fbpx
niedziela, 19 maja 2024

Mokra włoszka, trwała czy tapir? Jaką fryzurę przed laty nosiła Twoja mama? Rodzinny album to świetna inspiracja w kontekście prezentu na Dzień Matki! Wybierz zdjęcie, odtwórz uczesanie mamy i zestaw je z oryginalną fotografią. Piękna pamiątka na lata. Jak uzyskać efekt retro? Radzą Marta i Filip z LifeCatchers.

Utrwalone na zdjęciach „stylówki” mam to cenna pamiątka. Szalone stroje i fryzury minionych dekad wywołują uśmiech i sentyment, a czasami doskonale znoszą próbę czasu i wracają na wybiegi, okładki gazet i ulice. Obecnie wszystkie stylizacje włosów można wykonać dużo łatwiej i szybciej dzięki takim markom jak Remington, która od 1937 roku pomaga osiągnąć wymarzone efekty i wprowadza innowacyjne rozwiązania.

Jakie fryzury nosiły nasze mamy?

• Lata 50. zostały zapamiętane ze starannych uczesań, loków à la Marilyn, bananowego koka i prawdziwego przełomu – krótkich cięć, kojarzonymi dotąd z fryzurami zarezerwowanymi wyłącznie dla mężczyzn.

• Lata 60. to kwintesencja kobiecości. Na topie były bufiaste koki inspirowane gwiazdami kina, spiętrzone uczesania ze skośną grzywką oraz fryzury z uniesionym tyłem.

• Lata 70. to czas kultury hippisowskiej. Dopełnieniem zwiewnych koszul i szerokich spodni były długie proste fryzury, czasami urozmaicane delikatnymi warkoczami.

• W latach 80. nikt nie myślał o minimalizmie. Za sprawą tapirowania i unoszenia u nasady fryzur sięgnęła ogromnych rozmiarów.

• W latach 90. – z jednej strony kobiety polubiły proste uczesania z przedziałkiem. Z drugiej wybierały długą grzywkę, różnorodną długość pasm i jasne refleksy.

Retro prezent na Dzień Matki

Archiwalne zdjęcie to doskonały punkt wyjścia dla osobistego prezentu na Dzień Matki. Wystarczy sięgnąć po grzebień, lokówkę lub suszarkę i odwzorować retro fryzurę. Następnie robimy zdjęcie, zestawiamy je z archiwalną fotografią mamy. Całość możemy wywołać lub opublikować w mediach społecznościowych. Gotowe – poruszenie mamy gwarantowane!

Efekt retro krok po kroku

Taki prezent dla swojej mamy przygotowała już Marta – pasjonatka fotografii portretowej i modowej, współautorka bloga LifeCatchers. Jak zauważa, zrobienie retro zdjęcia to świetna zabawa. Jakie ma porady dla początkujących fotografów, którzy chcą zaskoczyć mamę takim oryginalnym i osobistym prezentem?

3 porady od LifeCatchers:

1. Przed zrobieniem zdjęcia zadbaj o dodatki. Spróbuj nie tylko odtworzyć fryzurę, ale też całą stylizację. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci odtworzyć klimat z fotografii, na której jest Twoja mama.

2. Chcesz uzyskać efekt retro w sekundę? Zrób zdjęcie telefonem, ale z… lampą błyskową! W latach młodzieńczych naszych mam, lampa błyskowa to był standard niemalże na każdym zdjęciu. Spróbuj – nie pożałujesz.

3. Masz już zdjęcie? Świetnie! Czas na edycję. Wybierz aplikację, w której filtry w klimacie retro. Użyj jednego z nich i… gotowe!

Zabawie towarzyszy konkurs #MamyStyl, organizowany przez Remington Polska. Autorka najciekawszego zgłoszenia wygra zestaw Hydraluxe PRO dla siebie i mamy. Produkty pomogą im zadbać o codzienną pielęgnację i dobrą kondycję włosów, bez uszkodzeń termicznych*. Wartość nagrody to 2400 zł!

Aktywacją #MamyStyl chcemy zachęcić do własnoręcznego wykonania prezentów. Fryzury zmieniają się z każdą dekadą i pozwalają wyrażać siebie po swojemu. Takie pamiątki są najcenniejsze i najdłużej zostają w pamięci. Idąc tym tropem nagrodzimy najciekawsze zgłoszenia zestwem Remington Hydraluxe PRO, który pozwala na stylizację w niższej temperaturze, bez obaw o uszkodzenia termiczne* i nieograniczone eksperymenty z fryzurami – mówi Małgorzata Turek, brand manager Remington Polska.

Zasady są proste – zrobione zdjęcia (swoje i mamy) wystarczy opublikować na Instagramie i oznaczyć je tagiem @remingtonstyle oraz dodać hashtag #MamyStyl. Drugie i trzecie miejsca również zostaną nagrodzone – w tym przypadku do zdobycia są lokówko-suszarki Hydraluxe dla mamy i córki.

Więcej informacji o konkursie: https://www.instagram.com/p/CO7QMMJJ2x9/

* brak dodatkowych uszkodzeń termicznych podczas stylizacji z włączonym ustawieniem Hydracare vs. włosy niestylizowane

Poprzedni

Co podawać niemowlęciu do picia?

Następny

Iść w stronę słońca! Bezpieczne opalanie z Nivelazione Skin Therapy SUN

Zobacz również to: