fbpx
środa, 6 grudnia 2023

H&M z dumą ogłasza współpracę z amerykańską legendą – marką Lee, tworząc nową generację bardziej zrównoważonego jeansu. Technologiczna wiedza Lee w zakresie produkcji denimu w połączeniu z modowym twistem szwedzkiej marki zaowocowała kolekcją w duchu zrównoważonej mody.

Kluczowe znaczenie mają tkaniny, takie jak pierwszy jeans powstały w 100% z bawełny z recyklingu, wykonany w 80% z odpadów poprzemysłowych i w 20% z odpadów pokonsumenckich. Dostępny jest również denim niezawierający bawełny, wykonany z odnawialnych włókien sztucznych. Przygotowując kolekcję wykorzystano także barwniki pozwalające na oszczędzanie wody, a różne rodzaje sprania zweryfikowane zostały przez niezależną stronę trzecią pod względem zużycia wody, substancji chemicznych oraz zużycia energii.

Lee jest dumny, że może współpracować z H&M. To przełomowy moment w osiągnięciu naszych celów związanych ze stworzeniem lepszego jeansu. Nasza marka została założona ponad 130 lat temu z myślą o innowacyjności, a dziś cieszymy się, że możemy współpracować z H&M, aby rozwijać jeans w bardziej zrównoważoną przyszłość„, mówi Chris Waldeck, EVP Global Brand President, Lee®

Po raz pierwszy w historii H&M podzieli się również danymi dotyczącymi Life Cycle Assessment (ocena cyklu życia – LCA) na stronie hm.com, podając informacje dotyczące zużycia wody i energii oraz wytworzenia, CO2 dla każdego z produktów denimowych – od surowców do końca użytkowania.

Kolekcja Lee x H&M to przede wszystkim, jakość, ale też ponadczasowy design Lee widoczny w kolekcji.

Praca z kultowymi projektami Lee jest również niesamowita dla miłośników jeansu H&M na całym świecie” – mówi Jon Loman, projektant w H&M.

W kolekcji widać, że fasony są mocno inspirowane odzieżą roboczą, a sylwetki nawiązują do cenionego dziedzictwa marki Lee.

W damskiej odsłonie królują szerokie i luźne dżinsy, ale dostępne są też bardziej kobiece fasony spodni typu skinny. Ogrodniczki i koszule zapewnią pełną wygodę i funkcjonalność.

W męskiej kolekcji kurtki robocze to element kluczowy nawiązujący do wzornictwa Lee. Pięciokieszeniowe jeansy o luźnym kroju są wykonane w 100% z bawełny pochodzącej z recyklingu, w kolekcji znajdziemy także jeansy powstałe z wodoodpornych barwników i 100% celulozowych nici do szycia Tencel™ Lyocell.

Kolekcja została uzupełniona o akcesoria takie jak kapelusze w stylu bucket hat, czapki, a także wygodne i funkcjonalne bluzy czy spodnie dresowe. Wiele elementów z kolekcji można łączyć traktując je, jako odzież unisex.

Kolekcja Lee x H&M składa się z ubrań i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Będzie dostępna w sprzedaży od 28 stycznia na hm.com, a także w sklepach stacjonarnych po ponownym ich otwarciu.

Poprzedni

Baleriny w trendach na wiosnę i lato 2021 – jakie modele będą na topie?

Następny

YOSKINE FACE-in-SHAPE. Pielęgnacja twarzy połączona z korektą linii podbródka i szyi

Zobacz również to: