fbpx
czwartek, 29 lutego 2024

Zauważasz na swojej cerze pierwsze oznaki starzenia się skóry? To dobry moment, aby pomyśleć nad wyborem odpowiedniego dla Twojej skóry kremu do twarzy. Tych wprawdzie na rynku nie brakuje, dlatego stąd może pojawić się pytanie: który wybrać? Który będzie dla mnie właściwy i dopasowany do mojej cery?

A zatem, jaki krem z filtrem do twarzy powinnaś wybrać? Przeczytaj poniższe wskazówki i wybierz idealny produkt!

Jak opóźnić proces starzenia się skóry?

Aby skutecznie opóźnić procesy, które doprowadzają do starzenia się naszej skóry, należy pamiętać, co te procesy przyspiesza. Długa ekspozycja na słońce, czynniki zewnętrzne i środowiskowe, bardzo wysokie lub zbyt niskie temperatury – to wszystko sprawia, że kondycja naszej cery się zmienia. I to zdecydowanie na naszą niekorzyść.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na kondycję skóry, jest stopień jej nawilżenia. O cerę warto dbać w odpowiedni sposób tak wcześnie, jak to tylko jest możliwe. Dlatego szukając odpowiednich produktów, warto wziąć pod uwagę ich skład oraz właściwości, które w dużej mierze poprawią lub utrzymają kondycję naszej skóry.

Jaki krem do twarzy dla nastolatek?

Nastoletnie osoby zdecydowanie powinny postawić na delikatne preparaty, które poprawią nawilżenie skóry oraz obniżą nadmierne wydzielanie sebum. Idealne kremy to te, które zawierają cynk i siarkę. Niektórzy uważają, że produkty na bazie składników naturalnych są zdecydowanie lepsze od tych zawierających w swoim składzie związki syntetyczne, produkowane w sposób sztuczny. Od wczesnej młodości warto postawić na kremy zawierające witaminę C. Warto także zaopatrzyć się w krem z filtrem przeciwsłonecznym do twarzy. Jeśli zastanawiasz się, jaki krem z filtrem do twarzy wybrać, poniżej znajdziesz cenne wskazówki.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy do twarzy dla osób około trzydziestki?

Osoby około trzydziestki powoli, lecz niezmiennie zaczynają tracić kolagen, naturalnie produkowany przez nasze ciało. Dlatego podstawą codziennej pielęgnacji powinny stać się kremy zawierające kolagen oraz kwas hialuronowy. Te dwa składniki suplementowane naszej skórze potrafią opóźnić utratę jędrności, a co za tym idzie, także pojawienie się pierwszych zmarszczek.W pewnym zakresie potrafią także drobne zmarszczki niwelować. Stąd, kremy z kolagenem i kwasem hialuronowym to naprawdę ważne elementy codziennej i efektywnej pielęgnacji cery.

Oprócz tego, warto stosować także kremy z filtrem przeciwsłonecznym – warto zadbać, aby SPF był możliwie jak największy. W ten sposób redukujemy niekorzystne wystawianie cery na promienie ultrafioletowe i zachowujemy naszą młodość znacznie dłużej. Kremy takie warto stosować nie tylko latem, ale także i zimą w bezchmurne dni.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy dla osób po czterdziestce?

Dbanie o cerę po czterdziestce przypomina trochę walkę z czasem. Jednak z odpowiednimi produktami, walka ta będzie jak najbardziej wyrównana, a wygrana po naszej stronie. Podobnie jak w poprzednich latach, warto kontynuować codzienną pielęgnację cery produktami zawierającymi w swoim składzie filtry SPF, kolagen i kwas hialuronowy, ale także warto jest rozpocząć eksperymentowanie z produktami, które w swoim składzie uwzględniają takie składniki, jak śluz ślimaka.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy do twarzy wybrać?

A zatem, jaki krem przeciwzmarszczkowy do twarzy wybrać? Wybór odpowiedniego kremu jest zawsze uzależniony od Twojego wieku i od kondycji Twojej skóry. Wybierając krem, warto jest spojrzeć, dla której grupy wiekowej jest on dedykowany. Krem, który świetnie będzie pasował do młodziutkiej cery, nie będzie pasował osobie spoza innej grupy wiekowej – co prawda nie zaszkodzi, ale nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Kremy dla skóry dojrzałej nie bez przyczyny są dedykowane osobom w pewnym wieku – osoby z młodą cerą powinny skupić się na wyborze produktów dostosowanych do młodej cery, a stosowanie nieodpowiednich preparatów może przyzwyczaić skórę, przez co w przyszłości cera nie będzie odpowiadać tak dobrze na właściwości zawartych w kremach składników.

Najbardziej przez zmarszczkami uchronią nas kremy z filtrem. Przy bardzo młodziutkiej cerze można pokusić się o kremy z niższym filtrem, ale z wiekiem to, jaki filtr zastosujemy, będzie miało coraz większe znaczenie. W drogeriach i na stronach internetowych znajdziemy wiele produktów, jednak nie wszystkie mogą być dopasowane do naszej cery. Warto skorzystać z darmowych próbek oraz poznać opinie na temat produktów, dzięki czemu będzie można dokonać trafniejszego wyboru. Czasem problem nie leży w tym, co produkt zawiera, ale w jego teksturze – zbyt tłusty może powodować pojawianie się krostek, pryszczy i innych niedoskonałości. Zbyt lekki może wymagać zastosowania wraz z dobrze dopasowanym serum. Podobnie, nie wszystko co popularne oraz proponowane przez influenserów na portalach społecznościowych sprawdzi się na Twojej skórze.

Jaki krem z filtrem do twarzy?

Warto wiedzieć, że żaden kosmetyk nie zatrzyma w 100% promieniowania UVB i że jest duża różnica, jeśli chodzi o produkty zawierające filtr SPF. Generalnie, kosmetyki te dzielimy na 4 kategorie w zależności od mocy tego filtra. Najwyższą ochronę zapewniają kremy zawierające filtry SPF 50+. Takie kremy filtrują aż 98% szkodliwego promieniowania UVB – przez co nasza cera mniej się opali, ale będzie także zdrowsza. Z kolei kremy z zawartością filtra SPF 30 chronią naszą skórę w 97%, a te z niskim filtrem jak SPF 15 – już tylko w 93%. Jeśli zależy Ci na lekko opalonej cerze, ale jednocześnie jej właściwej pielęgnacji, najważniejszym jest, by doprać do skóry dowolny preparat z filtrem.

Oczywiście, dużo też zależy od tego, jaki jest Twój fototyp – Polacy w przeważającej większości posiadają fototyp celtycki, północnoeuropejski oraz środkowoeuropejski, które są dość wrażliwe na opalanie bądź oparzenia słoneczne. Dlatego też zalecane jest stosowanie kremów z filtrami nie niższymi niż 20-30 SPF, choć przez pierwszych kilka dni ekspozycji na słońce zaleca się optymalnie stosować kremy z jak najwyższym filtrem.

Jak stosować kremy z filtrem SPF?

Kremy należy nakładać przed każdym wyjściem na słońce na około 20 do 30 minut przed wyjściem z domu. Dużo nowoczesnych produktów świetnie się wchłania, dlatego warto jest nałożyć szczodrze warstwę takiego kremu na naszą skórę. Krem warto stosować średnio co dwie godziny, aby zachować pełną ochronę – nie wystarczy zastosowanie kremu wyłącznie raz z samego rana, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z L’Oréal Polska

Poprzedni

Ultranawilżona skóra zimą z linią Hydro od Alkmie!

Następny

Komfortowe wakacje nad polskim morzem - domki w Ustroniu jako nowoczesny kompleks wypoczynkowy

Zobacz również to: