fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Zakazane uczucia, sekrety skrywane przez ponad 60 lat i malownicza Wenecja u progu II wojny światowej. Autorka bestsellerów „New York Timesa” – Rhys Bowen – prezentuje fascynującą opowieść o krótkim spotkaniu, które przerodziło się w silną, ale i niezwykle trudną miłość.

Rozdzierająco piękny „Wenecki szkicownik” do polskich księgarń trafi już 9 marca.

Caroline Grant jest londyńską projektantką mody, która powoli zaczyna godzić się z rozpadem swojego małżeństwa. W tym samym czasie, gdy jej życie przewraca się do góry nogami, dowiaduje się, że umiera jej ukochana ciotka Juliet „Lettie” Browning.

Juliet na łożu śmierci przekazuje Caroline tajemniczą szkatułkę, zawierającą szkicownik oraz trzy klucze. Ostatnim tchem wyszeptuje też słowo „Wenecja”.

Młoda kobieta wyrusza do miasta, które tak bardzo kochała jej cioteczna babka, z nadzieją, że znajdzie tam rozwiązanie zagadki. Nie spodziewa się, że Juliet powierzyła jej swój największy, chroniony przez ponad pół wieku sekret.

„Wenecki szkicownik” to opowieść o miłości, stracie, odwadze, przyjaźni, tajemnicach i samopoznaniu. Rhys Bowen w podróż do romantycznej Wenecji zabiera nie tylko bohaterki swojej książki ale i czytelników. Dzięki niezwykle żywym i realnym opisom poznajemy smaki, dźwięki i zapachy Wenecji. Tej współczesnej oraz tej w przededniu i podczas drugiej wojny światowej.

Rhys Bowen – właściwie Janet Quin-Harkin. Urodziła się w 1941 roku w Bath w Anglii, a obecnie mieszka w San Francisco. Zanim w latach dziewięćdziesiątych rozpoczęła przygodę pisarską, pracowała dla BBC i Australian TV. Jej cykl o śledztwach Molly Murphy przyniósł jej rozpoznawalność i ugruntował pozycję jako mistrzyni kryminału w stylu retro.

Poprzedni

Smętny szofer z Alster

Następny

Szczoteczka do twarzy. 3 wskazówki jak ją używać

Zobacz również to: