzięki ulepszonej strukturze i uszczelnieniu ich warstwy ochronnej. W rezultacie włosy nie tylko będą wyglądać zdrowiej, ale faktycznie staną się silniejsze i zdrowsze. To kompleksowe działanie w trzech krokach sprawi, że będziemy dumni z naszej fryzury, a czapki będą schowane w szafach do następnej zimy!

Podstawą pielęgnacji powinny być przemyślane decyzje zarówno o kosmetykach jak i jedzeniu, na które się codziennie decydujemy. Jeżeli jesteśmy nieusatysfakcjonowani, nie warto zwlekać – w końcu nasze włosy to nasza wizytówka! Czas, aby odkryć ich potencjał!

www.duolife.eu

Poprzedni

Maseczki Conny w nowej odsłonie

Następny

Wyścig trendów – nowa kolekcja Racer od Diverse

Zobacz również to: