fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Coraz częściej słyszymy o probiotykach i prebiotykach stosowanych w kosmetyce.

Czym są probiotyki? To żywe szczepy bakterii, które wspomagają naturalną florę bakteryjną. Użyte w kosmetykach, zwiększają elastyczność skóry, powodują spłycanie zmarszczek i łagodzenie objawów atopowego zapalenia skóry czy trądziku.

Prebiotyki to białka, tłuszcze i cukry, które stanowią pożywkę dla dobrych bakterii i sprawiają ich namnażanie. Zastosowane w kosmetykach mogą wpływać na zachowanie równowagi mikroflory i przyczyniają się do utrzymania funkcji bariery skórnej.

W wyjątkowym kosmetyku Yon-ka – SENSITIVE, Creme Peaux Sensibles – kremu dla skóry wrażliwej użyto specjalnego komplesu pro- i pre-biotyków.

Zimno, gorąco, zanieczyszczenia, wiatr mogą powodować zaczerwienienia i reakcje alergiczne skóry. SENSITIVE CREME PEAUX SENSIBLES skutecznie redukuje napięcie, swędzenie i inne objawy dyskomfortu skóry, ponieważ zawiera kompleks aktywny YON-KA SENSIBIOTIC, połączenie pro- i prebiotyków oraz substancje czynne z morskich wodorostów.

Przynosi natychmiastowe ukojenie skóry wrażliwej, zwiększa poczucie komfortu i poziom tolerancji. Skóra staje się mniej reaktywna na czynniki środowiskowe. Nawilżenie i odżywienie zapewnia masło shea, ukojenie – bisabolol. Krem wzmacnia skórę, które staje się bardziej miękka i promienna. SENSITIVE CREME PEAUX SENSIBLES nie zawiera alkoholu, składników zapachowych i olejków eterycznych, co powoduje, że jest idealny nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

W składzie znajdziemy:

* SENSIBIOTIC Complex (połączenie pre- i probiotyków oraz substancji czynnych z morskich wodorostów): ukojenie – poczucie komfortu – zmniejszenie reaktywności
* Masło shea: odżywienie – ochrona
* Bisabolol: ukojenie skóry wrażliwej
* Gliceryna roślinna, fitosqualan z oliwek, polisacharydy bogate w fukozę: nawilżenie skóry

Poprzedni

KEEN - ODKRYJ DZIKĄ STRONĘ NATURY

Następny

Zupełnie nowy poziom nawilżenia. Esencja

Zobacz również to: