fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Bogactwo minerałów pochodzących z wody termalnej, probiotyków oraz starannie wyselekcjonowanych składników aktywnych stanowią podstawę nowych dermo szamponów marki Bioxsine. Ze względu na swój unikalny skład linia Aqua Thermal stanowi nie tylko odpowiedź na problem wypadania włosów u progu wiosny ale co najważniejsze rozwiązanie kłopotów osób o wrażliwej i alergicznej skórze głowy, także tych, które zmagają się dodatkowo z łupieżem.

Coraz większy kontakt z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, wynikającymi z zanieczyszczenia środowiska, powoduje uszkodzenie naskórka i stanowi jeden z kluczowych powodów alergii skóry głowy. W połączeniu z nadmiarem agresywnych detergentów stosowanych w kosmetykach kończy się nadmierną suchością i podrażnieniem naskórka powodującym dyskomfort i przechodzące w ból pieczenie utrudniające nam normalne funkcjonowanie, w tym… mycie głowy! Długotrwałe alergiczne przesuszenie skóry może przybrać dodatkowo formę łupieżu oraz wpływać na zwiększone wypadanie naszych włosów. Jak poradzić sobie z takim problemem radzi marka Bioxsine, która niedawno wprowadziła do swojej oferty specjalistyczne szampony na bazie wody termalnej przeznaczone dla alergików.

Ulga w alergii – Bioxsine Aqua Thermal Sensitive

Pierwsza propozycja marki powstała z myślą o codziennym myciu włosów przez alergików oraz osób z nadwrażliwością skóry głowy. Stworzony na bazie wody termalnej dermokosmetyczny szampon w swoim składzie zawiera naturalne minerały pochodzące z wody hipotermalnej. To właśnie krzem, cynk, sód, potas, wapń, magnez i miedź uspokajają i koją skórę głowy i jednocześnie zapewniają naturalne nawilżenie skóry. Efekt nawilżenia wzmacnia zawarta w szamponie gliceryna. Właściwości nawilżające oraz regenerujące wykazuje także zawarta w produkcie alantoina, a dodatek rumianku działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie oraz łagodząco na podrażnienia. Efektów dopełniają probiotyki – L.acidophilus i L.casei – chroniące naturalną barierę skóry i działające przeciwgrzybicznie.

Pogromca alergicznego łupieżu – Bioxsine Aqua Thermal przeciwłupieżowy

W przypadku problemu łupieżu sięgnijmy po drugą propozycję. Dermoszampon na bazie wody hipotermalnej idealny do codziennej walki z łupieżem. Zawarty w nim cynk przyczynia się do znaczącej redukcji łuski jednocześnie wzmacniaj i chroni skórę głowy oraz łagodzi podrażnienia. Charakterystyczne dla łupieżu swędzenie redukuje witamina B6. Przyczynia się ona także do odbudowy zdrowej skóry. Za wspaniały blaski i witalność włosów odpowiada zawarta w szamponie arginina, która jednocześnie wspomaga także budowę nowych. Pirytion cynku działa przeciwgrzybicznie, łagodzi podrażnienia. Probiotyki L.acidophilus oraz L.casei chronią naturalną barierę skóry głowy, a miód i menthol ją odświeżają.

Produkty przebadano dermatologicznie w niemieckim laboratorium DERMATEST gdzie uzyskały atest.

  • Sugerowana cena Bioxsine Aqua Thermal Sensitive:49 zł/ 300 ML
  • Sugerowana cena Bioxsine Aqua Thermal przeciwłupieżowy: 49zł/ 300ML

Produkty do kupienia w wybranych aptekach.

Poprzedni

Nowość Styling Effect Joanna – więcej niż stylizacja

Następny

Mleko rządzi

Zobacz również to: