fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Wybór odpowiedniego obuwia jest ważny nie tylko po to, by zapewnić komfort termiczny. Niedopasowane może wywołać dotkliwą niewygodę. Noszenie modeli dostosowanych do warunków atmosferycznych, wygodnych i funkcjonalnych to sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Odwiedzając stronę ulubioneobuwie.pl/ można znaleźć buty dla dorosłych oraz dla dzieci, na wszystkie pory roku.

Modne czy wygodne

Decydując się na buty zimowe, nie trzeba wybierać pomiędzy stylowym wyglądem, a ciepłem i wygodą. Szeroki asortyment dostępny w sklepie ulubioneobuwie.pl pozwoli jednocześnie dobrze się prezentować i czuć komfortowo w nowym obuwiu. Kierując się własnym gustem, należy jedynie przestrzegać kilku praktycznych porad, które pomogą uniknąć rozczarowania i pozwolą cieszyć się zimą bez obawy o chłód.

Jaki model wybrać

Model obuwia należy dopasować do okrycia wierzchniego. Nie tylko dobrze dobrana kolorystyka jest ważna. Ogólny wygląd i styl buta powinien być spójny z resztą stylizacji. Do eleganckich okryć takich jak płaszcze czy kożuchy harmonijnie będą wyglądały botki lub kozaki. Puchowe kurtki można zestawić z obuwiem o bardziej sportowym wzornictwie, takim jak modele dostępne na stronie ulubioneobuwie.pl/ w kategorii buty trekkingowe.

Optymalna wysokość cholewki i rozmiar wkładki

Obuwie noszone zimą powinno charakteryzować się inną wielkością niż wersja letnia. Cholewka powinna być wyższa, sięgająca przynajmniej za kostkę. Ochroni ona stopy przed wilgocią i chłodem. Uniemożliwi dostanie się śniegu, błota czy wody do wnętrza buta. Ponadto wyższa cholewka stabilizuje stopę, tym samym zmniejszając ryzyko upadku na śliskiej powierzchni. Wkładka również powinna być nieco dłuższa niż w obuwiu letnim. W bucie musi znaleźć się miejsce na grubą skarpetkę. Poza tym zbyt małe obuwie sprzyja wychłodzeniu. But będzie cieplejszy, jeżeli nie będzie ściśle przylegać do stopy. Warto zmierzyć stopę od pięty do koniuszka najdłuższego palca i porównać z tabelą wymiarów dostępną dla każdego produktu na platformie ulubioneobuwie.pl. Jeżeli wybór rozmiaru okaże się mimo wszystko nietrafiony, to warto buty wymienić. Szczególnie za ciasne to źródło ogromnego dyskomfortu. Sklep https://ulubioneobuwie.pl/ pozwala na zwrot lub wymianę w ciągu 14 dni.

Ciepłe i wygodne

Duży wpływ na właściwości termiczne butów ma podeszwa. Grubsza skutecznie ochroni stopę przed zimnem odczuwalnym z podłoża. Jeżeli dodatkowo posiada funkcjonalne żłobienia, to zyskuje właściwości antypoślizgowe. Warto także zwrócić uwagę na ocieplenie buta. Przyjemny, ciepły materiał wyścielający jego wnętrze odizoluje stopę od mrozu.

Poprzedni

Zalety franczyzy

Następny

Kulki gejszy - zalety

Zobacz również to: