fbpx
sobota, 18 maja 2024

Zima to bardzo wymagający czas dla naszych włosów. Ukryte pod ciepłą czapką, naelektryzowane i wysuszone od ogrzewanego powietrza potrzebują naszej pomocy, aby tak jak my – rozkwitnąć na wiosnę. Jeśli marzysz, żeby Twoje włosy odżyły i zachwycały blaskiem w cieplejsze dni, na pewno zainteresuje Cię kilka podstawowych pomysłów pielęgnacyjnych, dzięki którym możesz to osiągnąć.

Oczyszczanie, oczyszczanie i jeszcze raz oczyszczanie – skóry głowy oczywiście! To dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się martwego naskórka, który odpowiada za przetłuszczanie się włosów, namnażanie drobnoustrojów, a w rezultacie łupieżu. Dzięki peelingom do skóry głowy zmyjemy pozostałości innych kosmetyków, które zapychają gruczoły łojowe i przygotujemy włosy do skuteczniejszego wchłaniania składników odżywczych.

A skoro o składnikach odżywczych mowa, to koniecznie musimy poszerzyć naszą wiedzę o maskach i odżywkach, które będą odpowiadać konkretnym potrzebom. Pamiętajmy, że każdy włos jest inny i wymaga innej pielęgnacji.

Baby hair? Dla jednych marzenie, dla innych utrapienie. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy, którą cieszą nowe, lekko puszące się włoski, koniecznie wypróbuj wcierek, które sprawdzą się perfekcyjnie po dokładnym oczyszczeniu, na jeszcze wilgotną skórę głowy.

Aby spotęgować działanie preparatu użyj masażera dedykowanego temu obszarowi. Dzięki delikatnym, kolistym ruchom przyspieszymy mikrokrążenie, a w rezultacie pobudzimy cebulki włosowe do intensywnego wzrostu.

Rytuałem idealnym na wiosnę będzie także olejowanie włosów. I niech nie zmyli Cię nazwa – możesz mieć pewność, że produkty nie przetłuszczą Twoich włosów, a jedynie dogłębnie je odżywią. Istnieją dwie metody olejowania włosów – pielęgnację możemy przeprowadzić na sucho lub też na podkład nawilżający lub proteinowy. To co łączy wspomniane metody, to konieczność odpowiedniego zemulgowania oleju! Co to oznacza? Nic innego jak zmywanie oleju za pomocą odżywki lub maski do włosów.

Wiosną nie powinnaś zapominać także o dostarczeniu dawki nawilżenia swoim włosom, a zrobisz to przy pomocy odżywek humektantowych. Są to produkty bogate w składniki, które dbają o odpowiednie nawilżenie włosów i są jednym z filarów równowagi PEH. Warto je włączyć do wiosennej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli nasze włosy są cienkie, suche i pozbawione blasku.

Podczas wiosennej regeneracji nie zapomnij także o olejkach do stosowania na rozdwojone końcówki włosów oraz o produktach takich jak jedwab czy witamina A.

 

Poprzedni

TA CHWILA NADESZŁA - zrób pierwszy krok z nową kampanią Diadora

Następny

Zioła od Aroma Home & Dorota

Zobacz również to: