fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Nienaganny wygląd, idealny związek, gustownie urządzone mieszkanie, wspaniała kariera… W naszych wyobrażeniach wszystko musi być najlepsze, ale w praktyce często okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Za wszelką cenę dążymy do sukcesu i boleśnie przeżywamy każdą porażkę, mamy wygórowane oczekiwania albo ciągle podnosimy sobie poprzeczkę. Jesteśmy perfekcjonistami goniącymi za ideałami. Ale perfekcjonizm to pułapka, która tylko z pozoru przynosi korzyści, bo zamiast nas uszczęśliwiać, częściej odbiera nam radość z życia.

Tomás Navarro, doświadczony psycholog, podpowiada, co zrobić, by w nią nie wpaść i wieść być może niedoskonałe, ale o wiele pełniejsze i spokojniejsze życie. „Potęga niedoskonałości” w księgarniach od 12 lutego 2020 roku.

„Naucz się kochać swoją niedoskonałość” to myśl przewodnia nowej książki Tomasa Navarro. Ceniony psycholog, wbrew panującym we współczesnym świecie trendom promującym postawę perfekcjonistyczną, przekonuje, że nie potrafimy cieszyć się tym, co oferuje nam życie. Tracimy mnóstwo czasu i energii na dążenie do doskonałości, tworzymy wyidealizowane obrazy siebie, żyjemy w ciągłym stresie, a przy tym cierpimy na obsesyjny lęk przed porażką i złą oceną. Rozpaczliwie poszukujemy szczęścia. Wypróbowujemy tysiące metod, by je w końcu osiągnąć. Raz po raz zmieniamy pracę, usiłując znaleźć zajęcie doskonałe, wchodzimy w kolejne związki i kupujemy coraz lepsze samochody. Te ciągłe poszukiwania przyprawiają nas o ból głowy, który nie pozwala nam cieszyć się tym, co mamy. Tomás Navarro podpowiada, jak to zmienić. Korzystając z japońskiej filozofii wabi sabi, pomaga nam uświadomić sobie chimeryczność pojęć sukcesu, perfekcji i szczęścia oraz dostrzec piękno w niedoskonałości i przemijaniu.

„Potęga niedoskonałości” to wyjątkowa lektura dla osób ogarniętych obsesją perfekcjonizmu, zainteresowanych samorozwojem oraz chcących wyzwolić się z kręgu stereotypów i fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni. Tomás Navarro, hiszpański psycholog z wieloletnim stażem, w swojej najnowszej książce podpowiada, jak skutecznie nauczyć się urzeczywistniać cele, ustalać priorytety i radzić sobie z niedoskonałością naszą i naszych bliskich. Zastosowanie proponowanych przez autora rozwiązań pozwala smakować życie w całej jego wspaniałości, w bogactwie milionów codziennych drobnych smutków i radości, których często w ogóle nie dostrzegamy. To książka o tym, jak najlepiej wykorzystywać karty, które rozdaje nam los, by zapewnić sobie wolność, szczęście i spokój.

Tomás Navarro – jest zawodowym psychologiem z dwudziestoletnim doświadczeniem, popularyzatorem psychologii i orędownikiem wyprowadzenia jej z dusznych gabinetów terapeutycznych i sal akademickich, by coraz silniej zakorzeniała się w samoświadomości każdego człowieka. Pisze, prowadzi indywidualne sesje terapeutyczne oraz grupowe zajęcia otwarte z zakresu wzmacniania siły emocjonalnej. Pracuje z przedsiębiorcami i sportowcami z wielu krajów, chcącymi poprawić swoją skuteczność oraz wzmocnić siłę psychiczną. Dodatkowo prowadzi kursy, rozmowy oraz konferencje na całym świecie i współpracuje z różnymi mediami, dostarczając wskazówek, które pomagają poznać się lepiej oraz zrozumieć to, co odczuwamy, myślimy i robimy. Autor książki „Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności” (MUZA 2018). Mieszka w Barcelonie.

 

Poprzedni

NASZE POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Następny

Dzika Róża dla pięknej skóry od Herbal Care

Zobacz również to: