fbpx
sobota, 18 maja 2024

Co jeść, gdzie bywać i jak żyć, by zapewnić sobie maksimum zadowolenia – niejeden domorosły filozof albo coach próbuje udowodnić w social mediach, że to on zna sekret na szczęście. Jednakże to nauka może dać nam trafną i rzetelną odpowiedź na pytanie, jak zapewnić sobie spokój ducha, zdrowie i powodzenie wśród ludzi. „Ta książka naprawi Twoje życie” Helen Thomson to holistyczny, oparty na twardych dowodach przewodnik udanej egzystencji we współczesnym świecie.

W księgarniach 16 lutego.

To nie jest kolejny poradnik guru-amatora czy zadufanego coacha. Wszystkie rady autorki oparte są na najnowszych badaniach naukowych. W książce nie znajdziesz porad, jak stać się szefem wielkiej korporacji ani wielką gwiazdą kina. Polecane przez Helen Thomson narzędzia są dostępne dla każdego z nas i dotyczą najważniejszych aspektów codziennego życia – zdrowia, równowagi psychicznej, rozwoju intelektualnego i budowania zdrowych relacji społecznych.

W książce jest wiele różnorodnych ćwiczeń, które możesz wypróbować na sobie (w tym jedno, który gwarantuje poprawę nastroju). Autorka doradzi też, kiedy domowe sposoby mogą nie wystarczyć i będzie potrzebna pomoc specjalisty. Rozprawia się też z mitami, które wciąż pokutują pomimo zupełnego braku dowodów.

Z książki dowiesz się:

1. Jak się nie martwić
2. Jak być szczęśliwym
3. Jak nabrać pewności siebie
4. Jak zdobywać przyjaciół
5. Jak znaleźć miłość
6. Jak zachować zdrowie na dłużej
7. Jak się wysypiać
8. Jak wyrabiać dobre nawyki i pozbywać się złych
9. Jak być inteligentniejszym
10. Jak być mądrzejszym
11. Jak wybić się w życiu
12. Jak uniknąć przesadnej doskonałości

Jak mówi autorka: „Nauka jest naprawdę najlepszym sposobem na zrozumienie, co działa na tym świecie, a co nie. Jeśli teza nie została przetestowana, jest tylko anegdotą. Nie oznacza to, że to, co mówią twoja mama lub twoi przyjaciele jest zawsze złe. Może ich rada jest dobra, a może nie. Ale mając tylko ograniczony czas w ciągu dnia na wprowadzenie zmian, które mogą dodać całe lata lepszego zdrowia fizycznego i psychicznego do naszego życia, wiem, na co wolałbym postawić pieniądze – na tezy udowodnione naukowo”.

Helen Thomson – autorka i konsultantka w magazynie „New Scientist”. Publikowała również na łamach „Guardiana”, „New York Timesa”, „Nature” i BBC oraz zdobyła wiele nagród za dziennikarstwo. Jej książka Unthinkable: An Extraordinary Journey Through the World’s Strangest Brains została Książką Roku Timesa w 2018. Helen ma tytuł licencjata w dziedzinie neuronauki i magistra komunikacji naukowej.

Poprzedni

Niebo całe w diamentach

Następny

Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy

Zobacz również to: