fbpx
niedziela, 21 lipca 2024

Trend na „ugly shoes” królował na ulicach i wybiegach w latach 90tych i na początku XX wieku. Takie buty to połączenie trampek, butów do koszykówki i górskich traperów. Określa się je również mianem „dad sneakers”. Początkowo przeznaczone do celów rekreacyjnych, na przestrzeni lat ewoluowały i stały się must have każdego fashionisty.

Prawdopodobnie mają tyle samo przeciwników, co zwolenników i chociaż kwestia ich wizualnej atrakcyjności jest sporna, to komfortu użytkowania nie sposób im odmówić. Charakterystyczne buty, które, mimo swojej oryginalności, w pewien sposób stały się pośmiewiskiem wybiegów, w mainstreamie przyjęły się znakomicie – podbiły ulice najmodniejszych miast, a gwiazdy i blogerki noszą je dosłownie do wszystkiego. Sneakersy doskonale sprawdzają się w połączeniu zarówno z eleganckimi płaszczami, jak i zwiewnymi sukienkami, jeansami, szortami czy nawet z dresami. Tego obuwniczego trendu nie mogło zabraknąć w najnowszej kolekcji marki ECCO, czego efektem końcowym jest linia ECCO CHUNKY SNEAKER.

Jak przyznaje Kirsten Orr, Manager ds. zarządzania kategoriami produktów, marka ECCO potrzebowała czasu na to, by na nowo zinterpretować i udoskonalić znany już klientom model. Elementem wyróżniającym je, spośród innych butów dostępnych na rynku jest innowacyjna technologia ECCO FLUIDORM Direct Comfort, która odpowiada za utrzymanie równowagi i zachowanie bezpiecznej amortyzacji. Wspomniana technologia daje również w pełni integralne i trwałe połączenie pomiędzy podeszwą a cholewką buta, co z kolei zapewnia użytkownikowi komfort chodzenia. Ponadto ECCO FLUIDFORM Direct Comfort sprawia, że buty, pomimo swojej wysokiej i rozbudowanej podeszwy, są wyjątkowo lekkie – taki funkcjonalny aspekt pozwala osiągnąć im zdecydowaną przewagę nad innymi modelami.

Marka ECCO dzięki ostatniej kolekcji udowadnia, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Buty z linii ECCO CHUNKY SNEAKER to miks innowacyjności i sportowego szyku przełamanego kobiecymi akcentami. Idealne dla kobiet, które przez modę chcą dać wyraz swojej osobowości, a od poszczególnych elementów garderoby oczekują czegoś więcej niż tylko wizualnej atrakcyjności.

Co jeszcze wyróżnia kolekcję CHUNKY SNEAKER ? Zdecydowanie wart uwagi jest fakt, że każda para butów została wykonana z najwyższej jakości skóry, produkowanej w jednej z garbarni należących do marki. Poza tym, sneakersy zaproponowane przez ECCO cechują się uniwersalną estetyką, co oznacza możliwość swobodnego łączenia ich w rozmaitych stylizacjach, nadających się na różne okazje.

ECCO dzięki kolekcji CHUNKY SNEAKER, w której postawiło na wykorzystanie najnowszych technologii, skór najwyższej jakości oraz charakterystycznych elementów zdobniczych, przenosi dobrze znany trend na całkiem nowy poziom. Oficjalna premiera butów w sprzedaży w sierpniu w sieci salonów ECCO oraz online.

SNEAKERS

Poprzedni

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Następny

Jantar SUN - magia bursztynu w słonecznej pielęgnacji

Zobacz również to: