fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Makijaż to nie tylko rzecz, którą większość z nas stosuje na co dzień, lecz także poniekąd pewna forma sztuki. Stosując coraz lepsze kosmetyki jesteśmy w stanie uzyskiwać coraz lepsze efekty, nawet jeżeli nie mamy dużego doświadczenia i wiedzy w malowaniu się. Produktem z rangi tych innowacyjnych, które zdecydowanie poprawiają jakość noszonego przez nas makeupu jest puder w kulkach. Na czym polega jego fenomen? Jak go poprawnie stosować? Jakie znaczenie ma to, na jaki kolor kulek się zdecydujemy?

  1. Czym jest puder w kulkach?
  2. Rodzaje pudru w kulkach
  3. Zalety i wady pudru w kulkach
  4. Jak nakładać puder w kulkach?

Czym jest puder w kulkach?

Choć zwykle korzystamy z pudru w kamieniu, wersja w postaci kulek zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest ilość odcieni w jednym egzemplarzu. Puder w klasycznym pudełeczku ma jeden ton, który potem przekłada się na odcień naszego makijażu. Z kolei puder w kulkach to de facto zestaw różnokolorowych perełek, z których część zwykle występuje w odcieniach beżu, a druga część w bardziej złotej tonacji.

Jeżeli przyjrzymy się naszej skórze to szybko zauważymy, że nie jest ona jednorodna kolorystycznie i jest to zupełnie naturalny stan: w naszej cerze poza odcieniami beżu jest też trochę czerwieni, błękitu czy żółcieni, a odpowiednie oświetlenie potrafi wyciągnąć te dodatkowe akcenty jeszcze bardziej. Potraktowanie twarzy pojedynczym kolorem jest więc dość widoczne, nawet jeżeli zrobimy to z najwyższą starannością. Puder w kulkach lepiej wpasowuje się kolorem w nasz naturalny odcień cery, dzięki czemu wykonany w ten sposób makijaż jest lżejszy, bardziej naturalny i po prostu sprawia, że wyglądamy atrakcyjniej.

Rodzaje pudru w kulkach

Puder w kulkach możemy podzielić na kilka rodzajów, przez które rozumiemy warianty kolorystyczne. Możemy zdecydować się na zestaw zawierający wyłącznie kulki o różnych odcieniach beżu i brązu, z dodatkiem złota, a nawet na tak ekstrawaganckie odcienie, jak fiolet czy czerwień. Wszystko zależy od tego, jaki efekt w makijażu chcemy osiągnąć. Przykładowo, jeżeli skorzystamy z pudru o złoto-miedzianym zabarwieniu, uzyskamy efekt skóry delikatnie muśniętej słońcem.

Kolor pudru ma również znaczenie pod względem tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Fioletowe, czerwone i beżowe warianty będą miały właściwości rozświetlające, podczas gdy złote, brązowe i miedziane pozwolą uzyskać efekt opalenizny, a także zatuszować niedoskonałości. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem https://www.wizazsklep.pl/99-pudry-w-kulkach.

Zalety i wady pudru w kulkach

Największą zaletą pudru w kulkach jest oczywiście to, że w bardzo dobry sposób dopasowuje się do kolorytu naszej cery i naturalnie ją uzupełnia. Dodatkowo jest również bardzo prosty w aplikacji – wystarczy że wygospodarujemy do tego odpowiednie narzędzie. Inną istotną zaletą pudru w kulkach jest również to, że możemy uzyskać wiele różnych efektów za pomocą jednego lub dwóch produktów, w zależności od tego na jakie kolory kulek się zdecydujemy. Dzięki temu zyskujemy bardzo potężne narzędzie do kreowania naszego wizerunku w zależności od okoliczności, samopoczucia czy chociażby pory roku.

Z kolei minusem pudru w kulkach – który pojawia się często, jeżeli wybierzemy taki z najniższej półki – może być twardość perełek, które się na niego składają. W takiej sytuacji korzystanie z kosmetyku będzie trudne i uciążliwe, dlatego warto jest wybrać puder z gamy produktów renomowanych marek. W momencie zakupu pudru w kulkach powinniśmy też zwrócić uwagę, aby nie były one rozkruszone, ponieważ taki stan produktu również utrudnia jego poprawne stosowanie.

Jak nakładać puder w kulkach?

Aplikacja pudru w kulkach jest bardzo prosta. Potrzebujemy do tego jedynie pędzla, którym zbierzemy drobinki pudru z jego perełek, a następnie rozprowadzimy po twarzy. Ze względu na swoją formę puder ten jest bardzo wydajny i starczy nam na długi czas, jeżeli tylko zadbamy o to, aby kulki nie miały okazji się rozkruszyć. Dla lepszego efektu powinniśmy zatoczyć koło pędzlem, tak aby zebrał drobinki produktu ze wszystkich kulek w opakowaniu – wtedy uzyskamy idealne przejścia jednego odcieniu w drugi, rozświetlimy swoją cerę, a także dodamy jej efektu muśnięcia promieniami słońca. Dobrze jest pierwsze kilka razy stosować puder delikatnie i powoli, tak aby przyzwyczaić się do sposobu jego aplikacji – wtedy unikniemy ryzyka nałożenia na twarz zbyt dużej ilości produktu.

Puder w kulkach to nowoczesna, lepsza wersja tradycyjnego pudru w kamieniu. Dzięki wielu odcieniom zamkniętym w jednym pudełeczku lepiej dopasowuje się do koloru naszej cery, przez co wykonywany przez nas makijaż jest ładniejszy, lżejszy i bardziej naturalny, a my zużywamy mniej produktu na raz. Aby dobrze wybrać puder w kulkach musimy określić efekt, jaki chcemy osiągnąć, a także dokładnie sprawdzić, czy upatrzony kosmetyk posiada odpowiednią konsystencję. Jeżeli jednak nie będziemy oszczędzać na najtańszą wersję niepewnej marki, puder w kulkach szybko podbije nasze serce i stanie się ulubionym kosmetykiem, którego nie zamienimy na żaden inny.

 

Poprzedni

Aktywuj piękno od wewnątrz z Doppelherz system KOLLAGEN BEAUTY

Następny

Instytut

Zobacz również to: