fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Żywiołem specjalistycznej marki SALEWA są góry i skały. I tak jak skała, nowa technologia marki – Responsive – zawiera krystaliczne minerały. Responsive zatrzymuje promieniowanie podczerwone (FIR) emitowane przez ciało, a następnie stopniowo oddaje je z powrotem do tkanki mięśniowej wspomagając mikrokrążenie i procesy utlenowania krwi. Rezultat? Lepsze funkcjonowanie organizmu podczas wysiłku i szybsza regeneracja.

Zima w górach niesie ze sobą określone wymagania co do odzieży, obuwia i sprzętu. Salewa mocno inwestuje w badania i rozwój, by móc opracowywać najlepsze techniczne rozwiązania, które wyróżnią ich produkty na tle innych propozycji dostępnych na rynku. Hybrydowe podejście marki do designu okazało się sukcesem, nie przestaje więc łączyć dziedzictwa i tradycji z najwyższej klasy technologiami. Kolejny przełomowy krok to opracowana przez Salewę inteligentna technologia

materiałowa, która obecnie jest jedynym na rynku rozwiązaniem odbijającym z powrotem do ciała generowane przez nie ciepło. Na sezon Jesień/zima 2020 technologia dostępna będzie w następujących wersjach: AlpineWool® Responsive, TirolWool® Responsive, Durastretch Responsive, Powertex Responsive and Polarlite Responsive W wybranych zimowych modelach kurtek, np.w Sella Responsive Jacket, naniesiono technologię Responsive jako nadruk, by dodać warstwę reaktywnej izolacji. Natomiast w nowych zimowych spodniach górskich przędzę Responsive połączono z materiałem softshellowym Durastretch dla zapewnienia jeszcze lepszych właściwości termoregulacyjnych.

Właściwości te poprawione zostały również w bieliźnie termoaktywnej Responsive Zebru, która łączy w sobie technologię z naturalnym materiałem AlpineWool® oraz w technicznych kurtkach docieplających na bazie TirolWool®, takich jak Ortles Hybrid Jacket.

Poprzedni

Trwały makijaż na zimę

Następny

Kurkuma – superfood dla skóry!

Zobacz również to: