fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Rynek medycyny estetycznej ciągle poszerza swoją ofertę. Szeroka gama zabiegów pomaga nam zawalczyć o młody wygląd. Możemy wyodrębnić takie zabiegi jak: lekkie peelingi, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego czy zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Nie możemy jednak zapominać o zastosowaniu laseroterapii wśród zabiegów odbudowujących naskórek. Od wielu lat znajdują one szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wśród nich również laser frakcyjny, który widocznie poprawia kondycję i jakość skóry, zwiększa jej napięcie i elastyczność, tym samym sprawiając, że nasza skóra wygląda o co najmniej kilka lat młodziej, ale przede wszystkim zdrowiej.

Jak wygląd zabieg laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny działa na zasadzie mikroskopijnej wielkości kontrolowanych uszkodzeń w obrębie skóry. Efektem jest „podziurkowanie“ skóry przez tysiące impulsów. Niezwykle ważnym aspektem działania jest fakt, że lasery frakcyjne nie oddziałują na całą powierzchnie naświetlanej skóry, ale na jej część – zazwyczaj podczas jednej sesji tylko 20 – 50% obszaru skóry jest poddane działaniu lasera – przez co znacznie zmniejsza się ryzyko powstania powikłań, np. pojawienie się blizn. Wiązka lasera,, oddziałuje na pewną część naświetlanej tkanki, tworząc tzw. wyspy frakcyjne, w obrębie których dochodzi do denaturacji białek i zniszczenia komórek. Pomiędzy wyspami znajdują się obszary nieuszkodzonej tkanki, skąd rozpoczyna się naprawa i procesy regeneracyjne. Po zabiegu dochodzi do przebudowy skóry właściwej oraz do pobudzenia syntezy i odbudowę włókien kolagenu, co wpływa na zwiększenie napięcia i ujędrnienia skóry.

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Efekty po zastosowaniu lasera frakcyjnego to: zwiększenie gęstości, elastyczności i wygładzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu, ale również poprawę owalu twarzy, spłycenie fałdów nosowo-wargowych, a także redukcję niektórych drobnych zmarszczek. Nie możemy zapominać o takich wskazaniach do zabiegu jak leczenie blizn potrądzikowych, redukcja blizn pooperacyjnych i rozstępów oraz usuwanie przebarwień. Od technicznej strony na efekty zabiegu trzeba poczekać min. 4 tyg. w tym czasie skóra regeneruje się po zabiegu. Tuż po zabiegu na skórze pojawi się obrzęk i rumień, który w ciągu ok. tygodnia ustąpi. Należy również pamiętać o ochronie skóry w tym czasie przed promieniowaniem UV. Wczesna wiosna to ostatni moment delikatnego w ciągu roku i dobry czas na wykonanie tego typu zabiegu.

Poprzedni

Odetchnij z najnowszą linią kosmetyków Rêve de Thé marki NUXE

Następny

Jak dobrać idealny wózek spacerowy?

Zobacz również to: