fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Wielu z nas, niestety, ochrona przeciwsłoneczna nadal kojarzy się z jedynie z wakacjami. Upał, plaża, morze, jezioro, góry – w takich okolicznościach przyrody krem przeciwsłoneczny wydaje się nam niezbędny. A co z pozostałymi kilkudziesięcioma tygodniami w roku? Czy w tym czasie słońce nie świeci? No świeci… Dlaczego więc hasło „filtr SPF” łączy się nam tylko z urlopem, a nie z codzienną ochroną przed promieniowaniem UV? To nie kwestia pielęgnacji – to kwestia zdrowia, ponieważ romans ze słońcem bez odpowiedniego zabezpieczenia może mieć o wiele większe konsekwencje, niż skóra spieczona na raka i przedwcześnie pojawiające się zmarszczki.

Słońce jest niezbędne do przetrwania naszej planety, a co za tym idzie naszego gatunku. Ale tak, jak jest źródłem światła i ciepła, tak jednocześnie emitowane przez nie promieniowanie jest zabójcze. I nie jest to przenośnia. Zbyt silne promieniowanie lub zbyt długa na nie ekspozycja w przypadku ludzi niszczy komórki lub prowadzi do ich mutacji. Tak ceniona przez wielu opalenizna, to nic innego, jak poparzenie skóry. Lekkie, to prawda, ale zawsze poparzenie. Do tego, jeśli opalamy się regularnie, skóra zaczyna się o wiele szybciej starzeć – i jest to najmniejszy problem. Czasami bowiem dochodzi do zmian nowotworowych i wtedy zaczyna się nie walka o gładką twarz, a o życie.

Niebezpieczne promieniowanie UV najsilniej odczuwamy w upalne dni, gdy na niebie nie ma ani jednej chmurki. Wtedy, dosłownie na własnej skórze, odczuwamy jego działanie w postaci ciepła i stopniowo pojawiającej się opalenizny. Jest to skutek oddziaływania fali promieniowania średniej długości, czyli UVB. Jednak zdecydowanie groźniejsze są dla nas najdłuższe fale promieniowania, określane jako UVA. To właśnie one wnikają głęboko w skórę, a my nawet nie czujemy ich działania. Poza tym „działają” przez cały rok, nawet gdy pozornie może się wydawać, że słońca nie ma.

Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać, że ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna przez cały rok. Oczywiście jej poziom należy dostosować do lokalizacji i warunków atmosferycznych, ale w przeciwieństwie do nas, słońce nigdy nie ma wakacji, a nawet jednego wolnego dnia. W szerokiej ofercie linii Nivelazione Skin Therapy SUN znajdziemy m. in.:

Nivelazione Skin Therapy SUN Barierowy krem ochronny do twarzy SPF 50+ FORMUŁA ANTI-AGE + WITAMINY E i PP + FAKTOR OCHRONNY SPF 50+

Preparat zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB, dzięki czemu zapewnia wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, tym samym zmniejszając ryzyko powstawania przebarwień. Innowacyjna formuła anti-age zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry wywołanemu nadmierną ekspozycją na słońce, a bogata receptura z zawartością witaminy E i PP regeneruje skórę oraz łagodzi i koi podrażnienia. Krem poprawia poziom nawilżenia i natłuszczenia, nadaje miękkość i gładkość. Produkt posiada lekką konsystencję, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania.

Nivelazione Skin Therapy SUN Wodoodporne mleczko do opalania dla dzieci SPF 50 HIPOALERGICZNA FORMUŁA BEZ KOMPOZYCJI ZAPCHOWEJ + PANTENOL I ALANTOINA + FAKTOR OCHRONNY SPF 50

Preparat rekomendowany jest do stosowania od 1. roku życia, którego delikatna i hipoalergiczna formuła, bez zawartości kompozycji zapachowych, stworzona została z myślą o wrażliwej skórze dziecka. Mleczko zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB oraz pozostawia na skórze optymalny film, zapewniając ochronę przeciwsłoneczną nawet podczas kąpieli, a nietłusta konsystencja zmniejsza podatność na przyklejanie się piasku. Ponadto w składzie znajdują się pantenol i alantoina – składniki aktywne znane ze swych właściwości łagodzących. Wygodne podanie preparatu w postaci sprayu umożliwia dokładną i szybką aplikację.

Nivelazione Skin Therapy SUN Odżywczy balsam do opalania SPF 30 z aktywatorem witaminy D* AKTYWATOR VITA D + WODA TERMALNA + MASŁO SHEA + FAKTOR OCHRONNY SPF 30

Preparat przeznaczony szczególnie dla osób o suchej skórze, a także jasnej karnacji, który chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Innowacyjna formuła odżywia oraz nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność. Balsam zawiera aktywator witaminy D*, olej buriti oraz wodę termalną bogatą w minerały takie jak magnez, cynk, krzem i wapń. Lekka, nietłusta konsystencja zapewnia komfort aplikacji i zapobiega nadmiernemu przyklejaniu się piasku.

*przywraca funkcje receptora witaminy D (VDR)

Nivelazione Skin Therapy SUN Barierowy krem ochronny do twarzy SPF 50+: 25 zł/ 50 ml
Nivelazione Skin Therapy SUN Wodoodporne mleczko do opalania dla dzieci SPF 50: 27 zł/ 150 ml
Nivelazione Skin Therapy SUN Odżywczy balsam do opalania SPF 30 z aktywatorem witaminy D: 25 zł/ 200 ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta: https://ideepharm.pl

 

Poprzedni

Majowa miłość od pierwszego chrupnięcia

Następny

fitoCOLLAGEN - siła roślinnego odmładzania!

Zobacz również to: