fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Jak stosować olej tamanu, ten niezwykły, lecz niedoceniany naturalny kosmetyk?

Jak stosować olej tamanu?

Rzadko znaleźć można kosmetyk na tyle uniwersalny, że sprawdzi się niemal u każdej osoby. Mamy przecież różne rodzaje cery, problemy skórne, oczekiwania i potrzeby.

Jednak olejek tamanu jest właśnie takim uniwersalnym, a przy tym wielofunkcyjnym produktem. Może być stosowany przy różnych typach skóry, a na każdy z nich zadziała korzystnie.

Olej tamanu w pielęgnacji cery można stosować na różne sposoby. Może być nakładany bezpośrednio na skórę całej twarzy, jednak przed pierwszym zastosowaniem warto sprawdzić w mniej widocznym miejscu, na małej powierzchni skóry, czy nie wystąpi u nas reakcja alergiczna.

O kilka kropli olejku można także wzbogacić ulubiony krem – wystarczy przed aplikacją w załamaniu dłoni wymieszać odrobinę obu produktów. W przypadku wyprysków olej tamanu można nakładać także punktowo, a ten naturalny kosmetyk przyśpieszy ich gojenie.

Olej w pielęgnacji cery suchej

Olej tamanu, dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery suchej i odwodnionej, a także zniszczonej np. po wakacyjnym opalaniu.

Zawarte w olejku tamanu oleje linolowy i oleinowy mają właściwości nawilżające i kojące, zmiękczają i wygładzają naskórek, a tym samym przywracają komfort przesuszonej skórze.

Olej tamanu dla cery dojrzałej

Olej tamanu to idealny, naturalny kosmetyk także do pielęgnacji skóry dojrzałej. Nie tylko odżywia cerę, ale również poprawia jej elastyczność. Regeneruje skórę i działa przeciwzmarszczkowo.

Skuteczna broń w walce z trądzikiem

Wypryski i trądzik to coraz częściej problem dotykający nie tylko nastolatków. Tu również z pomocą przychodzi olej tamanu. Może być stosowany do cery trądzikowej, mieszanej i tłustej.

Dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu i przeciwzapalnemu przyśpiesza gojenie zmian skórnych i zapobiega powstawaniu zaskórników. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Ma także właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Lecznicze właściwości oleju tamanu

Jak stosować olej tamanu, nie tylko do pielęgnacji skóry? Jako kosmetyk wielofunkcyjny sprawdzi się także m.in. przy problemach z łupieżem, na opryszczkę i zajady, oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, podrażnienia po goleniu, a także drobne rany.

Niewielki i niepozorny olejek tamanu warto mieć zawsze w swojej kosmetyczce. Dzięki swoim zróżnicowanym właściwościom może być stosowany na wiele sposobów i z powodzeniem może zastąpić kilka różnych produktów.

Poprzedni

Każda z nich

Następny

Skin Care. Bzduroodporny poradnik o pielęgnacji

Zobacz również to: